Alarm,-nejde dálka

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiný problém

Příspěvek od kubiii »

finmode píše:
kubiii píše:Já mám jiný problém, nemám alarm, ale pouze dálkové ovládání centrálu. Při koupi jsem dostal dva klíčky, jeden funguje bez problémů, druhý nefunguje. Diodka se rozsvítí, ale nic. Baterky jsem zkoušel měnit, nepomohlo. Nevíte někdo, co by s tím mohlo být? Slyšel jsem, že když se mění baterka, tak se musí rychle nebo klíč může "zapomenout", možná by to mohlo být tím, ale jak to vyřešit?
Já to řešil taky a byl to volný spoj na mikrospínači a hlavně (nevím jak se to stalo ) přerušená anténka (taková smyčka na destičce uvnitř klíče) . Přechodné řešení bylo složit alobal 1*1cm a vložit do klíče na tuto smyčku . Při použití palcem mačkej tlačítko na klíči a druhou rukou klíč z obou stran . Je to velice nemotorné ,zvlášť když máš plné ruce tašek, ale
zase komu to neřekneš tak dálkou nikdy mloka neodemkne . Samožřejmě se to dá spravit jen někoho šikovného sehnat . Napsal jsem ti jen co potkalo mě a taky kontrolka svítila baterky byly nové a stejně to nešlo . Vyřešil to fakt ten kousek alobalu . Napiš mi jak jsi dopadl.
No, tak jsem teď řešil ten funkční klíč. Dálkové ovládání přestalo fungovat, rozebral jsem klíč a zjistil jsem, že spínač byl utrženej (všechny čtyři kontakty). Koupil jsem za stovku mikropájku, kontakty jsem připájel a dálkáč funguje bezvadně.

Teď bych rád vyřešil ten nefunkční klíč, ale potřeboval bych poradit, kde je přeně ta smyčka? Podle popisu by to mohl být problém tohoto mýho nefunkčního klíče. Ještě jsem si všiml, že u toho funkčního bliká diodka o něco rychleji než u nefunkčního, ale nevím, jestli to může mít nějakou souvislost. Spíš asi ne.


Trochu mě překvapil ten chip, či co to je, který reaguje na fiat code, je mi divný, že to nemusí být napájený nějakou baterkou. Neví někdo na jakým principu to funguje???
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Reklama
 

Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Mikrospínač je sfiňa

Příspěvek od kubiii »

Tak ten mikrospínač je pěkná potvora, dneska se mi už asi počtvrté utrhl, tak jsem to pořádně prohlídl a zjistil jsem, že má (resp. měl) zespodu dva kolíčky, který ho měly fixovat ve dvou dírkách na destičce pod ním. Moje kolíčky jsou téměř úplně pryč, takže jsem před pájením kontaktů mikrospínač napřed k destičce přilepil vteřiňákem a teprve potom připájel kontakty. Samotný cín na kontaktech udrží spínač na svém místě jen omezený počet stisknutí, tak snad lepidlo zvládne svoji fixační funkci lépe a kontakty ať dělají svoje...

Tož ščasné a veselé! :wink:
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Alarm,-nejde dálka

Příspěvek od kubiii »

Tak jsme byli před pár týdny na Vltavě a jeden z poutačů mě shodil z raftu do vody - do poslední chvíle jsem myslel, že je poutač z textilie jako všechny ostatní, ale byl z těžkýho plechu a na svůj omyl jsem došel až příliš pozdě - tímto opravdu vřele děkuji kiosku U Vikinga, na který poutač upozorňoval... kreténi!!! :evil:

To jen takový úvod pro pobavení. Blbý bylo, že jsem měl po kapsách mobil, foťák a klíče od auta. Všechnu elektroniku jsem nechal vysušit a ovladač pak nějakou dobu normálně fungoval, ale potom přestal. Klíček jsem rozdělal, prohlédl, vyměnil baterky, ale nic. Když o tom tak uvažuji, bylo by asi jednodušší koupit za 1200 nové DO, ke kterému dostanu dva ovladače a v případě ztráty za pár stovek dokoupím další. Chtěl bych se zeptat zkušených, zda instalace takového zařízení laikem zvládnutelná nebo se mám za těžký peníz svěřit nějakým odborníkům (třeba kivi má zkušenost)? Podle mě by to nemuselo být nic složitýho, ale nevím... :?:

edit: třeba toto vypadá ucházejícně: http://www.dobry-obchod.cz/produkt/se54 ... iverzalni/" onclick="window.open(this.href);return false;
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Alarm,-nejde dálka

Příspěvek od kubiii »

Našel jsem tento e-shop s naprosto skvělými cenami a navíc mají prodejnu u nás v Brně... asi se tam stavím a poptám se: http://www.nejautodoplnky.cz/eshop/elek ... i-zamykani" onclick="window.open(this.href);return false;
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Alarm,-nejde dálka

Příspěvek od Alda »

I ten Tvůj předchozí odkaz (obchod) byl v Brně...
Já kupoval přesně toto: http://www.levnealarmy.cz/eshop/dalkova ... -3409.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Jinak výrazně doporučuju připlatit si za odskok na kufr, já to neudělal a byla to chyba!
1,6 16V BiPower
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Alarm,-nejde dálka

Příspěvek od kubiii »

Ano, doby-obchod.cz je taky v Brně a mají zajímavý ceny.

