Zimni pneu

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
XpavelX
Začátečník
Příspěvky: 35
Registrován: 08 říj 2007, 10:22

Zimni pneu

Příspěvek od XpavelX »

Ahoj, potřebuji koupit zimní pneu (+ disky), máte nědo nějakou pozitivní referenci či doporučení? Díky...
-----------------------------------
Multipla 1,6 BiPower, r.v. 2000
Reklama
 

Uživatelský avatar
petko95
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 03 říj 2006, 10:31
Bydliště: Povazska Bystrica / SK

Zimni pneu

Příspěvek od petko95 »

Ja som kupil na zimu GoodYear UltraGrip 7+ zatial odjazdene jedna zima bez najmensieho problemu. Rozhodoval som sa podla testov a do uvahy pripadali este Dunlop Wintersport M3, Pirelli W190 Snowcontrol a Bridgestone Blizzak LM 20. Kupil som ich cez internet, kurier mi ich priviezol az pred dom a jedna guma stala cca 2000 slovenskych dukatov. Na jar budem musiet asi kupit nove letne obutie, zatial mi to vychadza na Pirelli P6... Zimne gumy mam na plechovych diskoch (tie boli s autom), letne na elektronoch (tie som dokupil).
Multipla 11/99 1,9 JTD 77 kW
Kadla
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 19 úno 2007, 18:22
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kadla »

Zimne Bridgestone Blizzak LM 20, letne Nokian H.
Multijet 141PS, 247 Nm, r.2007
stifmajstrABARTH
Znalec
Příspěvky: 725
Registrován: 09 led 2007, 18:35

Příspěvek od stifmajstrABARTH »

V teplicich u holecka maj ted F1cku... a slevu na zimni bridžstouny 40% :wink:
Cinquecento 1.1 Sporting ABARTH-červéný:-D a Multipla fanda:)
stillo
Fiaťák
Příspěvky: 57
Registrován: 25 pro 2007, 12:54
Kontaktovat uživatele:

DUNLOP Wintersport 3D

Příspěvek od stillo »

Ja pouzivam DUNLOP Wintersport 3D 185/65 (model 2007, tusim nastupca vzoru M3).
Hluk velmi nizky. Bzdia na mokrej ceste (pri 0C) velmi dobre. Na snehu som este nemal moznost skusat (globalne oteplenie aj v Polsku ;-)
Multipla 1.6 16V, 12/2007
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimni pneu

Příspěvek od kubiii »

Tak jsem si v neděli vyzkoušel první klouzání s Multinkou, a i když mi občas prdel stříhala pětku drát (jak se u nás říká, rozuměj: měl jsem půlky scvrklé strachy :lol: ), tak jsme se doklouzali všude, kam jsme potřebovali. Na parkovišti jsem si i trochu zařádil s ruční brzdou. Když porovnávám s předchozí Temprou kombi (taktéž s 1,6), tak chování Mloka na kluzku je hodně výrazně lepší, Tempra 1,6 měla hodně lehký předek a naopak velkej převis vzadu. Minulou zimu jsem kopec na švagrově chalupě vyjel až poté, co mi švagrová sedla na kapotu :roll:

Na Mlokovi mám původní gumy, se kterýma jsem koupil v bazaru. Jsou to GoodYear Eagle Vector EV 2+, mají sice značení jako zimní (MS a vločka), ale je to celoroční pneu. Vzhledem k tomu, že hloubka vzorku se pohybuje někde kolem kritických 4mm, dojezdím je v létě a na zimu musím něco koupit. Hodně jsem uvažoval, co koupím a asi půjdu do posledního modelu celoroční GoodYear 4Seasons. Ta pneumatika skončila v testu zimních pneu se dvěma hvězdama (co by za to Barum Polaris2 dala), v letním období směs údajně reaguje a tvrdne (plus nějaký systémy lamel). S Mulťou najedu jen do 6000km ročně, takže si říkám, že ušetřím za přezouvání a tak, jen občas nechám vyvážit. Kdybych nalítal dvacítku, jezdil v létě do Chorvatska a v zimě do hor, určitě bych volil klasiku a přezouval.

