Blinkry -stále svítí i při vypnutém klíčku

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
kivi
Fiaťák
Příspěvky: 61
Registrován: 13 čer 2006, 13:46
Bydliště: Vysoké Mýto
Kontaktovat uživatele:

Blinkry -stále svítí i při vypnutém klíčku

Příspěvek od kivi »

Zdravím, dnes jsem při cestě použil blinkr, který chvíli fungoval, ale po chvilce se spomalovaly intervaly blikání, až zástali svítit a nejde to vipnout, pouze vytažením pojistky ( č 13- jtd 105).
Odpojil jsem komplet přívod kabelů k přepínacím páčkám, ale blinkry i kontrolka na budíku stále svítí. Když ale dám auto zamknout dálkou s alarmem ( montován dodatečně) tak všechny blinkry zablikají jak mají, ale zůstanou opět svítit. Budu vděčný za radu či zkušenost. Díky Kivi :?
Freemont 2.0 JTD (103kW), 2011
Reklama
 

houmr
Fiaťák
Příspěvky: 53
Registrován: 03 lis 2009, 10:50

Re: Blinkry -stále svítí i při vypnutém klíčku

Příspěvek od houmr »

Já bych určitě začal odpojením blinkrů od toho alarmu...
kivi
Fiaťák
Příspěvky: 61
Registrován: 13 čer 2006, 13:46
Bydliště: Vysoké Mýto
Kontaktovat uživatele:

Re: Blinkry -stále svítí i při vypnutém klíčku

Příspěvek od kivi »

Omlouvánm se že reaguji až teď, ale práce bylo hodně. Každopádně jsem ještě prostříkal páčky pod volantem silik. olejem. Druhý den ráno jsem pojistku zapojil a vše fungovalo jak mělo. Kamarád mi přinesl nové spínací relé k blinkrům( to pod volantem), které jsem radši vyměnil a od té doby je vše OK. Nejsem schopen říct jestli pomohlo relé či prostříkání, nebo to bylo úplně něco jiného, ale hlavně že to funguje.
P.S. -relé jsem použil z felicie -sice blinkry blikají v rychlejším intervalu, ale to mi nevadí -darovanému relé na interval nehleď (origo stojí cca 600,-).
Kivi
Freemont 2.0 JTD (103kW), 2011
vrazda
Fiaťák
Příspěvky: 74
Registrován: 25 pro 2005, 22:16
Bydliště: Slovensko

Re: Blinkry -stále svítí i při vypnutém klíčku

Příspěvek od vrazda »

Prosim ta mne prestali ist blinkri a trojuholnik a poistka je ok kde presna sa nachadza to rele na blinkry moc mi to pomoze.
Multipla1.9jtd,77kw,105k.r.v.1999
Mišan
Fiaťák
Příspěvky: 170
Registrován: 22 úno 2007, 08:38
Bydliště: Pardubice

Re: Blinkry -stále svítí i při vypnutém klíčku

Příspěvek od Mišan »

Přerušovač směrových světel je taková černá krabička umístěná pod deklíkem, co kryje z vrchu sloupek volantu (odděláš patentky čalounění a pod ním je deklík) Krabička se dá lehce vytáhnout a koupit nová. Záleží jestli je to připraveno i na připojení vleku nebo ne, je cena v té horší variantě asi 800 Kč. Jsou tam ale obvykle přechodové odpory na kontaktech relé a to se dá v obchodě s elektrosoučástkami koupit asi za 60 Kč a za dvacet minut vyměnit. Pak to zase funguje spolehlivě dál.
Multipla Bipower 1,6 /2000
vrazda
Fiaťák
Příspěvky: 74
Registrován: 25 pro 2005, 22:16
Bydliště: Slovensko

Re: Blinkry -stále svítí i při vypnutém klíčku

Příspěvek od vrazda »

Diky moc hned som to nasie a spravil a dufam ze to pojde este raz dík.
Multipla1.9jtd,77kw,105k.r.v.1999
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Elektrika“