Přední ramena s čepy

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Re: Přední ramena s čepy

Příspěvek od anonyme »

No tak bohužel ramena byla vyměněna už 10 měsíců, čili víc jak 6 měsíců, jestli je záruka na ND jen 6 měsíců, tak mám smůlu. Mám už 4 ramena a najeto 88 tis.km. Akorát mě je divný, že ty poslední co byly od Plesla tady v diskuzi vychvalované, teď považuji za největší šmejd. Tvrdili, že jsou to originály dovážené z Itálie. No něco podobnýho příliš nekonkrétního říká každej prodejce o svém zboží, které určitě nakoupil někde z nejlevnějšího zdroje. Nemáte někdo zkušenost s nějakými lepšími rameny? Kde je sehnat? Díky.
Reklama
 

Uživatelský avatar
ivopav
Fiaťák
Příspěvky: 71
Registrován: 26 črc 2009, 12:06
Bydliště: kousek od Pohořelic

Re: Přední ramena s čepy

Příspěvek od ivopav »

Takže když si koupím ty z toho polska na které jsem se tady dříve ptal tak se asi prd stane.Za 2400 pokud je vyměním každý rok tak je mi to šumák :?
Obrázek samozřejmě,že CNG
AlexAG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 28 lis 2008, 19:46
Bydliště: Slovensko

Re: Přední ramena s čepy

Příspěvek od AlexAG »

Dnes uz kvalitne ramena nekupis, ci za 100eur alebo za 50 je to stejny oboje je smejd, to je moja osobna skusenost inac za 105eur som na allegro.pl nasiel 2x rameno 2x tycki stabilizatora a2x cap rizeni vsetko nove skusim objednat ze kedy sa to cele rozpadene.
Uživatelský avatar
rossi
Znalec
Příspěvky: 802
Registrován: 10 zář 2008, 16:07
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Přední ramena s čepy

Příspěvek od rossi »

kvalitní ramena jsou od TRW nebo SWAG případně LEMFORDER.http://katalog.mjauto.cz/index.phtml?kat=16&
Rossi
Fiat Punto 1.6Mk1 90 ELX resuscitován
AUDI A6 3.0 Quatro 2002
AlexAG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 28 lis 2008, 19:46
Bydliště: Slovensko

Re: Přední ramena s čepy

Příspěvek od AlexAG »

Teraz mam SWAG a cuduj sa svete ako som uz pisal 4300km a oboje sou v pr....i.
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Re: Přední ramena s čepy

Příspěvek od anonyme »

Připadá mě, že podle názvu ještě není záruka kvality. Nelze vyloučit, že různé názvy ramen jsou ve skutečnosti stejným výrobkem od jednoho výrobce a jiný název pak je způsoben tím, kdo je dál distribuje. Divil bych se tomu, že by bylo tolik možných druhů ramen, co je jejich různých názvů. Má tedy někdo k tomuto nějaké přesnější informace? Připadá mě, že asi skutečně nezbyde, než koupit ty nejlevnější a každým rokem je měnit, hlavně před STK. Takže kde prosím maji ty polské za dobrou cenu? Díky za info.
Uživatelský avatar
rossi
Znalec
Příspěvky: 802
Registrován: 10 zář 2008, 16:07
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Přední ramena s čepy

Příspěvek od rossi »

ty názvy jsou jména vyrobců.TRW a SWAG jsou němci a dodávají i Fiatu do výroby.Lemforder je druhovýroba ale žádný PL nebo PRC.
Rossi
Fiat Punto 1.6Mk1 90 ELX resuscitován
AUDI A6 3.0 Quatro 2002
Uživatelský avatar
darko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 21 úno 2007, 21:00
Bydliště: prostejov

Re: Přední ramena s čepy

Příspěvek od darko »

nejlépe všechno řešil můj děda:všechno zadrátoval,nebo ovázal špagátem :wink: Jinak já ramena jsem ramena kupoval přímo od fiatu za 3600 kč/ks a vydržely cca 30 tis. km.
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Re: Přední ramena s čepy

Příspěvek od anonyme »

Když ti vydržely 30 tis. tak to nemáš diesel, že?
Uživatelský avatar
darko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 21 úno 2007, 21:00
Bydliště: prostejov

Re: Přední ramena s čepy

Příspěvek od darko »

ano,benzín
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Re: Přední ramena s čepy

Příspěvek od anonyme »

Tady nabízejí ramena za slušné ceny http://www.automatejcek.cz/nahradni-dil ... 07/rameno/" onclick="window.open(this.href);return false; A opět další různé názvy. Přestávám se v tom orientovat. Je mi divný, že ramena dle prodejce jsou rovněž na vůz Lancia Lybra. To jsem ještě nevěděl. Divím se tomu, že existuje tolik výrobců a žádný není schopný vyrobit ramena s pořádným kulovým čepem. Otázkou je, odkud vlastně výrobci ramen čepy mají? Moje poslední vadné rameno po krátké době se projevilo značnou vůlí kulového čepu ve svislé rovině, jakoby koule čepu vymáčkla to víčko, pod kterým je zalisována koule. není možné aby se za tak krátkou dobu koule čepu opotřebovala, či její uložení třením. Možná by to chtělo pořádný drastický protiúder a vůle nebude?
Uživatelský avatar
darko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 21 úno 2007, 21:00
Bydliště: prostejov

Re: Přední ramena s čepy

Příspěvek od darko »

anonyme píše:Tady nabízejí ramena za slušné ceny http://www.automatejcek.cz/nahradni-dil ... 07/rameno/" onclick="window.open(this.href);return false; A opět další různé názvy. Přestávám se v tom orientovat. Je mi divný, že ramena dle prodejce jsou rovněž na vůz Lancia Lybra. To jsem ještě nevěděl. Divím se tomu, že existuje tolik výrobců a žádný není schopný vyrobit ramena s pořádným kulovým čepem. Otázkou je, odkud vlastně výrobci ramen čepy mají? Moje poslední vadné rameno po krátké době se projevilo značnou vůlí kulového čepu ve svislé rovině, jakoby koule čepu vymáčkla to víčko, pod kterým je zalisována koule. není možné aby se za tak krátkou dobu koule čepu opotřebovala, či její uložení třením. Možná by to chtělo pořádný drastický protiúder a vůle nebude?
ano,takto se "opravuje" čep stabilizátoru u prvních ročníků Citroenu Xsara Picasso
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Re: Přední ramena s čepy

Příspěvek od anonyme »

Připadá mě, že Multipla si bohužel takovou "opravu" zaslouží! Přeci je to lepší než zadrátování a ošpagátování!
Uživatelský avatar
darko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 21 úno 2007, 21:00
Bydliště: prostejov

Re: Přední ramena s čepy

Příspěvek od darko »

takový dobrý,vázací drát kolem vejfuku,když uhnije držák je k nezaplacení :lol:
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Re: Přední ramena s čepy

Příspěvek od anonyme »

Kde jste vzali, že záruka na ramena je jen 6 měsíců a že to není spotřební zboží? Autorizovaný servisman Fiatu tvrdí, že záruka na vyměněná ramena je 1 rok. Tak jestli někdo víte nějaké ty §§ lze na to aplikovat? V uvedeném případě se jedná o spotřebitele nepodnikatele, což by mělo korespondovat s občanským (nikoliv obchodním) zákoníkem v ČR.
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Podvozek“