Co se týče značky, myslím, že můžu s klidným svědomím doporučit Pirelli, mám zkušenosti jak s letníma (P4), tak se zimníma (Wintercontrol) a velká spokojenost. I v testech dopadají výborně a cenově jsou jen lehce nad Barumkama. Dobrý poměr výkon/cena.

Aniž bych chtěl dělat reklamu, tak bych doporučil kouknout na www.pneu-servis.cz , což je nejen podle mých zkušeností nejlevnější internetovej obchod s pneu. Na www.az-pneu.cz zase mají pěkně zpracovaný veškerý testy, který proběhly (hlavně německý a rakouský).
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Viktos123
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 14 čer 2008, 13:57
Bydliště: Praha

Re: Zimni pneu

Příspěvek od Viktos123 »

http://pneu.extralevne-pneu.cz/index.ph ... &akt_str=2
Mám nejlepší zkušenosti.Doprava zdarma a platba při předání.Dodávají cca do tří dnů.A když se kouknete na ceny tak za 15-16 stovek se dají koupit Pirellky,Fuldy nebo Goodyeary.
Viktos123
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 14 čer 2008, 13:57
Bydliště: Praha

Re: Zimni pneu

Příspěvek od Viktos123 »

Každopádně ty stránky AZ-PNEU jsou co se týká ceny jsou hodně zaímavé.
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimni pneu

Příspěvek od kubiii »

Viktos123 píše:http://pneu.extralevne-pneu.cz/index.ph ... &akt_str=2
Mám nejlepší zkušenosti.Doprava zdarma a platba při předání.Dodávají cca do tří dnů.A když se kouknete na ceny tak za 15-16 stovek se dají koupit Pirellky,Fuldy nebo Goodyeary.
Jsem tak zkusmo porovnal ceny a teda nic moc: např. Pirelli SnowSport 195/60 R15 H (ten rychlostní index je důležitý, protože se tyto pneu taky dělají v indexu T, který je o dost levnější, ale není na Mloka).

www.pneu-servis.cz cena za ks: 1775 Kč (cena při koupi všech 4pneu, při koupi 2pneu 1825 Kč, při koupi 1ks je to moc)

www.extralevne-pneu.cz cena za ks: 2 290 Kč


letní Pirelli P6

www.pneu-servis.cz cena za ks: 1625 Kč (cena při koupi všech 4pneu, při koupi 2pneu 1650 Kč, při koupi 1ks je to moc)

www.extralevne-pneu.cz cena za ks: 1 977 Kč


Jak říkám, nedělám reklamu (nic z toho, že to tady píšu, bohužel nemám :( ), jen mi přijde zbytečný platit za stejnou věc víc :wink:
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Rudik
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 02 pro 2008, 14:39
Bydliště: Jaroměř

Re: Zimni pneu

Příspěvek od Rudik »

Já jezdím zimní Goodyear Ultra 7, mám na nich najeto necelých 5000 km a jsem spokojen. Letní pneu používám Goodyear Excellence, na nich mám najeto asi 12000 km a ty jsou naprosto super, odvod vody a hlavně jsou neuvěřitelně tiché (ne jako Barum Brilantis)!!!! Vše v rozměru 185/65 R15 88H
Multipla 1.6 16V
r.v. 1999
128 000 km
Spotřeba 7,8 l
Globusman
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 379
Registrován: 26 lis 2006, 21:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimni pneu

Příspěvek od Globusman »

kubiii píše:
Viktos123 píše:http://pneu.extralevne-pneu.cz/index.ph ... &akt_str=2
Mám nejlepší zkušenosti.Doprava zdarma a platba při předání.Dodávají cca do tří dnů.A když se kouknete na ceny tak za 15-16 stovek se dají koupit Pirellky,Fuldy nebo Goodyeary.
Jsem tak zkusmo porovnal ceny a teda nic moc: např. Pirelli SnowSport 195/60 R15 H (ten rychlostní index je důležitý, protože se tyto pneu taky dělají v indexu T, který je o dost levnější, ale není na Mloka).

