Únik CNG do auta

Vše o motoru na CNG, LPG a jejich převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
jana
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 07 bře 2007, 08:55
Bydliště: Bdeněves u Plzně

Únik CNG do auta

Příspěvek od jana »

Mám Multinu 14 dní. Bohužel je ve stavu v jakém je. Máme za sebou výměnu kulových čepů a na řadě jsou další věci. v pátek 13. :D jsem natankovala plnou CNG, do té doby tam byly dva dílky, nic cítit nebylo. Ráno jsem přišla k autu a zjistila, že je pěkně plynem cítit. Další den po zahřátí motoru mi přestalo fungovat přepínání benzín, plyn a začala svítit kontrolka vstřikování. Na LPG mi měřili únik a nic nenašli, teď jsem objednaná v servisu Fiat na test. Chtěla jsem se zeptat, jestli někdo nevíte o šikovném opraváři v Plzni nebo její blízkosti. Díky
Reklama
 

Dodo-multipla
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 25 lis 2005, 09:44
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Dodo-multipla »

jednou se mi take stalo, ze bylo auto trochu citit plynem
ale to si zrejme pretlakovy ventil "ulevil"
bylo to po natankovani plne nadrze
od te doby nikdy nic

ale co ctu, tak to asi bude neco vaznejsiho
ovsem zkusenost se servisem fiat mizerna
o CNG toho vedi pramalo :cry:

ale ted se sem maji cng verze oficialne dovazet, tak snad mechaniky poslali na skoleni
MaP
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 29 bře 2007, 09:57
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Únik CNG do auta

Příspěvek od MaP »

jana píše:Mám Multinu 14 dní. Bohužel je ve stavu v jakém je. Máme za sebou výměnu kulových čepů a na řadě jsou další věci. v pátek 13. :D jsem natankovala plnou CNG, do té doby tam byly dva dílky, nic cítit nebylo. Ráno jsem přišla k autu a zjistila, že je pěkně plynem cítit. Další den po zahřátí motoru mi přestalo fungovat přepínání benzín, plyn a začala svítit kontrolka vstřikování. Na LPG mi měřili únik a nic nenašli, teď jsem objednaná v servisu Fiat na test. Chtěla jsem se zeptat, jestli někdo nevíte o šikovném opraváři v Plzni nebo její blízkosti. Díky
Ahoj Jano,
mám multinu ani ne měsíc a teď jsem ji měl po zakoupení na prohlídnutí v Třemošné v Autospid 377855408. Je to autoservis a myslím si že oproti značkovému Fiatu, ač mi tam dali fiaťácké díly, tak levnější.
Teď mám Multinu u soukromníka v Tlučné a když to bude super tak dám vědět.
Každopádně co jsem se ptal po okolí, tak tady nemaj s Multinou žádné zkušenosti nebo se to ku mně nedoneslo.
MaP
jana
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 07 bře 2007, 08:55
Bydliště: Bdeněves u Plzně

únik CNG

Příspěvek od jana »

Tak se mi objevila závada vstřikování, byla jsem v servisu ve Fiatu na testu a odhalili špatný konektor (doufám že to říkám dobře). Ten zápach prý mohl být cítit přes topení z motoru, protože docházelo ke špatnému spalování paliva. Nádrž mám teď po opravě prázdnou , vezla jsem synka do lázní, takže po 500 km byl plyn pryč. Tak jsem zvědavá zda to bude zase cítit po dalším tankování. Jinak na testu v motoru nenašli žádnou jinou závadu..
MaP
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 29 bře 2007, 09:57
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: únik CNG

Příspěvek od MaP »

jana píše:Tak se mi objevila závada vstřikování, byla jsem v servisu ve Fiatu na testu a odhalili špatný konektor (doufám že to říkám dobře). Ten zápach prý mohl být cítit přes topení z motoru, protože docházelo ke špatnému spalování paliva. Nádrž mám teď po opravě prázdnou , vezla jsem synka do lázní, takže po 500 km byl plyn pryč. Tak jsem zvědavá zda to bude zase cítit po dalším tankování. Jinak na testu v motoru nenašli žádnou jinou závadu..
držím palce, aby bylo vše ok.
Ozvu se jak jsem slíbil, jak to vypadá se soukromým autoservisem v Tlučné, ale každopádně i já konečně - snad dnes nebo zítra budu pojízdný ( jel jsem na 3 válce :? a budu zase na 4 :D ).
MaP
jana
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 07 bře 2007, 08:55
Bydliště: Bdeněves u Plzně

Re: únik CNG

Příspěvek od jana »

MaP píše:
jana píše:Tak se mi objevila závada vstřikování, byla jsem v servisu ve Fiatu na testu a odhalili špatný konektor (doufám že to říkám dobře). Ten zápach prý mohl být cítit přes topení z motoru, protože docházelo ke špatnému spalování paliva. Nádrž mám teď po opravě prázdnou , vezla jsem synka do lázní, takže po 500 km byl plyn pryč. Tak jsem zvědavá zda to bude zase cítit po dalším tankování. Jinak na testu v motoru nenašli žádnou jinou závadu..
držím palce, aby bylo vše ok.
Ozvu se jak jsem slíbil, jak to vypadá se soukromým autoservisem v Tlučné, ale každopádně i já konečně - snad dnes nebo zítra budu pojízdný ( jel jsem na 3 válce :? a budu zase na 4 :D ).
Bezva, jsem zvědavá na ceny, kluk co mi udržuje Mulťu v chodu mi doporučil vyměnit klínový řemen. Ceny má prý se skladu "pro sebe". Za řemen chtějí 770 a upínací kladky(?) 1070 -1115 Kč.
jana
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 07 bře 2007, 08:55
Bydliště: Bdeněves u Plzně