Za to, aby se dálkou dal otvírat kufr bych si klidně rád připlatil, ale myslím, že u toho typu, co mám, to dost dobře nejde nebo se pletu? Mám to klasické otvírání buď klíčkem nebo táhlem zepředu, jak by se dalo doinstalovat otvírání kufru???

---

Jak se to dálkové ovládání instaluje? Mám tu předtavu, že se jednoduše dostanu pod ten plastovej kryt na stropě, odpojím nějakou stávající jednotku od centrálu, vložím tam tu novou, připojím tu novou a je hotvo. Nebo si to představuju moc jednoduše? Díky za odpovědi.
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Alarm,-nejde dálka

Příspěvek od Alda »

Tady je ten odskok: http://www.levnealarmy.cz/eshop/central ... s1000.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Jinak to funguje tak, že tím třetím tlačítkem na DO ti to víko kufru "odskočí" jako by ti někdo uvnitř zatáhl za páčku. Ale já ho nemám.
Co se týče připojení, dělal jsem to se švagrem a během 45min. bylo hotovo. Ani jeden nejsme elektrikáři, natož autoelektrikáři. Přesně si nevzpomínám, ale co vím určitě že ta jednotka je pod palubovkou zhruba před spolujezdcem.

Jinak jsem taky ze štatlu, takže není problém postupovat "dle vzoru".
1,6 16V BiPower
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Alarm,-nejde dálka

Příspěvek od kubiii »

Já myslel, že je to ve stropě, alespoň teda čidla na dálku tam jsou, ne? Tos mi nasadil brouka do hlavy...

Ten odskok je lákavá záležitost, ale to už znamená vedení drátů ze dveří někam (ani nevím kam), různé zapojování a tak podobně a na to bych si netroufl, i když to určitě nebude nic zvláštního a kdyby to člověk jednou viděl nebo dělal, tak by to byla brnkačka. Stejně tak mám strach ze zapojování světel pro denní svícení (řeším v jiném vlákně), což by mělo být úplně triviální...

Příští týden se skočím podívat do prodejny nejautodoplnky.cz - nemám to tak daleko - a poptat se co a jak, třeba poradí.
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Alarm,-nejde dálka

Příspěvek od Alda »

Jo čidla to nevím, já měl centrál bez DO. Tato (nová) jednotka má asi 10cm dlouhou "anténu"...
Ten odskok zvaž, šel bych do toho.
1,6 16V BiPower
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Alarm,-nejde dálka

Příspěvek od kubiii »

Aha, teď zkoumám manuál a ve stropě jsou pouze prostorové snímače pro autoalarm (který nemám), jednotka je opravdu pod palubovkou! Musí se ta palubovka nějak demontovat nebo je to přístupné pod ní (přístupné zespodu od podlahy)?
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Alarm,-nejde dálka

Příspěvek od Alda »

Nic se demontovat nemusí...
1,6 16V BiPower
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Alarm,-nejde dálka

Příspěvek od kubiii »

Tak to je fajn, ještě provedu pokus o zprovoznění DO v klíčích, který se jistě nepovede a jdu do toho, ten kufr mě taky láká, pokud má jednotka a DO tuto možnost v sobě, tak by to asi neměl být problém dodělat dodatečně...

Díky za rady!
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Alarm,-nejde dálka

Příspěvek od kubiii »

Tak jsem nakoukl pod palubku a som z toho volaký zmetený :roll:

Co z toho je jednotka na centrál???

A ještě jedna věc - neví někdo, na co je ten konektor na prvním obrázku (patří k němu i jakýsi silnější kábl, co vypadá jako anténa...)?
Přílohy
Na co je toto??? :)
Na co je toto??? :)
obr3.jpg (368.2 KiB) Zobrazeno 9308 x
Pohled pod palubku 2
Pohled pod palubku 2
obr2.jpg (683.28 KiB) Zobrazeno 9308 x
Pohled pod palubku 1
Pohled pod palubku 1
obr1.jpg (847.91 KiB) Zobrazeno 9308 x
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Alarm,-nejde dálka

Příspěvek od kubiii »

Tak odpověď na otázku u prvního obrázku už znám - je to v návodu: slouží pro zapojení jakési dvoufunkční antény...
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Alarm,-nejde dálka

Příspěvek od Alda »

Zítra zkusím vyfotit kam a co vlastně jsme připojili.
1,6 16V BiPower
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Elektrika“