Přední ramena s čepy

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Re: Přední ramena s čepy

Příspěvek od anonyme »

Co to je ORIGINÁL? To co bylo namontováno na novém autě ve výrobě? Mě to vydrželo ani né 30 tis.km. Další to samý. Takže zřejmě jezdíš jen po silnicích kde nejsou vůbec díry a propadlé kanály. Já už mám třetí a najeto 80 tis a to si sakra na díry dávám bacha.
Reklama
 

Uživatelský avatar
darko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 21 úno 2007, 21:00
Bydliště: prostejov

Re: Přední ramena s čepy

Příspěvek od darko »

mě už ramena taky čekají.Ujeto cca 25 tis. km a rachotí to jak stará k...a.Hlavně že jsem vloni měnil horní uložení tlumičů.A tak stále dokola....Hlavně že se říká že na Ukrajině mají špatné cesty.Tady nejsou vůbec o nic lepší
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední ramena s čepy

Příspěvek od kubiii »

Já mám slalom mezi dírama natrénovanej jak Záhrobská ve vrcholný formě :twisted:
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Uživatelský avatar
darko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 21 úno 2007, 21:00
Bydliště: prostejov

Re: Přední ramena s čepy

Příspěvek od darko »

kubiii píše:Já mám slalom mezi dírama natrénovanej jak Záhrobská ve vrcholný formě :twisted:
já už nemám mezi čím kličkovat,jedině si vybrat menší díru.Naprostou lahůdkou je úsek dálnice Prostějov-Kelčice (směr Brno).Tam by měli zrušit povinost dálničních známek,protože to není normální.Popř. v Prostějově ul. Jungmanova.Vypadá jak po minometném útoku.
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední ramena s čepy

Příspěvek od kubiii »

Ono stačí jezdit pravidelně po "povedené" panelce v úseku Brno - Jihlava (a jiných) a nepomůžou ani ramena a tlumiče z jinýho světa... :x
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Re: Přední ramena s čepy

Příspěvek od anonyme »

Tak tentokrát rameno (od Plesl) je v háji po 6 tis.km. A to si sakra dávám pozor na díry. Už toho ale přestávám mít opravdu dost.
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední ramena s čepy

Příspěvek od Minimaxa »

Zajel bych k p.Pleslovi, strčil mu do ruky doklad o koupi a neodjel od něho do té doby, něž by to rameno nevyměnil. Jak je to dlouho? min. záruka na náhr. díl je 6 měsíců.
www.minimaxa.cz
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední ramena s čepy

Příspěvek od Alda »

Omlouvám se, že se ptám jako trotl, ale:
Jak se poznají špatná ramena? Mám najeto celkem asi 130.000km (z toho mých skoro 50.000) a zatím nic nepozoruji. Může to být i tím, že přední náprava pod benzínem tolik netrpí, nevím. Co se týče kvality silnic tak najezdím nejvíce km na Vysočině, kde je to děs a hrůza...
Jo a neptám se proto, že mám potřebu něco měnit, ale spíš abych věděl až TO přijde. Dík.
1,6 16V BiPower
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední ramena s čepy

Příspěvek od Minimaxa »

Jako řidič dost špatně, muže se to projevit špatnou geometrií, popř. boucháním. Každopádně to poznají na STK, kde ti s přední nápravou pořádně zahejbaj na "deskách". A ano, u dieslu trpí celej předek víc než u benzinu. Samosebou díky váze, ale to je u všech aut různých značek stejný.
www.minimaxa.cz
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední ramena s čepy

Příspěvek od Alda »

Ok, díky. Na STK jedu za 2 měsíce, každopádně minule to bylo v poho.
1,6 16V BiPower
Uživatelský avatar
andreapipo
Fiaťák
Příspěvky: 182
Registrován: 11 úno 2009, 12:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední ramena s čepy

Příspěvek od andreapipo »

Minimaxa píše:... min. záruka na náhr. díl je 6 měsíců.
Záruka všeobecně je dvouletá, na práci je 6 měsíců.
/F/I/A/T/ Multipla 1.6 100 16V, r. v. 2001
Šťastnou cestu!
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední ramena s čepy

Příspěvek od Minimaxa »

V mém oboru, tj, servis elektro, je záruka na náhradní díly, např. topná tělesa, termostaty apod. 6 měsíců, (na veškeré servisní práci 3 měsíce, na stavební 18 měsíců - zákon č.40/1964sb. § 654) ze zákona. Myslím si, že na náhr.díly na auto tomu nebude jinak. Na spotřební zboží - výrobky je 24 měsíců dle občanského zákona, 6 měsíců dle obchodního zákona. Žádným pojmem "všeobecně" bych se raději neoháněl :wink: Dalším důležitým pojmem je životnost. Záruku na vadu výrobku lze uplatnit pouze během jeho životnosti, kterou uvádí výrobce.
Naposledy upravil(a) Minimaxa dne 06 srp 2010, 13:26, celkem upraveno 2 x.
www.minimaxa.cz
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední ramena s čepy

Příspěvek od Minimaxa »

Tedy jestli s tím najezdil 6tkm a není to déle než 6 měsíců a nepřekročil dobu životnosti výrobku, a doloží to (neboť důkazní břemeno vždy leží na kupujícím), určitě mu prodávající rameno vymění za nové. Ovšem další věcí je, jestli si s tím pomůže, a nepoběží s brekem za prodejcem po 6tkm znovu....
www.minimaxa.cz
Uživatelský avatar
andreapipo
Fiaťák
Příspěvky: 182
Registrován: 11 úno 2009, 12:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední ramena s čepy

Příspěvek od andreapipo »

...rameno není spotřební zboží :?: Náhradní díly nejsou spotřební zboží :?: Z čeho vychází Vaše záruka na věci v Tvém oboru :?:
/F/I/A/T/ Multipla 1.6 100 16V, r. v. 2001
Šťastnou cestu!
AlexAG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 28 lis 2008, 19:46
Bydliště: Slovensko

Re: Přední ramena s čepy

Příspěvek od AlexAG »

Zaruka nezaruka ,ked sa im zachce tak aj tak s nami vybabraju napisu ti ze rameno vykazuje viditelne mechanicke poskodenie co znamena ze si trafil krater vo velkej rychlosti a reklamaciu neuznaju.Inac ja uz tiez nemam nervy na tie ramena 4300km a uz su znova obydve v tahu :evil:
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Podvozek“