Re: únik CNG

Příspěvek od jana »

držím palce, aby bylo vše ok.
Ozvu se jak jsem slíbil, jak to vypadá se soukromým autoservisem v Tlučné, ale každopádně i já konečně - snad dnes nebo zítra budu pojízdný ( jel jsem na 3 válce :? a budu zase na 4 :D ).[/quote]

Ahoj, prosím tě už něco víš? Včera jsem natankovala opět plyn a ráno bylo auto plný. Když jsem nastartovala, tak jsme měla zapnuté topení a dostala jsem další dávku. Zřejmě to někde uniká z motoru. Po cestě to vyvětralo, ale byla to síla. Potřebuji někoho, kdo CNG rozumí. Díky
MaP
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 29 bře 2007, 09:57
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: únik CNG

Příspěvek od MaP »

Ahoj,
musím ho doporučit. Motor mi prolezl a opravil dobře a od pátku jezdím zase jako drak :)
Zda dělá i CNG nevím, ale každopádně mu zavolej a zeptej se.
Jinak jsem mu říkal že mu bude nejspíš volat další človíček s Multiplou.
Takže p. Folda 602267512 a držím palce
MaP
jana
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 07 bře 2007, 08:55
Bydliště: Bdeněves u Plzně

Re: únik CNG

Příspěvek od jana »

MaP píše:Ahoj,
musím ho doporučit. Motor mi prolezl a opravil dobře a od pátku jezdím zase jako drak :)
Zda dělá i CNG nevím, ale každopádně mu zavolej a zeptej se.
Jinak jsem mu říkal že mu bude nejspíš volat další človíček s Multiplou.
Takže p. Folda 602267512 a držím palce
Dík dík dík!!!! zavolám a už dávám do telefonu. :D :D
jana
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 07 bře 2007, 08:55
Bydliště: Bdeněves u Plzně

Re: únik CNG

Příspěvek od jana »

MaP píše:Ahoj,
musím ho doporučit. Motor mi prolezl a opravil dobře a od pátku jezdím zase jako drak :)
Zda dělá i CNG nevím, ale každopádně mu zavolej a zeptej se.
Jinak jsem mu říkal že mu bude nejspíš volat další človíček s Multiplou.
Takže p. Folda 602267512 a držím palce
Ahoj MaP,
kontaktovala jsem pana Foldu, do plynu se mu vůbec nechtělo, ale dal mi další tip na Autodos s.r.o Zbůh. Dělají LPG, ale pán mi říkal, že mají i nějaká školení na CNG, že se mi na to podívají, v pondělí mám volat, byl moc ochotný. Takže sem dávám kontakt pro případné nešťastníky jako jsem já :? 602283210.

Díky všem Jana
MaP
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 29 bře 2007, 09:57
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: únik CNG

Příspěvek od MaP »

jana píše:
MaP píše:Ahoj,
musím ho doporučit. Motor mi prolezl a opravil dobře a od pátku jezdím zase jako drak :)
Zda dělá i CNG nevím, ale každopádně mu zavolej a zeptej se.
Jinak jsem mu říkal že mu bude nejspíš volat další človíček s Multiplou.
Takže p. Folda 602267512 a držím palce
Ahoj MaP,
kontaktovala jsem pana Foldu, do plynu se mu vůbec nechtělo, ale dal mi další tip na Autodos s.r.o Zbůh. Dělají LPG, ale pán mi říkal, že mají i nějaká školení na CNG, že se mi na to podívají, v pondělí mám volat, byl moc ochotný. Takže sem dávám kontakt pro případné nešťastníky jako jsem já :? 602283210.

Díky všem Jana
Díky Jano za kontakt,
je dobré vědět kde všude se dá Multina poblíž Plzně opravit ( mimo značkový servis). Doufám že vše dobře dopadne, protože Multina je naprosto super a naše 5ti člená rodina je jí naprosto nadšená.
MaP
Uživatelský avatar
mustang2
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 204
Registrován: 09 úno 2011, 08:07

Re: Únik CNG do auta

Příspěvek od mustang2 »

tak sice je to už starší téma,ale i tak
o víkendu jak jsem se vracel z Rakous s plně naloženou multinou tak jsem nechápal najeto 550km a stále dvě kostičky cng :-) dotankováno za 400 cca (nevím přesně účet je v autě).
Ale k problému sem tam bylo cítit plyn a dnes obvzlášť a na 200 km klesl ukazatel až moc tak jsem při dojetí na čerpačku otevřel kapotu a psssssssssssssssssssssssssssyčel na mně plyn kolem vstřikovače chyběla svorka a vylezlo těsnění
ve fiatu v eperu ho nenašel tak jsem zajel ke svému dvornímu mechanikovy a ten mi zdarma (ve fiatu chtěli za svorku 53a těsnění aniž bych mněl jistotu že bude pasovat 100) do pěti minut vymněnil těsnění nasadil svorku a já jel pryč :-)))kdyby někdo chtěl vřele doporučuji
sídlí ve Frýdlantě nad Ostravicí
http://www.edb.cz/Detail.aspx?L=CZ&SML=7302000317000
sídlo už nesedí s tím v odkaze zbytek ano
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - ostatní“