http://www.pneu-servis.cz cena za ks: 1775 Kč (cena při koupi všech 4pneu, při koupi 2pneu 1825 Kč, při koupi 1ks je to moc)

http://www.extralevne-pneu.cz cena za ks: 2 290 Kč


letní Pirelli P6

http://www.pneu-servis.cz cena za ks: 1625 Kč (cena při koupi všech 4pneu, při koupi 2pneu 1650 Kč, při koupi 1ks je to moc)

http://www.extralevne-pneu.cz cena za ks: 1 977 Kč


Jak říkám, nedělám reklamu (nic z toho, že to tady píšu, bohužel nemám :( ), jen mi přijde zbytečný platit za stejnou věc víc :wink:
Jsi si jistej s tím rychlostním indexem? T je do 190 a mlok má míň, ne?
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimni pneu

Příspěvek od kubiii »

Jsi si jistej s tím rychlostním indexem? T je do 190 a mlok má míň, ne?
Je to ve velkým TP (aspoň v mým), konkrétně tam je toto:

185/65 R15 88H

alternativně:

195/60 R15 88H (to mám já)

215/45 R17 87V (to by ze mě vytřáslo duši :shock: )
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Globusman
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 379
Registrován: 26 lis 2006, 21:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimni pneu

Příspěvek od Globusman »

kubiii píše:
Jsi si jistej s tím rychlostním indexem? T je do 190 a mlok má míň, ne?
Je to ve velkým TP (aspoň v mým), konkrétně tam je toto:

185/65 R15 88H

alternativně:

195/60 R15 88H (to mám já)

215/45 R17 87V (to by ze mě vytřáslo duši :shock: )
No vidíš a já kupuju T, protože jsouo do 190 a Mulťa má maximálku 170. Ještě to nikdy nikomu nevadilo...
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimni pneu

Příspěvek od kubiii »

No vidíš a já kupuju T, protože jsouo do 190 a Mulťa má maximálku 170. Ještě to nikdy nikomu nevadilo...
Ono to asi ničemu nevadí, ale čistě teoreticky by možná pojišťovna nemusela chtít uhradit případnou škodu z povinnýho ručení. Když mají platit moc, hledají prý každou prkotinu, která by je mohla vyvlíknout.

Asi si na rychlostní index dávají rezervu, aby byl výrobce z obliga. Otázkou taky je, jestli ten rychlostní index, resp. ta uvedená maximální rychlost není jen jakýmsi orientačním označením zátěže, kterou pneu musí zvládnout. Třeba jako u hodinek, kdy označení do 50m znamená, že na ně může napršet (vlhkovzdorné), do 100m, že se s nima může plavat (vodotěsné), do 150m, že se s nima můžeš potopit atd. :?:
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
bob
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 30 bře 2008, 14:44
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimni pneu

Příspěvek od bob »

Tak na tuto zimu sem přezul na 185/65 R15 KLEBR KRISALP HP.V prosinci jsem byl v Alpách,sněhu bylo dost ale rakušáci to uklízejí ještě než to spadne na cestu!
Takže sem si musel počkat na naše zasněžené cestičky, aby sem mohl využít ten pravý smysl zimních gum.
Zatím sem byl jen několikrat na lyžích v Beskydech,ale i tak moje gumy vyjeli všude a mám co dělat abych to někde utrhl v zátačce,sedí to jako bych jel po asfaltu.Ono Multa ma dobre rozložení hmotnosti/v mém případě CNG + 200kg/,dobrý rozvor a další výjmečné vlastnosti oproti ostatním autům.
-na zavěr zatím 100% spokojenost s touto pneu.
Tm.zelená žába co jezdí na sporáku
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Podvozek“