Nejede na cng

Vše o motoru na CNG, LPG a jejich převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
nanarchie
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 15 pro 2014, 18:34

Nejede na cng

Příspěvek od nanarchie »

Prosím o radu. Vyskytla se mi závada. Jel jsem na cng a najednou mi auto chcíplo. Manuálně jsem přepnul na benzín a v pohodě. Auto se chová tak, že nastartuje na benzín a v moment, kdy dříve cvakly ventily nic necvakne, auto vypne benzín a tak to chcípne.Prostě přepíná, ale nepustí tam plyn. Myslím, že to funguje tak, že se vypne přívod benzínu a v tu chvíli se otevřou ventily na nádržích a pustí plyn. Na přívodech u těch ventilů je nulové napětí. Co tomu dává signál, aby se to otevřelo?
Reklama
 

Mišan
Fiaťák
Příspěvky: 170
Registrován: 22 úno 2007, 08:38
Bydliště: Pardubice

Re: Nejede na cng

Příspěvek od Mišan »

Těžko říct, může to mít několik příčin, protože jakmile je u CNG něco špatně, plyn to do systému nepustí. Měl jsem podobný problém, po natankování plné nádrže mi to čas od času nejelo na plyn. Když to pak do druhého dne vychladlo, už to šlo. Nešlo mi to dohromady s tou teplotou a plnou nádrží, až jsem udělal jednoduchý pokus. Na regulátoru tlaku (v levém horním rohu motorového prostoru, když u něj stojíš) je elektromagnetický ventil. Cívka má samozřejmě dva vývody, na nich jsou dost chabé konektory. Odpojil jsem je a zatímco kamarád startoval, přivedl jsem na cívku 12 V přímo z baterky. Normálně to fungovalo. Došlo mi, že je tam velký přechodový odpor, což se taky měřením proudu v původním obvodu a náhradním zapojení potvrdilo. Vyčistil jsem kontakty jak mechanicky tak chemicky a byl pokoj. Po čase se závada ukázala znovu, tak jsem to vyřešil radikálně odstřižením původních konektorů a nacvakáním nových. Od té doby je to bez problémů. Ventil potřeboval při otvírání při plné nádrži větší sílu kvůli tlaku a s rostoucí teplotou zase roste přechodový odpor. Bavil jsem se o tom pak ještě s člověkem, co to opravuje a ten by hned měnil ventil. Prý ty cívky "slábnou". Naprostý nesmysl, ale oni takhle postupují a mění celé ventily, jak nahoře u regulátoru, tak dole na lahvích. Zkus ty konektory a uvidíme :wink:
Multipla Bipower 1,6 /2000
Mišan
Fiaťák
Příspěvky: 170
Registrován: 22 úno 2007, 08:38
Bydliště: Pardubice

Re: Nejede na cng

Příspěvek od Mišan »

Snad už to máš pořešené. Pomohlo - nepomohlo?
Multipla Bipower 1,6 /2000
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - ostatní“