Uložení stabilizátoru 1,9 JTD???

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Re: Pružiny - problém

Příspěvek od anonyme »

Tak mi to taky nějak někdy při naklonění vozu průjezdem zatáčky křupne. Myslí, že by to mohl být problém ložiska pružiny. Jdu do servisu, tak to tam probereme a uvidím, co dál. Myslím si, že by rozhodně stálo za to s tím něco udělat a nečekat až dojde k destrukci. Taky ale ten nápad jezdit jen rovně (co se tu psalo) mě připadá blbost. Problém se projeví, když se pružina "propéruje", čili v zatáčce projeté vyšší rychlostí, nebo na nerovné silnici. U nového vozu zřejmě problém není. Takže údržba by měla být účinná. Já to rozebraný nikdy neměl, ale kdo pružiny měnil, určitě by zjistil co je třeba kde (namazat). Bez vyndané pružiny se těžko zjistí co se vlastně jak má natáčet, ale domnívám se, že nejspíš horní dosedací plocha pružiny. No ještě napíšu, až budu vědět víc, když nikdo k tomu dál nic.
Reklama
 

bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Re: Uložení stabilizátoru 1,9 JTD???

Příspěvek od bikus »

Každopádně: já jsem měnil ložiska tlumičů i pružiny vpředu jako první, od doby výroby. Přesně po 10-ti letech provozu.
Myslím, že když bude někdo každej rok jezdit na jámu a odmontovávat horní uložení a prát se ze stahovákama na pružiny, a to všechno jenom kvůli tomu, aby namazal ložisko, možná jeho zadření předejde, ale buďto časem vojede někde šrouby, anebo je zapomene dotáhnout a zabije se jenom kvůli prevenci....

(Možná, že kdyby se po každý jízdě vytíral rozmontovaný výfuk suchým hadrem, nasazeným na násadě od koštěte, tak by taky vydržel dýl! Je to jen pár šroubů a určitě to nezabere tolik času..... :lol: :lol: :lol:)
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Re: Pružiny - problém

Příspěvek od anonyme »

Aha, takže bez demontáže to nelze udržovat. A tedy údržba je nutná skutečně po čase cca 10 let a nebo podle najetých km?
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Uložení stabilizátoru 1,9 JTD???

Příspěvek od Minimaxa »

horní uložení bych osobně měnil vždy s tlumičema. v jakém stavu máš tlumiče? byl jsi na testu...?
www.minimaxa.cz
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Re: Uložení stabilizátoru 1,9 JTD???

Příspěvek od anonyme »

auto bude mít 7 let života a má cca 85 tis.km. Na testu tlumičů bylo před necelým rokem bez problémů.
Petrovič
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 16 kvě 2011, 22:51

Re: Uložení stabilizátoru 1,9 JTD???

Příspěvek od Petrovič »

Silenbloky - když se budou sundávat, je dobré namazat tyčku na ktré jsou, vazelínou, aby šly posunout a můj figl aby šly posunovat ještě lépe, je dobré odvrtat co nejvíce gumy ze silenbloku pak nebudete překonávat odpor celé gumy ale jen té co tam po odvrtání zbyde, pak to jde posunovat s mnohem menší silou, jinak některé roznýtování objímek povolilo hned jen se zapáčilo trochu šroubovákem a jiný jsem musel odvrtat. A ještě ke koupeným kusům ikdyž jsem jim dal všechny potřebné údaje zaslali mi dva kusy a ty měly na základně takový gumový nálitek, ten se musí odbrousit aby základna byla rovná jinak objímky k sobě nedostanete. Toť vše. Silenbloky fungují již druhým rokem bouchání ustalo okamžitšě po výměně - paráda. Je tam zeřjmě jen pár milimetrů mezi šasi a tou skrutnou tyčí, ty staré silenbloky(xcca 10 let) se mi po vyjmutí nezdály nějak opotřebené.
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Podvozek“