Alarm,-nejde dálka

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Alarm,-nejde dálka

Příspěvek od Minimaxa »

já bych raději zkusil 909460030 - Dominika (18) a budeš hotovej dřív než za 5 minut :mrgreen: :mrgreen:
www.minimaxa.cz
Reklama
 

Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Alarm,-nejde dálka

Příspěvek od kubiii »

Tak Dominiku jsem nechal na pokoji, vzhledem k tomu, že pubescentní věk mám už nějaký ten pátek za sebou, je 5 minut opravdu hóóódně málo... :mrgreen:

Nicméně jsem se po mých amatérských dedukcích v sobotu pustil do dalšího kola italské rulety. Nakoupil jsem zásobu 10A pojistek, kdyby mé dedukce náhodou byly chybné a šel jsem na to!

Černý a žlutočervený káblík jsem nejspíš odhadl správně. Zapojil jsem je tedy jako napájecí. Zbyly mi čtyři z původní jednotky DO. Na nové je 6 drátů (pozic), bohužel k nové jednotce chyběla podrobnější specifikace, takže jsem jenom věděl, že těchto 6 je určených pro centrál (pak je tam hafo dalších pro jiné funce)... :? Když jsem zapojil ty dva napájecí a zjistil, že černá skříňka opravdu žije, jal jsem se laborování se čtyřmi zbylými dráty a šesti kousky na nové jednotce. Po několika pokusech jsem dospěl do použitelného, ale ne dokonalého stádia:

Na DO jsou 3 tlačítka: otevřít, zavřít a ještě jedno s obrázkem blesku(?) Správně by to (předpokládám) mělo fungovat tak, že zmáčknu tlačítko "zamčeno", auto se zamkne, zmáčknu "odemknuto" a auto se otevře... logicky, že? :wink:

Já jsem to dostal do následujícího stavu: Zmáčknu tlačítko "zamknout" - dioda na jednotce se rozbliká, poté zmáčknu tlačítko "odemknout" - auto se (dejme tomu) otevře (dioda přestane blikat). Chci-li auto zavřít, postupuji naprosto stejně: Napřed musím zmáčknout tlačítko "zavřít", rozbliká se dioda, pak zmáčknu tlačítko "odemknout" auto se zavře a dioda přestane blikat. Před otevřením nebo zavřením musím tedy vždy zmáčknout napřed "zamknout" a potom "odemknout".

Správně by to asi mělo být tak, že zmáčknu "zavřít" - auto se zavře, dioda bliká a má asi dělat, že je zapnutý imaginární alarm. Zmáčknu "odemknout", auto se otevře, dioda přestane blikat (dioda je fíčurka navíc, dá se odpojit).

V současném - výše popsaném stavu, se dá DO používat, ale kdyby někdo poradil, jak zapojit tak, abych před akcí nemusel mačkat dvakrát, budu rád... :roll:
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
tauchy
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 06 pro 2010, 17:59

Re: Alarm,-nejde dálka

Příspěvek od tauchy »

takže ještě jednou: 602176527 odpoledne se ti mohu věnovat, opravdu za 5 minut se to dá udělat-teda centrál, minimaxa ať se projednou zdrží veselých poznámek.......

Honza
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Alarm,-nejde dálka

Příspěvek od kubiii »

Díky za nabídku, asi využiju, i když dneska mi to pravděpodobně nevyjde. Furt někam vodím děcka. Ale jako člověk, který o elektřině a věcech s ní souvisejících ví jen to, že "vlevo fáze, vpravo nulák, kdo to neví, ten je... ehm... hlupák", si nedokážu představit, jak se to dá zvládnout po telefonu :shock: I když je pravda, že stejně tak nechápu, jak se dá po telefonu poznat, že je Dominice 18 :lol:
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Elektrika“