Hučení od zadní nápravy

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
ok2clj
Fiaťák
Příspěvky: 60
Registrován: 26 čer 2007, 19:57
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Hučení od zadní nápravy

Příspěvek od ok2clj »

... v srpnu jsem koupil Multiplu. Měl jsem na ni zimáky 4x Fulda Kristall 185/65 MS. Už od začátku mě trápilo silné hučení od zadku. Přisuzoval jsem to gumám a těšil se, až je sjedu, obuju jiné a hučení zmizí.
To se stalo dnes. Obul jsem (vzadu) zánovní ESA TECAR SUPER GRIP 5 MS a dopředu DAYTON DW500. Bohužel je to stejný!
Dlouhé jízdy jsou utrpení, hodně to hučí a zdá se mi, že při rychlostech 50 - 80 km/h je to nejhorší (jakási oscilace?). Vezl jsem v tom dva lidi, co autům trošku rozumí a těm se nezdá, že by to byly špatný ložiska (vinu dávají gumám). Už nevím jak to dál řešit. Jezdím hodně a je to fakt nepříjemný.
Opravdu záleží tolik na pneumatikách nebo to může způsobovat nějaká jiná kravina? Dík za každý názor
Reklama
 

Roba
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 31 srp 2006, 00:15

Příspěvek od Roba »

osobně si myslím ,že to bude"nějaká jiná kravina" ale pravda je ,že u předchozího auta (Octavia) jsem vyměnil (kvůli divným zvukům) ložiska a brzd.kotouče a pak jsem zjistil,že to dělají "výhodně"koupené jeté gumy!... no ale hlavně,že jsem ušetřil! :-)) držim palce!
kory
Začátečník
Příspěvky: 27
Registrován: 12 říj 2007, 06:55
Bydliště: kolín

Příspěvek od kory »

Zkus auto zvednout a zatoč koly,pokud to jsou ložiska tak byto mělo být slyšet.
MULTIPLA JTD 115,
2002
ok2clj
Fiaťák
Příspěvky: 60
Registrován: 26 čer 2007, 19:57
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Hluk od zadku

Příspěvek od ok2clj »

kory píše:Zkus auto zvednout a zatoč koly,pokud to jsou ložiska tak byto mělo být slyšet.
To je fakt - zkusím to zvednout a zatočit s tím. Btw, který gumy máte vyzkoušené jako "bezhlučné"?
Kadla
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 19 úno 2007, 18:22
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kadla »

Letne gumy Nokian H 195/60 R15, zimne Bridgestone LM20 195/60 R15.
Obidve sady su fakt tiche a fantasticky sedia na ceste.
Multijet 141PS, 247 Nm, r.2007
Kadla
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 19 úno 2007, 18:22
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kadla »

Este ma napadlo, ze byvaly majitel sa mozno s autom smykol a narazil zadnym kolesom zboku do obrubnika a poskodil geometriu zadnej napravy.
Multijet 141PS, 247 Nm, r.2007
dusbaj2
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 19 čer 2006, 14:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dusbaj2 »

Dopadl jsem stejne. Huceni predni napravy. Vymena lozisek, nic levnyho, a huceni zustalo. Takze zustala posledni moznost jete gumy. Taky vyhodna koupe. Takze jsem nasledne musel resit nejen nove pneu, ale i znicene tlumice.
Tocenim prazdneho kola lozisko nemusi vykazat zavadu. Skusil bych rozhodne geometrii a pak na zkousku vymenit kola.
1,9JTD, 2002
Kdo nema, neuveri.......
ok2clj
Fiaťák
Příspěvky: 60
Registrován: 26 čer 2007, 19:57
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Po servise

Příspěvek od ok2clj »

Tak jsem po opravě. Hučení zmizelo, ale za cenu kompletní výměny zadních brzd a ložisek. Zadní původní bubnové brzdy byly v katastrofálním stavu a zřejmě to způsobilo zničení zadních ložisek.
Prostě ... vyplatí se údržba
Uživatelský avatar
Mark L.
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 215
Registrován: 15 lis 2006, 10:59
Bydliště: Zastávka u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Hučení od zadní nápravy

Příspěvek od Mark L. »

Menil nekdo z vas sam zadni loziska? Mam je na vymenu (hluk), uz tam mam na jedne strane i peknou vuli. Zajimam se o to co mne ceka. Jak jsem se tak dival tak se meni s loziskem i naboj. Jde to dobre dolu, nebo je tam nejaka zadrbavacka? Priapadne utahovaci moment na centralni matici nekdo nevi? Diky.
Tipo 1.4 T-Jet LPG kombi (2017)
F127 0.9 (1975), Sport 1.05 70HP (1980), 1.05 50HP (1977)
Ex: Multipla 1.9 JTD 115k (12/2002)
Ex: Punto I. 1.2 8V 60SX (1995)
Uživatelský avatar
MarekP
Fiaťák
Příspěvky: 65
Registrován: 20 lis 2008, 14:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Hučení od zadní nápravy

Příspěvek od MarekP »

Mark L. píše:Menil nekdo z vas sam zadni loziska? Mam je na vymenu (hluk), uz tam mam na jedne strane i peknou vuli. Zajimam se o to co mne ceka. Jak jsem se tak dival tak se meni s loziskem i naboj. Jde to dobre dolu, nebo je tam nejaka zadrbavacka? Priapadne utahovaci moment na centralni matici nekdo nevi? Diky.

Výměna ložiska se dělá komplet (to jsem kupoval). V té době měla Multa asi 170tis najeto. Postup nevím, dal jsem to do servisu....ale měli za chvilku hotovo, tak to asi problém není.
Multipla 2004, JTD 145
robiak
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 22 kvě 2008, 07:18
Bydliště: zeliezovce

Re: Hučení od zadní nápravy

Příspěvek od robiak »

menil som ho nedavno sam,slo to lahko,demontaz s malym kladivkom,lozisko zislo skoro samo,matica sa utahuje na doraz.za lozisko s abs som zacaloval nehoraznych 75e.ked budem mat cas,tak budem experimentovat so starym loziskom ,ci sa to neda rozobrat a nabuduce zohnat iba lozisko alebo ho prehodit zlacnejsieho bez abs.
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Podvozek“