Uložení stabilizátoru 1,9 JTD???

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Tommy
Fiaťák
Příspěvky: 74
Registrován: 01 zář 2007, 18:57
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Tommy »

ju ju mam to... ale to nejdůležitější ..dá se stabilizátor bez větších problémů úplně vyndat nebo je lepší ho tam nechat a lámat si ruce pod autem??? ještě jednou díky...
BiPower... r.v.2001
Reklama
 

ok2clj
Fiaťák
Příspěvky: 60
Registrován: 26 čer 2007, 19:57
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Posouvání stabilizační tyče - bouchání o ramena

Příspěvek od ok2clj »

Podle mechaniků mám na své Multiple špatné gumičky uložení stabilizátorů a výsledkem je vždy po čase posunutí stabilizační tyče, do které pak bouchá rameno na nerovnostech. Řešil jsem to doposud u známeho, který do toho bouchl a na nějaký čas byl pokoj.
Ty gumy do uložení se prý nedají samostatně sehnat, jen s celým stabilizátorem za hodně peněz. Slíbili mi, že to tam "nějak splatlají", aby to chodilo. Budiž ... ale co dál?

Stejný problém mají prý Fabie
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Posouvání stabilizační tyče - bouchání o ramena

Příspěvek od Alda »

ok2clj píše:Podle mechaniků mám na své Multiple špatné gumičky uložení stabilizátorů a výsledkem je vždy po čase posunutí stabilizační tyče, do které pak bouchá rameno na nerovnostech. Řešil jsem to doposud u známeho, který do toho bouchl a na nějaký čas byl pokoj.
Ty gumy do uložení se prý nedají samostatně sehnat, jen s celým stabilizátorem za hodně peněz. Slíbili mi, že to tam "nějak splatlají", aby to chodilo. Budiž ... ale co dál?

Stejný problém mají prý Fabie
Gumy se sehnat dají, řešilo se to tady "X" krát...hledej.
1,6 16V BiPower
vapinecko
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 31 led 2009, 17:08

Re: Uložení stabilizátoru 1,9 JTD???

Příspěvek od vapinecko »

NAZDAREK MULTIPCI,NA STABILIZATORU STACI VYMĚNIT JEN GUMIČKY.ZVLÁDNETE TO U NĚJAKÉ GARÁŽE.TAKY UŽ TO MÁM ZASEBOU!ALE NEPŘIÍJEMNÉ BOUCHÁNÍ A KLEPÁNÍ MA NA SVĚDOMÍ VÍC VĚCÍ!AČ UŽ GUMÝ STB.cca 400-500Kč,NEBO VOLNĚJŠÍ ČEP NA RAMENI NEBO I ČEPY NA KOSTI ZE STBÍKA K TLUMIČI.
Globusman
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 379
Registrován: 26 lis 2006, 21:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Uložení stabilizátoru 1,9 JTD???

Příspěvek od Globusman »

vapinecko píše:NAZDAREK MULTIPCI,NA STABILIZATORU STACI VYMĚNIT JEN GUMIČKY.ZVLÁDNETE TO U NĚJAKÉ GARÁŽE.TAKY UŽ TO MÁM ZASEBOU!ALE NEPŘIÍJEMNÉ BOUCHÁNÍ A KLEPÁNÍ MA NA SVĚDOMÍ VÍC VĚCÍ!AČ UŽ GUMÝ STB.cca 400-500Kč,NEBO VOLNĚJŠÍ ČEP NA RAMENI NEBO I ČEPY NA KOSTI ZE STBÍKA K TLUMIČI.
A nebo taky horní uložení tlumičů - to byl můj případ.
bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Re: Uložení stabilizátoru 1,9 JTD???

Příspěvek od bikus »

4 Globusman

...rozepiš se trochu: cos´ měl s horním uložením? Tam je to na nějaké misce do podběhu, ne ? Piš, nestyď se.....
Globusman
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 379
Registrován: 26 lis 2006, 21:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Uložení stabilizátoru 1,9 JTD???

