Typ motoru, svíčky, interval výměny

Vše o motoru na CNG, LPG a jejich převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
petr kapsia
Začátečník
Příspěvky: 28
Registrován: 10 pro 2011, 17:53

Typ motoru, svíčky, interval výměny

Příspěvek od petr kapsia »

Ahoj,

mám tři dotazy - první ohledně problému se startováním - při startu motor klepe a "chrochtá" jako by jelo na 3 válce, čadí a trvá to dokud se nepřepne na LPG nebo nezahřeje. Je možné že je to svíčkami? Na současných svčkách mám najeto 18 500 Km. Mechanik (plynař) mi tam dal NGK svíčky (205 Kč/ks), které by měly být předepsané pro Multinu Bipover rv.2001 76Kw.

Druhý dotaz - jaký typ motoru v Multiple Bipover je a jaké svíčky tam patří? Podle techničáku v kolonce "vozidlo" je napsáno "typ: 186" - co to znamená? V kolonce "motor" je napsáno "typ 182: B 6.000". Podle NGK http://www.ngk.de/nc/en/product-finder/ ... _BENZINER/ se netrefím ani do jedné kolonky.

Třetí dotaz - jaký by měl být interval výměny svíček? Jezdím téměř výhradně na CNG.

Mohl by mi to někdo osvětlit? Nevyznám se v tom.

Předem díky, Petr
Reklama
 

Mišan
Fiaťák
Příspěvky: 170
Registrován: 22 úno 2007, 08:38
Bydliště: Pardubice

Re: Typ motoru, svíčky, interval výměny

Příspěvek od Mišan »

Jsem lehce zmaten, píšeš o LPG a přitom jezdíš s BIPOWER, takže CNG. Stejné to není, není plyn jako plyn :D
Mám Bipower, svíčky používám Denso. Přesný typ z hlavy nevím, ale jsou to standardní cca 100 Kč/ks. Výrobce (Fiat) doporučuje výměnu po 40 000 km, tak se to snažím dodržet, ikdyž ty poslední tam byly skoro o 10 000 km déle.
Častým problémem u Multi nejsou svíčky, ale zapalovací kabely. Nejlepší jsou dle mých zkušeností české, z Tesly Blatná. I s poštovným stojí 1000 Kč a fungují výborně. Troufnu si říct, že pokud to auto najezdilo na kabely víc než 50 000 km, neuděláš určitě chybu, když je vyměníš.
Multipla Bipower 1,6 /2000
petr kapsia
Začátečník
Příspěvky: 28
Registrován: 10 pro 2011, 17:53

Re: Typ motoru, svíčky, interval výměny

Příspěvek od petr kapsia »

Ahoj,

samozřejmě že CNG, včera jsem to psal unavený. Kabely jsem při výměně motoru nechal vyměnit - ale dal mi tam nějaké levné - Starline, bůh ví co to bude.

Co se týká označení svíček a typu motoru - věděl by někdo?

Díky Petr
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - ostatní“