Otevírání zadních dveří (kufr)

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
mim1978
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 13 čer 2011, 21:59
Bydliště: Praha

Otevírání zadních dveří (kufr)

Příspěvek od mim1978 »

Ahoj všem,

přestalo mi fungovat otevírání zadních dveří u Multi, a proto bych chtěl požádat o radu místní zkušené matadory. Centrální zamykání i odemykání funguje, ale když je "odemčeno", tak dveře od kufru manuálně otevřít nelze. Brácha mi auto kontroloval a zjistil, že mi k otevírání dveří nejde proud, světla interiérová i exteriérová vzadu fungují bez problémů, takže to vypadá na dílčí problém s vedením přímo k otevíracímu mechanismu.

Dle manuálu by se mělo jednat o pojistku č. 24, tu se nám ale nepodařilo přesně identifikovat, protože ty pojistky 1-15 (po pěti ve třech řadách) odpovídaly schématu v manuálu, ale ten zbytek se zdál uspořádán trochu jinak. Brácha ale odhadoval, že pojistka by to být neměla, protože bych prý měl problém se zamykáním jako takovým.

Lze prý předpokládat, že problém bude ve vedení proudu, ale to je na rozebrání auta a chtělo by to mít schémata vedení elektriky. Zjistil jsem, že na problematiku schémat je zde samostatné téma, ale bez "úspěšného zakončení" a nadto, jedná se o docela specifický problém, tak jsem si dovolil založit toto nové téma.

Budu vděčný za jakoukoliv radu. Kufr nyní otevírám pouze v případě nutnosti z interiéru, protože mám sundaný plastový kryt, který normálně kryje zamykací mechanismus, ale k "pohodlnému užívání" to má samozřejmě milióny světelných let daleko :cry: .

Popis auta jsem vložil do podpisu, ale kdyby se něco nekorektně zobrazilo, tak se jedná o Mutliplu (CNG/benzín), facelift z roku 2005. Autíčku se u mne nemá "jako v rukavičkách", ale mám ho rád :-). Je to opravdu zvláštní stroj - chtělo by to 6-stupňovou převodovku a silnější motor, protože na dálnici (kde jsem celkem často) to přece jenom není ono, ale jinak luxus :-).

Pěkný den všem

mim
Multipla 02/2005 (benzín/CNG)
Reklama
 

Ondrej29
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 20 lis 2013, 10:28

Re: Otevírání zadních dveří (kufr)

Příspěvek od Ondrej29 »

Zdravim,
podarilo sa Vam to opravit? V com bol problem?
Mne sa stala rovnaka vec.
Fiat Multipla 1.6, r.v. 2006
mim1978
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 13 čer 2011, 21:59
Bydliště: Praha

Re: Otevírání zadních dveří (kufr)

Příspěvek od mim1978 »

Zdravím,

už si přesně nepamatuji co a jak, ale problém byl nakonec mechanického rázu. Byl poškozený samotný spínač v otevírání zadních dveří, něco se tam ulomilo, a proto to nešlo. Bylo nutné vyměnit spínač za nový a otevírání dveří již bez problému funguje.

Pokud máte problém také s uvolněným spínačem pod tou gumovou krytkou, mohl by být problém podobný, ale samozřejmě může být problém i úplně jinde. Např. viz níže

https://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=105&t=13076

Hodně štěstí a pevné nervy, občas je to boj, ale stejně to auto mám rád :-)

mim
Multipla 02/2005 (benzín/CNG)
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Elektrika“