Multipla zdechla

Vše o motoru na CNG, LPG a jejich převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
mim1978
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 13 čer 2011, 21:59
Bydliště: Praha

Multipla zdechla

Příspěvek od mim1978 »

Ahoj,

mám dotaz ohledně mé Multi (facelift 2005, CNG). Včera jsem si spokojeně jel z Prahy na vesnici do jižních Čech, krásně jsem ujel 185 km (pozn. v průběhu trasy tankováno CNG v Jihlavě a je o 2Kč dražší než v Praze) a najednou 150m před cílovou stanicí se rozsvítily kontrolky EOBD a motorového oleje, na displeji nápis něco ve smyslu vypněte motor a kontaktujete servis a motor prostě zdechnul. Setrvačností jsem ujel ještě pár metrů a hotovo. Elektrika OK, ale nastartovat nelze. Po zapnutí do pohotovostní polohy před vlastním startováním zůstane rozsvícená jak kontrolka motorového oleje tak EOBD.

Na odpoledne mám objednanou diagnostiku, ale chtěl jsem se zeptat, jestli někoho ze zkušených matadorů nenapadá co by to mohlo být. Mám čerstvě najeto 130000 km (vlastním od 84000), musím přiznat, že mi v posledních 15000 km párkrát blikla kontrolka EOBD, ale auto jelo, tak jsem to ignoroval. Dodávám, že zhruba před měsícem jsem měl auto na technické a olej to není to jsem kontroloval. Jsem na to levý, ale tohle ještě dávám :-). Zároveň jsem tu četl něco o "bezpečnostním čudlu" k přívodu benzínu pod palubovkou, tak jsem ho nahmatal a vyskočený není - jel jsem samozřejmě na CNG, ale sichr je sichr.

Jo také jsem zjistil, že nemám tažnou soupravu (lano a hlavně vlečné oko nebo jak se tomu říká), na netu jsem našel to "vlečné oko" za 500 Kč, takže pokud víte o nějakém starším za rozumnou cenu, nebo celé této soupravě, tak uvítám informaci.

Pěkný den mim
Multipla 02/2005 (benzín/CNG)
Reklama
 

panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Příspěvek od panaman1 »

Bez diagnostiky sa nepohnes, moze to byt 1000 veci. Takze daj vediet ako dopadla diagnostika.
mim1978
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 13 čer 2011, 21:59
Bydliště: Praha

Re: Multipla zdechla

Příspěvek od mim1978 »

Ahoj,

tak situace velmi jednoduchá a zároveň průser :-(, přetržený řemen. Měl jsem ho tam 4 roky od 85000 km, takže zhruba 45000 km. Tohle jsem si fakt nemyslel, vzhledem k tomu, že jsem zkoušel i párkrát nastartovat, tak prý mám s vysokou pravděpodobností hraničící s jistotou po motoru - to je mazec. Chudák mulťa, tohle jsem fakt nečekal ...

mim
Multipla 02/2005 (benzín/CNG)
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Multipla zdechla

Příspěvek od panaman1 »

pokial mas 8ventil tak by sa to myslim ze nemuselo a nemalo stretnut....pokial 16v tak je vacsia pravdepodobnost
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - ostatní“