Příspěvek od Globusman »

bikus píše:4 Globusman

...rozepiš se trochu: cos´ měl s horním uložením? Tam je to na nějaké misce do podběhu, ne ? Piš, nestyď se.....
je tam tuším taková miska se silentblokem a je to v podstatě pod kapotou u pantu, to co tam vidíš, akorát se k tomu musí zespodu. Nevím to přesně, dělali mi to v servisu...
bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Re: Uložení stabilizátoru 1,9 JTD???

Příspěvek od bikus »

4 Globusman

...a bylo to tedy jako že vymlácený, nebo jako že uhnilý, nebo co mám hledat za vadu ?

Díky.
vapinecko
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 31 led 2009, 17:08

Re: Uložení stabilizátoru 1,9 JTD???

Příspěvek od vapinecko »

JO TA TEN SILENBLOG TAKY.MUSI SE VYTÁHNOUT CELÝ TLUMIČ,STÁHNOUT PRUŽINU A CELÁ MISKA SE MĚNÍ.SPÍŠ BYCH ŠEL PO DRUHU TOHO KLEPÁNÍ.JESTLI SEM TAM NEBO I PŘI MALÝCH NEROVNOSTECH,NEBO JEN NE VELKÝCH DÍRÁCH TO BOUCHÁ A NEMĚNÍTE VŠECHNO :idea:
vapinecko
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 31 led 2009, 17:08

Re: Uložení stabilizátoru 1,9 JTD???

Příspěvek od vapinecko »

Uhnilý ne jen urvaná guma v železné misce.
Globusman
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 379
Registrován: 26 lis 2006, 21:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Uložení stabilizátoru 1,9 JTD???

Příspěvek od Globusman »

bikus píše:4 Globusman

...a bylo to tedy jako že vymlácený, nebo jako že uhnilý, nebo co mám hledat za vadu ?

Díky.
Nahoře byly utržený silentbloky v tom uložení. Kdo tomu rozumí, tak to pozná, když s tím zahejbe...
Uživatelský avatar
Mark L.
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 215
Registrován: 15 lis 2006, 10:59
Bydliště: Zastávka u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Uložení stabilizátoru 1,9 JTD???

Příspěvek od Mark L. »

Silentblok stabilizatoru se tu resi v nekolika tematech. Takze jsem pro svou otazku vybral toto tema. Je tu popisovana vymena tech silentbloku. Ale jak vlastne vypadaji a ktery koupit. Mam docela "dylena" co je spravne, pac mam dva rozdilny typy od dvou prodejcu a vsude vypada jinak, nebo maji spatny obrazky:

1. Impergom IMP 26498: http://pop-art.cz/WbaPrdDatailPageCmb.asp?PrdRc=12395" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

2. Stejne oznaceni IMP 26498, ale jiny obrazek: http://www.autodilykrc.cz/eshop/detail/ ... 2f4c5787e3" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

3. Impergom IMP 26349
http://pop-art.cz/WbaPrdDatailPageCmb.asp?PrdRc=30048" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Podle toho jak jsem koukal na aute, tak by to mel byt ten 2). Nerad bych koupil zbytecne blbe. 3) je urcite blbost, ale na uvedene adrese je uvedeno Multipla.
Najde se nekdo kdo si to menil sam a pozna ten spravny? Diky.
Tipo 1.4 T-Jet LPG kombi (2017)
F127 0.9 (1975), Sport 1.05 70HP (1980), 1.05 50HP (1977)
Ex: Multipla 1.9 JTD 115k (12/2002)
Ex: Punto I. 1.2 8V 60SX (1995)
Kačátko
Fiaťák
Příspěvky: 62
Registrován: 26 říj 2007, 22:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Uložení stabilizátoru 1,9 JTD???

Příspěvek od Kačátko »

Já jsem dávál (měnil) no. 2
Globusman
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 379
Registrován: 26 lis 2006, 21:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Uložení stabilizátoru 1,9 JTD???

Příspěvek od Globusman »

Sám jsem si to neměnil, ale dávali mi tam ten č. 2
bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Re: Uložení stabilizátoru 1,9 JTD???

Příspěvek od bikus »

Já jsem měnil, a taky jsem dával No.2, shodou okolností jsem je našel nejlevněji taky na Autodíly Krč, a taky mi je bleskem poslali...
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Podvozek“