Přední ramena s čepy

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Uživatelský avatar
andreapipo
Fiaťák
Příspěvky: 182
Registrován: 11 úno 2009, 12:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední ramena s čepy

Příspěvek od andreapipo »

Vždyť výše píši, že běžná záruka je dva roky. Problém ale bude v jejím uplatnění, kdy servis bude tvrdit, že k jejich poškození došlo jinak, než běžným používáním.
/F/I/A/T/ Multipla 1.6 100 16V, r. v. 2001
Šťastnou cestu!
Reklama
 

anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Re: Přední ramena s čepy

Příspěvek od anonyme »

Myslím si, že nebude problém, aby servis tvrdil, že ramena se opotřebovala běžným používáním a přeci tak vyreklamuje ramena u toho kdo mu to prodal (Plesl?) a ten ať si je reklamuje kde chce. Nebo to je jinak? Akorát nechápu proč někdo tvrdí že na ND je záruka 1 rok? To, že na servisní práci je 6 měsíců záruka chápu, ale to neznamená, že na materiál je záruka taky 6 měsíců, když je na faktuře rozepsán zvlášť materiál a práce.
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední ramena s čepy

Příspěvek od kubiii »

Podle mě je oprava vnímána jako smlouva o dílo, a proto záruka 6m...
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Re: Přední ramena s čepy

Příspěvek od anonyme »

Tak po hledání na internetu jsem zjistil, že existuje 15 možných ramen pro Multiplu, možná i víc. Akorát je možné, že některá se skutečně liší jen názvem což prý je např. MOOG a TRW. Tak piště, se kterými máte dobré zkušenosti. A jestli můžete někdo ty názvy okomentovat, zda je to název výrobce, nebo jen obchodní název a zda se jedná o prvo nebo druhovýrobu.

Tady již byla napsána tato zkušenost: pon bře 15, 2010 8:45 pm "Nazdar kluci, ja nabeham 15000 tak za tri mesiace.Vyskušal som už kvantum vyrobcov,nakoniec zvítazili febi za 2000kč kus ..." . Takže kdybych jezdil takto na ta od Plesla (dle jeho ceníku nabízí značku ULBET), kterou jsem zřemě koupil, tak bych musel ramena měnit 8 x za rok.

Kde by se dala sehnat ta FEBI za 2000,- Kč to tedy taky neznám!

1.DELPHI,
2.FORTUNA LINE,
3.FEBI,
4. MOOG,
5. OCAP,
6. MAGNETI MARELLI,
7. SASIC,
8. TRW,
9. SWAG,
10. LEMFORDER,
11. MEYLE,
12. D17,
13. ULBET,
14. STARLINE,
15. VEMA
16.???
VÁCLAV
Začátečník
Příspěvky: 38
Registrován: 27 črc 2010, 13:13

Re: Přední ramena s čepy

Příspěvek od VÁCLAV »

Dnes jsem byl na technické kontrole a bylo špatné levé přední rameno,tak jsem tedy neprošel.Hned jsem objednal u AUTOMEDIK za 2064 kč od DELFI.U Auto kelly jsou o dost dražší.Celkově co jsem se dnes díval ,tak AUTOMEDIK má leší ceny.
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední ramena s čepy

Příspěvek od Minimaxa »

Cena ramena MOOG na Autokelly 4288kč. Já kupoval MOOG tady ve Vrchlabí u známého v mototechně za 2490kč :wink:
www.minimaxa.cz
VÁCLAV
Začátečník
Příspěvky: 38
Registrován: 27 črc 2010, 13:13

Re: Přední ramena s čepy

Příspěvek od VÁCLAV »

To jsi kupoval v mototechně na náměstí u kostela nebo v mototechně nad kostelem směr Špindl?
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední ramena s čepy

Příspěvek od Minimaxa »

Mototechna nad kostelem, 10m od naší prodejny :D no mám tam jakousi protekci :wink:
www.minimaxa.cz
VÁCLAV
Začátečník
Příspěvky: 38
Registrován: 27 črc 2010, 13:13

Re: Přední ramena s čepy

Příspěvek od VÁCLAV »

Potřeboval bych radu.Na pravým ramenu jsou pryč silentbloky.Je lepší dát nové rameno a mít jistotu nebo vyměnit jen silentblokyNevím jestli jdou dobře vyndat
Uživatelský avatar
darko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 21 úno 2007, 21:00
Bydliště: prostejov

Re: Přední ramena s čepy

Příspěvek od darko »

pouze celé ramena
Uživatelský avatar
ivopav
Fiaťák
Příspěvky: 71
Registrován: 26 črc 2009, 12:06
Bydliště: kousek od Pohořelic

Re: Přední ramena s čepy

Příspěvek od ivopav »

Tak jsem se po 3.letech co vlastním mulťu a před STK,rozhodl měnit předek.Nová ramena,kuláče a tyčky stabilizátoru.Jenomže blbec jsem si neuvědomil,že bude novej,tedy tuhej spodek a nemusí vydržet vrch a je to tu.Levej plnej rejd,trošku přišláplá brzda a hle rána a je prdlá pružina.Takže můžu rozdělávat znovu. :evil: :evil: :x :x
Obrázek samozřejmě,že CNG
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Podvozek“