Alarm,-nejde dálka

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

kivi
Fiaťák
Příspěvky: 61
Registrován: 13 čer 2006, 13:46
Bydliště: Vysoké Mýto
Kontaktovat uživatele:

Alarm,-nejde dálka

Příspěvek od kivi »

Zdravím, nemáte někdo zkušenost s nefunkčním alarmem a dálk.ovládáním? Klíč mi funguje,baterka OK.
odemkl jsem auto na dálku,ujel jsem asi 3 km po hrbolaté polní cestě a poté už DO nefungovalo,stejně tak alarm. Dík
Freemont 2.0 JTD (103kW), 2011
Reklama
 

navra
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 20 srp 2006, 11:15

centrál

Příspěvek od navra »

Tento problem mam taky, ale na benzinove verzi. byl bych rad kdyby mi nekdo poradil. Dekuji
Long
Fiaťák
Příspěvky: 71
Registrován: 26 dub 2006, 19:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Long »

Taky se me stavalo ze prestalo DO fungovat. Otevrel sem klic a byl tam ulomenej jeden drzacek baterky. Kdyz se s klicem zatraslo tak baterka sjela z kontaktu. Stacilo ji vystredit kouskem papirku a je to ok, uz se to nikdy neopakovalo.
Fiat Punto II HLX 1,2 16V
kivi
Fiaťák
Příspěvky: 61
Registrován: 13 čer 2006, 13:46
Bydliště: Vysoké Mýto
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kivi »

Není to problém klíče,ty mám dva a stejně nic, kromě toho ledka na klíči se rozsvítí ,přesto se alarm neaktivuje ,ani centrál. každopádně je problém někde v přijímači , či okolo -pojistky.....snažil jsem se je všechny prohlédnout, ale nic jsem nezjistil.
Freemont 2.0 JTD (103kW), 2011
antsat
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 09 lis 2005, 22:56
Bydliště: Holýšov
Kontaktovat uživatele:

dálka

Příspěvek od antsat »

I mne přestala jedna dálka pracovat na 100%.Při stisknutí mi dálka svítí cca 30 sekund.U druhé dálky mi upadl microspínač.Tuto dálku jsem.Co s tím?V klíči je jeden čip PIC který jde naprogramovat,ale záleží jestli je soft přítupný.
Fiat MULTIPLA 1,9JTD, vyrobena 1999 výbava, couvací čidla, ABS, 4x el.okna, klima,603 95 67 95 Pokud to neberu, pošlete SMS www.antsat.net Prodej satelitních kompletů E-SHOP. Po celý rok sleva pro majitele Fiatů 3-5% Multipla Dohodou !!!
kivi
Fiaťák
Příspěvky: 61
Registrován: 13 čer 2006, 13:46
Bydliště: Vysoké Mýto
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kivi »

tak jsem rezignoval... Nepřišel jsem na závadu nefunkčnosti DO. Na 100% to není chyba klíčků, ale přijímače. Ten jsem se pokusil najít, ale zespod palubovky jsem na nic nepřišel a do rozebrání se mi moc nechce-nevím jak na to. Zklamán se obrátím na servis.....Zatím.
Freemont 2.0 JTD (103kW), 2011
Globusman
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 379
Registrován: 26 lis 2006, 21:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Globusman »

Jak jsi dopad v servisu?????
kivi píše:tak jsem rezignoval... Nepřišel jsem na závadu nefunkčnosti DO. Na 100% to není chyba klíčků, ale přijímače. Ten jsem se pokusil najít, ale zespod palubovky jsem na nic nepřišel a do rozebrání se mi moc nechce-nevím jak na to. Zklamán se obrátím na servis.....Zatím.
kivi
Fiaťák
Příspěvky: 61
Registrován: 13 čer 2006, 13:46
Bydliště: Vysoké Mýto
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kivi »

V servisu mi řekli,že mi nepřijímá čidlo dálky umístěné ve voze-u stropního světla. ale zkusit ho naprogramovat to nešlo,protože nemám servisní code kartu,a diagnostika nás dál bez hesla nepustí. No a vystavení nové karty není možné bez servisního(hnědého) klíče, který také nemám.
Resumé- budu kupovat nový alarm s DO, ale ne origo multipla,ale prostě jiný nezávyslí alarm za 1250,-
Freemont 2.0 JTD (103kW), 2011
bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Re: Alarm - nejde dálka

Příspěvek od bikus »

fšem, hlavně 4 kivi

...nevím, jak jsi tenkrát dopad´, ale mě včera přestala jít "dálka" taky. Ani jeden klíč, baterky v klíči nový, nic ulomenýho, ale navíc ani LEDka na klíči nesvítí. Najednouu, ze dne na den. Nic. Zamykám klíčem v zámku jak troglodyt. Nejde ani tak o ten klíč, ale že je auto nehlídaný....
kivi
Fiaťák
Příspěvky: 61
Registrován: 13 čer 2006, 13:46
Bydliště: Vysoké Mýto
Kontaktovat uživatele:

Re: Alarm,-nejde dálka

Příspěvek od kivi »

