Svítí CODE a nestartuje - jen při zapnutém alarmu

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Svítí CODE a nestartuje - jen při zapnutém alarmu

Příspěvek od bikus »

Tak tohle fakt nechápu, ani jsem zatím nedokázal opravit: před asi 14-ti dny, mi při poloze "I" (při žhavení před startem) nezhasla jako vždycky CODE s klíčkem, takže jsem napoprvé nenastartoval. Ani druhé vrácení klíčku a žhavení a start nepomohly. Šel jsem domů pro druhý klíč a napoprvé to šlo. Říkám si - jasný, odešel immobilizér v klíčku. Podruhý už jsem náhradním klíčkem taky nenastartoval.
Průvodní jev: po uzamčení auta dálkou, mi LEDka na palubce svítí konstantně, před tím blikala, jako že alarm je aktivní, auto zabezpečené. Takže jsem logicky zkusil vypnout alarm u pojistek pod příhrádkou řidiče a startování na oba klíče jde bez problémů. Jenže auto bez alarmu se mi zamčený zrovna nechávat nechce.....
A teď babo raď. (Nebo kdokoliv jiný.)
Reklama
 

Uživatelský avatar
MIJI
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 13 bře 2009, 22:41

Re: Svítí CODE a nestartuje - jen při zapnutém alarmu

Příspěvek od MIJI »

No Multinka mi taky předváděla na kontrolkách při startování různé efekty a vždycky buď jasně nastartovala na první škytnutí nebo vůbec. Musel jsem pokusy s klíčkem opakovat až chytla. Zkrátím to, mohla za to relátka, která dodávají napájení a jiné informace do řídící jednotky (je sběrnicí spojená s jednotkou imobilizéru a alarmem). Jedno (to za to mohlo) je u řídící jednotky u nohou spolujezdce (musí se odkrytovat), další dvě jsou v černé schránce v motoru skoro nad levým předním kolen. Jsou všechna červená a záměnná; zkus to, já se s tím trápil snad půl roku, na diagnostice bylo buď nic nebo asi deset závad :-)
kesava
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 19 lis 2010, 13:37

Re: Svítí CODE a nestartuje - jen při zapnutém alarmu

Příspěvek od kesava »

můžu se prosím tě zeptat kde jsi ty relátka koupil??? nebo jaké mají označení? Díky
Uživatelský avatar
MIJI
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 13 bře 2009, 22:41

Re: Svítí CODE a nestartuje - jen při zapnutém alarmu

Příspěvek od MIJI »

Koupil jsem je normálně v malé prodejně náhradních dílů podle vzoru (a měli to, přestože skladem drží jen málo), není to nic speciálního, stojí to pár peněz. Koupil jsem dvě a od té doby s sebou jedno vozím :-)
kesava
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 19 lis 2010, 13:37

Re: Svítí CODE a nestartuje - jen při zapnutém alarmu

Příspěvek od kesava »

Můžete prosím sem hodit odkaz podle typu co máte na nějaký obchod kde by se to dalo obědnat. U nás to nemaj a jak procházím net tak těch relé je jak nasr ..... Děkuji
Uživatelský avatar
MIJI
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 13 bře 2009, 22:41

Re: Svítí CODE a nestartuje - jen při zapnutém alarmu

Příspěvek od MIJI »

No nemám ho zrovna u ruky, ale myslím, že je to tohle, je toho všade plno:

http://www.autoprofi.cz/nespecifikovano ... e-12v.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Aspoň rozměry a vývody dost souhlasí, cena taky. Jinak já jsem začal tím, že jsem dvě stejná relátka prostě prohodil a protože začalo nefungovat něco úplně jiného, zjistil jsem, že je to ono. Držím palce, dej vědět, jak jsi dopadl.
kesava
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 19 lis 2010, 13:37

Re: Svítí CODE a nestartuje - jen při zapnutém alarmu

Příspěvek od kesava »

Díky, zkusím ještě jednu provozovnu tady a když tak to pak koupím z netu. Jinak tahle závada mě stála už 7000kč páč jsem znovu po roce a třičtvrtě nechal opět vyměnit žhaviče ale tentokrát v autorizovaném servisu což samozřejmě nepomohlo, pak relé žhavení - taky nic, ale za to opravily zadara jinou závadu kterou jsem řešil 3 roky a taky mě stála mailant - světelný trojúhelník vyhazoval pojistku takže jsme měnily celý ovládací panel, nepomohlo pak relé taky nepomohlo a ve fiatu zjistily že byl zkrat na drátech u plynu - já bych tohle neřešil ale na technické to neprošlo že nefungují výstražná světla, smutné je že rádoby autoelektrikáři stojí za ho....no. a moje peníze.
Uživatelský avatar
MIJI
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 13 bře 2009, 22:41

Re: Svítí CODE a nestartuje - jen při zapnutém alarmu

Příspěvek od MIJI »

Tak jsem se ještě mrknul v autě a je to ono, rozměry a vývody souhlasí, jen na tom originále je zatížitelnost 30A, kdežto u toho, co jsem ti posílal je jen 20A. Jinak v našem "autorizovaném" servisu FIAT Auto-Future v Českých Budějovicích na tu mou závadu jen tak moudře koukali a účtovali si litříky (to je minimální taxa za cokoliv) a až teprve elektrikář Král mě přivedl na myšlenku toho relé. Tak třeba až budeš mít cestu kolem ČB, stav se, jsou šikovní :-)
kesava
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 19 lis 2010, 13:37

Re: Svítí CODE a nestartuje - jen při zapnutém alarmu

Příspěvek od kesava »

Tak konečně relátka přišly a nic stále žhavení bliká a když je zima tak code svítí - tak už nevím
Uživatelský avatar
MIJI
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 13 bře 2009, 22:41

Re: Svítí CODE a nestartuje - jen při zapnutém alarmu

Příspěvek od MIJI »

Tak to nevím. Jen by mě docela zajímalo, jestli ti elektrikář na diagnostice vyčetl z řídicí jednotky nějakou závadu.
kesava
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 19 lis 2010, 13:37

Re: Svítí CODE a nestartuje - jen při zapnutém alarmu

Příspěvek od kesava »

prý tam nic není - tak nevím
kesava
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 19 lis 2010, 13:37

Re: Svítí CODE a nestartuje - jen při zapnutém alarmu

Příspěvek od kesava »

Vyřešeno, špatný kontakt svorky s žhavícím relé - celé se to roztavilo jak spojka tak relé, takže auto prý vůbec nežhavilo tak jsem se ptal jak je mozné že jsem nastartoval při mínus 14 - jenom krčil rameny. Ale důležité je že teď fakčí jak hodinky!!!
Uživatelský avatar
MIJI
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 13 bře 2009, 22:41

Re: Svítí CODE a nestartuje - jen při zapnutém alarmu

Příspěvek od MIJI »

Tak gratuluji.I u me se vymena zhavicek projevila jen tim ze mi prestala svitit zhavici kontrolka.
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Elektrika“