špatně brzdí

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
stene
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 08 led 2009, 16:19

špatně brzdí

Příspěvek od stene »

Zdravím vás
Potřeboval bych poradit . špatně me brzdí auto , stava se to hlavně po ranu pak se to rozchodí a je to v pohodě a zase to třeba 14 dní maka normalně , popsal bych to asi takto , po nastartovaní a rozjetí šlapnu na brzdu a pedal ma jakoby gumovej dosed a auto brzdí tak na 30%. do brzd se nezasahovalo tak bych zavzdušněni asi vyloučil nikde nic neteče a brzdovka se neztrací . muže to byt posilovačem ?? díky za případné rady
Reklama
 

marcel.pce
Fiaťák
Příspěvky: 159
Registrován: 09 srp 2006, 10:44
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: špatně brzdí

Příspěvek od marcel.pce »

Nějak u dotazu nevidím, jedná-li se o benzín, nebo diesel. U JTD bych si tipnul, že mohla udělat pápá vývěva - obvykle se to takto projevuje.
MULTIPLA 1,9 JTD 110/81kW, 2001
stene
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 08 led 2009, 16:19

Re: špatně brzdí

Příspěvek od stene »

je to benzín 1,6 r.v 2001 76 kw
vladimir kunert
Začátečník
Příspěvky: 46
Registrován: 23 dub 2006, 20:37
Bydliště: Břeclav

Re: špatně brzdí

Příspěvek od vladimir kunert »

Sundej zadní bubny a zkontroluj samostavy.
Pokud nefungují správně /obvykle je prasklé ploché pérko - samotné se nedá sehnat/ je velká vůle mezi paknama a bubnem a pedál jde do prázdna.
Viděl jsem to už na třech autech.
vivat MULINA !!
Pipo_svk
Fiaťák
Příspěvky: 59
Registrován: 21 srp 2007, 17:45
Bydliště: Veľký Krtíš SR
Kontaktovat uživatele:

Re: špatně brzdí

Příspěvek od Pipo_svk »

vladimir kunert píše:Sundej zadní bubny a zkontroluj samostavy.
Pokud nefungují správně /obvykle je prasklé ploché pérko - samotné se nedá sehnat/ je velká vůle mezi paknama a bubnem a pedál jde do prázdna.
Viděl jsem to už na třech autech.
Ja mam ten problem, prasknute ploche pero a neviem nikde zohnat ten samostel. Nevie niekto kde by som to zohnal? nejaky online shop alebo co... Vdaka za odpoved
Je to punto 2 a typ brzd je bendix
Uživatelský avatar
pacholda
Fiaťák
Příspěvky: 183
Registrován: 02 bře 2007, 08:29
Bydliště: Podkrkonoší

Re: špatně brzdí

Příspěvek od pacholda »

stene píše:Zdravím vás
Potřeboval bych poradit . špatně me brzdí auto , stava se to hlavně po ranu pak se to rozchodí a je to v pohodě a zase to třeba 14 dní maka normalně , popsal bych to asi takto , po nastartovaní a rozjetí šlapnu na brzdu a pedal ma jakoby gumovej dosed a auto brzdí tak na 30%. do brzd se nezasahovalo tak bych zavzdušněni asi vyloučil nikde nic neteče a brzdovka se neztrací . muže to byt posilovačem ?? díky za případné rady
Řekl bych že mám ten samý problém. Pokaždé když vyjedu z garáže, tak auto nebrzdí. Začne brzdit vždy až když 3x pořádně sešlápnu brzdový pedál. Před 10 dny jsem byl na technické prohlídce a tam žádný problém neobjevili (naštěstí). Brzdovka O.K. Asi zajedu za mechanikem ať se mrkne na ty samostavy.
Multipla EVO2 1,6 16V - kočár pro rodinu
Rufu
Začátečník
Příspěvky: 37
Registrován: 25 kvě 2008, 11:27
Bydliště: Liberec

Re: špatně brzdí

Příspěvek od Rufu »

Mě tohle dělalo před měsícem když byl mráz a hodně sněhu.Taky jsem ráno vyjel a až na podruhý či napotřetí to začlo brzdit jak má.Ale od tý doby co skoro slezl sníh a teploty jsou do -10 je to bez problémů.Takže to přikládám tomu že bylo něco zmrzlý,přimrzlý. :roll:
Kubanec
Fiaťák
Příspěvky: 128
Registrován: 18 úno 2007, 09:54
Bydliště: Cheb

