Bouchání

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

MEZ
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 03 led 2007, 14:19

Bouchání

Příspěvek od MEZ »

Ahoj Multipláci,
mám trochu problém s boucháním či klepáním vepředu na leve straně.Uz jsem vyzkoušel snad všechno.Vyměnil jsem rameno,gumy stabilizátoru,čepy,tyčku stabilizatoru a kdyz se to zvedne na hever,tak tam zadna vule na prvni letmou kontrolu není.To klepání mi pripada jako kov na kov.Nemáte někdo námad čím by to mohlo být?
Moc díky.
Reklama
 

Václaf
Fiaťák
Příspěvky: 124
Registrován: 25 říj 2006, 16:19
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvek od Václaf »

A co takhle uložení předního tlumiče? U mne se projevuje nepravidelným boucháním, nekdy bouchne a někdy ne :-(
Multi 1,9 JTd
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Minimaxa »

na 99% to je, stejně tak jako v mém případě, špatné - vymlácené uložení stabilizátoru, k sehnání pouze originál Fiat za cca 5000,-
www.minimaxa.cz
Tomáš N.
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 14 srp 2007, 20:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš N. »

Lze vyřešit i pouze výměnou silentbloků. Dají se sehnat za cca 400,-Kč
a šikovný mechanik je schopen je vyměnit. Otázka jaká je potom životnost. Já mám po výměně 24 000km a zatím drží.
stifmajstrABARTH
Znalec
Příspěvky: 725
Registrován: 09 led 2007, 18:35

Příspěvek od stifmajstrABARTH »

Minimaxa píše:na 99% to je, stejně tak jako v mém případě, špatné - vymlácené uložení stabilizátoru, k sehnání pouze originál Fiat za cca 5000,-
nekdy je lepsi pred odpovedi precist otazku pise ze vymenil gumy stabilizatoru i tycku :wink:
Cinquecento 1.1 Sporting ABARTH-červéný:-D a Multipla fanda:)
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Minimaxa »

stifmajstrABARTH píše:
Minimaxa píše:na 99% to je, stejně tak jako v mém případě, špatné - vymlácené uložení stabilizátoru, k sehnání pouze originál Fiat za cca 5000,-
nekdy je lepsi pred odpovedi precist otazku pise ze vymenil gumy stabilizatoru i tycku :wink:
jojo, četl jsem, víš jak vypadá na multiple stabilizátor? skládá se ze střední tyče, která drží ve dvou silentblocích, dvou tyček stabilizátoru které spojují stabilizační tyč s rameny pomocí čtyř čepů. Jde o to, co vyměnil, a co ne. Já už všechno, včetně nových tlumičů i s horním uložením, a bouchá to pořád. To je občas rána, že se kolemjdoucí otočí, kdo to po něm střílí :lol:
www.minimaxa.cz
peta
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 18 srp 2006, 09:53
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od peta »

Máme stejnou potíž. Dal jsem tam už vše taky nové a stále to bouchá. Jediný co je ve předu původní je řízení, ale že by to dělalo? Pro změnu jsem musel měnit uložení zadní nápravy - prostě holanďan (původní majitel) nejezdil do čech na dovolenou, aby multiplu připravil na to co jí čeká - D1 , D11 a ostatní polní cesty
stifmajstrABARTH
Znalec
Příspěvky: 725
Registrován: 09 led 2007, 18:35

Příspěvek od stifmajstrABARTH »

Minimaxa píše:
stifmajstrABARTH píše:
Minimaxa píše:na 99% to je, stejně tak jako v mém případě, špatné - vymlácené uložení stabilizátoru, k sehnání pouze originál Fiat za cca 5000,-
nekdy je lepsi pred odpovedi precist otazku pise ze vymenil gumy stabilizatoru i tycku :wink:
jojo, četl jsem, víš jak vypadá na multiple stabilizátor? skládá se ze střední tyče, která drží ve dvou silentblocích, dvou tyček stabilizátoru které spojují stabilizační tyč s rameny pomocí čtyř čepů. Jde o to, co vyměnil, a co ne. Já už všechno, včetně nových tlumičů i s horním uložením, a bouchá to pořád. To je občas rána, že se kolemjdoucí otočí, kdo to po něm střílí :lol:
no pod tim gumy si predstavuju ty silentbloky a pod tycky ty stabil. tycky.....a viim jak vypada stabilizator je to vesme stejnee :wink:
Cinquecento 1.1 Sporting ABARTH-červéný:-D a Multipla fanda:)
herouvla
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 25 úno 2008, 06:52

