držiak na rezervne koleso

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Uživatelský avatar
pacholda
Fiaťák
Příspěvky: 183
Registrován: 02 bře 2007, 08:29
Bydliště: Podkrkonoší

Re: držiak na rezervne koleso

Příspěvek od pacholda »

Tak tomu říkám profitunning, vypadá to jako od výrobce.

Děkuji za vyčerpávající návod, ale mám dotaz a jelikož na to moc nespěchám, tak píšu přes fórum.
- jak jsi zadělal tu díru po původním šroubu?

Já tam mám zatím kus hadru, aby mi necákalo do kufru.

P. S.: měl jsem Renault 19 a teď si vzpomínám, že tam to bylo taky tak (holt francouzi). To píšu jen tak pro inspiraci, kdyby měl někdo stejný problém a nedostatek pažoutů.
Multipla EVO2 1,6 16V - kočár pro rodinu
Reklama
 

bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Re: držiak na rezervne koleso

Příspěvek od bikus »

4 pcholda

...původní díra, co byla tak nějak asymetricky bokem, měla už z výroby plastovou krytku, zapadající do plastové průchodky v díře v podlaze. Taková soustava špuntu svázaného camfourkem s průchodkou. Na tý černý krytce ze strany kufru je dokonce nějaký symbol rezervy, nebo tak něco. Nechal jsem to, jak bylo.
vapinecko
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 31 led 2009, 17:08

Re: držiak na rezervne koleso

Příspěvek od vapinecko »

.AHOJ,TAKY JSEM KOUPIL 01 a pri prvni kontrole rezervy se sekl mechanismus.Zavada je v tom,ze svisla sroubovice je kovovy odlitek a navijeci buben lanka je plast!To me fakt dojalo :roll: .Opravil jsem to a opravim to komukoli tak,ze plastovy snek vymenim za mosazny!A drzi!muzete se rozhodnout,novy ve fiatu 5000,z vrakace 2500 ja vam nabizim 2ooo.Pri zajmu piste nebo 739064322.
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Re: držiak na rezervne koleso

Příspěvek od anonyme »

A za kolik vapinecko pošleš samotnej mosaznej šnek, tj bez výměny?
bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Re: držiak na rezervne koleso

Příspěvek od bikus »

fšem

A já, protože jsem výtah vymontoval celý a nahradil košem, jak jste si všimli výš, nabízím všem, kteří z něj potřebují něco jiného, než toho litinovýho šneka, že jim to dám. Za poštovný. Mám to rozpertlovaný, páč to bylo zu fabriky slisovaný. Když jsem viděl toho rozsypanýho šneka, víc jsem s tím nedělal.
To kdyby náhodou někomu odešlo uvnitř ještě něco jinýho...
vapinecko
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 31 led 2009, 17:08

Re: držiak na rezervne koleso

Příspěvek od vapinecko »

TAK JSEM SE TADY KOUKNUL PO DELŠÍ DOBĚ CO JSTE NOVÉHO VYMYSLELI.TEN ŠNEČEK BY BYL ZA 1000,JELIKOŠ TO DELÁ VELMI ŠIKOVNY KAMARÁD A MASAZ PLUS SOUSTRUH PLUS FRÉZA NECO STOJÍ :( TAK ZA POŠTOVNÉ TO JEN NEMUŽE BÝT :lol: JEN POSLAT TEN NAVIJECÍ BUBEN A JE TO.ŽADNÉ VRTÁNÍ DO SPODKU :idea:
marcel10
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 14 črc 2009, 09:41

Re: držiak na rezervne koleso

Příspěvek od marcel10 »

Mi se stala osudným kontrola tlaku v pneumatice. Dolů to šlo, ale nahoru jsem kolo už nedostal. Zatím ho vozím v kufru, ale něco budu muset vymyslet. Mám totiž verzi bez zadního plata a ono to, kromě toho že zabírá místo, i vypadá špatně při pohledu do auta. Hezký den bez defektu.
Uživatelský avatar
darko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 21 úno 2007, 21:00
Bydliště: prostejov