Re: špatně brzdí

Příspěvek od Kubanec »

Ahojte ,tak mě to dělá ůplně opačně ,poránu to brzdí super je chladno ,ale odpoledne ,když je teplo tak gumovej chod a brzdí to špatně ,nehledě na to že kotouče jsou celkem rozpálený ,vyměnil jsem už asi všechno /hadice ,hl.brzdovej válec,brzdovku, zadek je komplet nový bubny ,pakny ,prasata atd./a je to pořád stejný tak snad už jenom posilovač ????Kdo má nápad ?díky všem Kubas
Kubas
r.v.2000 294 000km MLOK/multipla/prodáno
r.v.2005 53 300km Fiat Idea červená
r.v.2006 160 000km Multipla ll /mlok podruhé/
r.v.2008 13800km SUZUKI SV 650
Rudik
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 02 pro 2008, 14:39
Bydliště: Jaroměř

Re: špatně brzdí

Příspěvek od Rudik »

Kubanec píše:Ahojte ,tak mě to dělá ůplně opačně ,poránu to brzdí super je chladno ,ale odpoledne ,když je teplo tak gumovej chod a brzdí to špatně ,nehledě na to že kotouče jsou celkem rozpálený ,vyměnil jsem už asi všechno /hadice ,hl.brzdovej válec,brzdovku, zadek je komplet nový bubny ,pakny ,prasata atd./a je to pořád stejný tak snad už jenom posilovač ????Kdo má nápad ?díky všem Kubas
Já to vydím z 90% na vývěvu, je to častý problém u ,,ropáků,,.
Multipla 1.6 16V
r.v. 1999
128 000 km
Spotřeba 7,8 l
Kubanec
Fiaťák
Příspěvky: 128
Registrován: 18 úno 2007, 09:54
Bydliště: Cheb

Re: špatně brzdí

Příspěvek od Kubanec »

Ahoj děkuji za radu ,ale má někdo představu co stojí vývěva ??druhovýroba se nekoná a origo fiat bude asi darda .Jinak jsme zkoušeli ji odpojit což pochopitelně vyřadí posilovač a to je hrůza vlastně to přestane brzdit a po zapojení opět pohodička teda relativní ....čau Kubas
Kubas
r.v.2000 294 000km MLOK/multipla/prodáno
r.v.2005 53 300km Fiat Idea červená
r.v.2006 160 000km Multipla ll /mlok podruhé/
r.v.2008 13800km SUZUKI SV 650
Pany
Fiaťák
Příspěvky: 139
Registrován: 18 zář 2010, 04:35
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: špatně brzdí

Příspěvek od Pany »

Mě to také špatně brzdí, tady jsem se dočetl že by to mohla být vývěva, tak se na ni musím podívat. Měl bych ale dotaz: Na hadici od vývěvy k posilovači je tečko. Takové "téčko". Z něho vede malá hadička k něčemu jako čidla a ja nevím co ještě, Mohli by sta mi prosím poradit co je to za ty čidla? Protože když tu hadičku odpojím, tak se nic nestane, vážně moc prosím o pomoc...
marcel.pce
Fiaťák
Příspěvky: 159
Registrován: 09 srp 2006, 10:44
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: špatně brzdí

Příspěvek od marcel.pce »

Ahoj,
nepíšeš, co máš za auto. Jestli Mulťu, tak "ty čidla" jsou dost důležitý.
Nejedná se o čidla, ale podtlaková ovládání jednotlivých komponent, především turba - auto bez toho nepojede (řídící jednotka vyhodnotí závadu ovládání turba a drasticky omezí výkon - chvilku jí to trvá, než na "to" přijde).

Ještě k brzdám:
Dlouho jsem podezříval vývěvu z nízké účinnosti brzd. Po výměně kotoučů i destiček již nepodezřívám.
Doporučuji kotouče Brembo s chlazením (drážkování na ploše kotouče) a slušnější destičky - já použil TRW.
MULTIPLA 1,9 JTD 110/81kW, 2001
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Podvozek“