Příspěvek od herouvla »

Rok mi trvalo než jsem odstranil popisované bouchání. Nakonec stačilo povyšroubovat gumovou kuželku na spodní straně kapoty a byl pokoj.
Globusman
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 379
Registrován: 26 lis 2006, 21:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Globusman »

Minimaxa píše:na 99% to je, stejně tak jako v mém případě, špatné - vymlácené uložení stabilizátoru, k sehnání pouze originál Fiat za cca 5000,-
čemu říkáš uložení stabilizátoru?
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Minimaxa »

Globusman píše:
Minimaxa píše:na 99% to je, stejně tak jako v mém případě, špatné - vymlácené uložení stabilizátoru, k sehnání pouze originál Fiat za cca 5000,-
čemu říkáš uložení stabilizátoru?
no těm dvěma gumovým silentblokům které ho spojují s autem :wink: jinak musím poopravit to, že se dá sehnat pouze se stabilizátorem, po usilovném hledání jsem nažel dva dovozce z polska, kteří to prodávají i zvlášť.
www.minimaxa.cz
Globusman
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 379
Registrován: 26 lis 2006, 21:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Globusman »

Minimaxa píše:
Globusman píše:
Minimaxa píše:na 99% to je, stejně tak jako v mém případě, špatné - vymlácené uložení stabilizátoru, k sehnání pouze originál Fiat za cca 5000,-
čemu říkáš uložení stabilizátoru?
no těm dvěma gumovým silentblokům které ho spojují s autem :wink: jinak musím poopravit to, že se dá sehnat pouze se stabilizátorem, po usilovném hledání jsem nažel dva dovozce z polska, kteří to prodávají i zvlášť.
Tak mě to vyšlo na 366 korun materiál plus práce...
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Minimaxa »

já jsem se včera objednal do servisu, výměna žhaviček - už na mě mrká kontrolka, výměna spojky vč ložiska, výměna právě toho uložení stabilizace, demontáž převodovky z vozu, rozpůlení - výměna předního ložiska - rachtá + zpětná montáž do vozu, výměna čidla zařazené zpátečky. No jsem zvědav, jak dlouho budu bez auta a kolik za to dám :twisted:
www.minimaxa.cz
Globusman
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 379
Registrován: 26 lis 2006, 21:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Globusman »

Minimaxa píše:já jsem se včera objednal do servisu, výměna žhaviček - už na mě mrká kontrolka, výměna spojky vč ložiska, výměna právě toho uložení stabilizace, demontáž převodovky z vozu, rozpůlení - výměna předního ložiska - rachtá + zpětná montáž do vozu, výměna čidla zařazené zpátečky. No jsem zvědav, jak dlouho budu bez auta a kolik za to dám :twisted:
Hmmm, když jim tam necháš punto, jako protiúčet, takuž snad moc doplácet nebudeš :lol: :D
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Minimaxa »

Globusman píše:
Minimaxa píše:já jsem se včera objednal do servisu, výměna žhaviček - už na mě mrká kontrolka, výměna spojky vč ložiska, výměna právě toho uložení stabilizace, demontáž převodovky z vozu, rozpůlení - výměna předního ložiska - rachtá + zpětná montáž do vozu, výměna čidla zařazené zpátečky. No jsem zvědav, jak dlouho budu bez auta a kolik za to dám :twisted:
Hmmm, když jim tam necháš punto, jako protiúčet, takuž snad moc doplácet nebudeš :lol: :D
Panduuuuuuuu :lol:
www.minimaxa.cz
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Podvozek“