Re: držiak na rezervne koleso

Příspěvek od darko »

mě naštěstí mechanismus funguje bez problému,ale taky ho každého půl roku prostříkám Konkorem.Zatím to funguje.Akorát že to náhradní kolo vypadá po zimě jak kdyby ho vytáhl z kanálu.Sůl a štěrk na nechráněném kole udělá svoje
ftaxi
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 08 bře 2008, 22:08
Bydliště: Slovensko

Re: držiak na rezervne koleso

Příspěvek od ftaxi »

Keď tak ja mám na predaj zdvíhací mechanizmus na rezervu , funkčnú .
Fusekle
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 17 úno 2010, 23:28

držák na rezervu

Příspěvek od Fusekle »

Ahoj ,nemáte někdo nějakej návrh na výrobu nějakýho držáku na rezervu ,nebo nějakej kontakt na někoho kdo to vyrábí ? Budu vděčnej za všechno

PS : Mám Multiplu r.v. 99 benzin
AlexAG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 28 lis 2008, 19:46
Bydliště: Slovensko

Re: držák na rezervu

Příspěvek od AlexAG »

Kamoš keby si nebol linej a prešiel si forum tak to čo hladaš sa tu už riešilo aj s fotkami . :lol:
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: držák na rezervu

Příspěvek od Minimaxa »

hoď ho do kufru. ideální držák na nákupy :lol:
www.minimaxa.cz
stanik
Začátečník
Příspěvky: 41
Registrován: 15 kvě 2009, 10:37
Bydliště: Hodonín

Re: držiak na rezervne koleso

Příspěvek od stanik »

...tak jsem dělal trošku pořádek a měl bych tady jeden držák, neboli naviják rezervy...je samozřejmě :wink: nefunkčí, ale kdyby se někdo chystal si ho rozlousknout a opravit...nechám za odvoz - nechce se mi ten kus železa nikam posílat a jinak půjde do šrotu, takže kdo by potřeboval...
Uživatelský avatar
wenka
Fiaťák
Příspěvky: 94
Registrován: 14 říj 2010, 17:19
Bydliště: Drsná Vysočina

Re: držiak na rezervne koleso

Příspěvek od wenka »

Asi před týdnem jsem četl toto fórum a řekl si,že si také promažu systém pro spouštění rezervy.A co se nestalo :lol: .Kolo jsem spustil a to bylo vše.Nahoru už nešlo.Došlo tedy k vymontování celého mechanismu a rozebrání,bohužel za pomocí rozbrusky.Objevil jsem ulomený šnek asi jako všichni.Také mne udivily docela velké vůle v průměru díry ve šneku a v průměru šroubu,který tvoří osu.Moje štestí bylo v tom,že šnek nebyl rozlomený,jen byly ulomené zuby na horní a spodní části do kterých zabíhají tyčky pro pohon šneka procházející středem šroubu. Po opětovném nalepení epoxy na středový šroub a zajištění dalším trnem se šnek otáčí.Složeno zpět a vyzkoušeno s rezervou .Ale uouha kolo se zvedlo a při dotahování do držáku se ozvaly tři cvaknutí a kolo již nešlo dolů.Tak proběhla opět demontáž a bylo zjištěno,že v druhé polovině mechanismu je něco jako brzda která zajistí držák s lankem v navinuté poloze.Proto má držák kola na sobě ty drážky.Do drážek zabíhá ozubené kolo jištěné rohatkou.Tato rohatka se ovládá pomocí dalšího slabšího lanka a u mne již byla zbytečná.Došlo tedy k vymontování. Po dalším složení se kolo tedy navinuje i spouští bez zajištění brzdou.Pouze se drážky na držáku kola zasunují do ozubeného kola.Budu zkoumat zda se kolo neuvolňuje po delší jízdě.Pokud to bude dobré je to jedna z možností opravy za jedno odpoledne.
EX:Mazda Demio /Japonec nakonec/
EX:Punto 55S r.v.1996,černá s polepy
EX:Modrá zatmavená multinka 1,6 100 16v r.v.1999
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: držiak na rezervne koleso

Příspěvek od kubiii »

No, až se odporoučí můj zvedák, budu to asi řešit takto: http://www.nejautodoplnky.cz/eshop/auto ... tik-airbox" onclick="window.open(this.href);return false;

Na co inženýři u Fiatu mysleli, když vymýšleli ten výtah, nepochopím... možná na Italky? :mrgreen:
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Podvozek“