Zdravím, to že ti nesvítí led na klíčku bude asi problém v něm. Ale kdyby ne,tak jsem dopadl jako sedláci u Chlumce - ve fiatu na diabnostice zjistili,že nefunguje přijímač,ale už nezjistili,jestli je jen rozhozený kód,nebo to umřelo. Aby to mohl zkusit přeprogramovat, potřeboval kodovací kartu aby se dostal do programu rídící jednotky, kterou jsem já nikdy neměl -když jsem mulinu kupoval, neměl jsem o této kartě ani tušení a autobazar mi ji k dokladům a klíčům nedal (byla dovezena z Belgie). Tak jsem začal zjišťovat, jak získám duplikát. Kontaktoval jsem 4 autorizované servisy v různých regionech a odpověď byla vždy stejná -Náhradní kartu nelze získat ! Sicese mi tomu nechtělo věřit(proto jsem zkoušel více servisů) ale bohužel, kartu jsem nezískal.
Nicméně- kdyby se zjistilo,že přeprogramovat nejde, musel by se vyměnit řídící modul či co a ten údajně stolí kolem 6000,- (nevím,více jsem cenu nezjišťoval)
Moje řešení - koupil jsem si nový alarm a dálkovým ovládáním,kerý je nezávislý na stávajícím alarmu, napojený na centrál. Detaily o alarmu psát nebudu, to jen kdybys měl zájem -každopádně jsem spokojený. Na klíčích mi pouze přibyla elegantní krabička od alarmu. Měj se
Freemont 2.0 JTD (103kW), 2011
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Jiný problém

Příspěvek od kubiii »

Já mám jiný problém, nemám alarm, ale pouze dálkové ovládání centrálu. Při koupi jsem dostal dva klíčky, jeden funguje bez problémů, druhý nefunguje. Diodka se rozsvítí, ale nic. Baterky jsem zkoušel měnit, nepomohlo. Nevíte někdo, co by s tím mohlo být? Slyšel jsem, že když se mění baterka, tak se musí rychle nebo klíč může "zapomenout", možná by to mohlo být tím, ale jak to vyřešit?
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Re: Alarm,-nejde dálka

Příspěvek od bikus »

fšem

Spraveno! V jednom klíčku byl studený spoj na mikrospínači (jak už dobře psal "antsat" - díky za radu), takže stačilo proletovat. Ve druhém klíčku držel spínač dobře, ale když jsem ho proměřil, tak nespínal. Takže odpájet, rozebrat, pročistit (pod zlacenou žabkou bylo nějaké smítko) a zase složit, přiletovat, radši ještě přilepit k desce. A to všechno pod lupou. Jen se na ten mikrospínač schválně koukněte - je velkej jako dvě hlavičky od sirek, a ta klapající žabka uvnitř - škoda mluvit.
Všem kutilům, kteří nemají dost zkušeností s SMD součástkami a nemají k dipozici regulovatelnou mikropájku nedoporučuji aby se do toho pouštěli. A to i přes to, že by si změřili, že tam chyba je. Je to fakt mrňavý. Strašně mrňavý.
Závěr: Chyba byla v obou klíčích. (Celkem logicky, mechanické věci se kazí, elektronika jen tak sama od sebe nezblbne...).
stene
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 08 led 2009, 16:19

klič k autu

Příspěvek od stene »

prosím o radu . pri koupi auta jsem k němu dostal 2 klíče , ale maji rozbyty uvnitř trn spínač na dálku , nevíte kde se to da opravit . díky
bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Re: klič k autu

Příspěvek od bikus »

4 stene

zkus se inspirovat tady: https://www.club-fiat.com/viewtopic.php ... deea58480d


EDIT MOD: Přesunul jsem do stejného tématu. Globusman
finmode
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 05 čer 2007, 21:49
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiný problém

Příspěvek od finmode »

kubiii píše:Já mám jiný problém, nemám alarm, ale pouze dálkové ovládání centrálu. Při koupi jsem dostal dva klíčky, jeden funguje bez problémů, druhý nefunguje. Diodka se rozsvítí, ale nic. Baterky jsem zkoušel měnit, nepomohlo. Nevíte někdo, co by s tím mohlo být? Slyšel jsem, že když se mění baterka, tak se musí rychle nebo klíč může "zapomenout", možná by to mohlo být tím, ale jak to vyřešit?
Já to řešil taky a byl to volný spoj na mikrospínači a hlavně (nevím jak se to stalo ) přerušená anténka (taková smyčka na destičce uvnitř klíče) . Přechodné řešení bylo složit alobal 1*1cm a vložit do klíče na tuto smyčku . Při použití palcem mačkej tlačítko na klíči a druhou rukou klíč z obou stran . Je to velice nemotorné ,zvlášť když máš plné ruce tašek, ale
zase komu to neřekneš tak dálkou nikdy mloka neodemkne . Samožřejmě se to dá spravit jen někoho šikovného sehnat . Napsal jsem ti jen co potkalo mě a taky kontrolka svítila baterky byly nové a stejně to nešlo . Vyřešil to fakt ten kousek alobalu . Napiš mi jak jsi dopadl.
Multipla "BOBINA" 1,9 JTD rv.2001
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Elektrika“