Výměna autobaterie - světla svítí i při vypnutém klíčku

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
mim1978
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 13 čer 2011, 21:59
Bydliště: Praha

Výměna autobaterie - světla svítí i při vypnutém klíčku

Příspěvek od mim1978 »

Ahoj,

měl bych dotaz ohledně výměny autobaterie u Multiply, facelift z roku 2005 (CNG/benzín). Povedlo se mi vlastní blbostí (zapomenuté rozsvícené světlo) totálně zlikvidovat baterku na autě. Tak jsem vyrazil koupit novou (pro úplnost úplně stejná jako ta předchozí Banner 50Ah, 450mA zde by problém být neměl), ale po výměně baterky mi i při vypnutém klíčku svítí (ne bliká) kontrolka blinkrů a svítí (ne bliká) blinkr a některé žárovky v předním a zadním světlometu vpravo, vlevo se nic takového neděje nevím proč.

Zkusil jsem vyndat pojistku č. 13 (prd tomu rozumím, ale toto se snad splést nedalo), ale ta světla spokojeně svítí dál ať tam pojistka je nebo ne při vypnutém klíčku, ale zapojené baterce a po zapnutí se nic nemění, přestože na levé straně jdou blinkry normálně. Nemáte někdo radu, čím by to mohlo být a co s tím. To totální vybití původní baterky na "nulu" bude příčinou problémů, ale to chování je tak nestandardní, že nevím jak to odstranit.

Jinak auto po výměně baterky normálně startuje, rozjezd v pohodě. S ohledem na chování světel jsem s tím ale nikam nejel přirozeně. Díky za případné náměty. Četl jsem tu něco relátkách, ale fakt tomu houby rozumím, takže radši sbírám rozumy.

Pěkný den mim
Multipla 02/2005 (benzín/CNG)
Reklama
 

mim1978
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 13 čer 2011, 21:59
Bydliště: Praha

Re: Výměna autobaterie - světla svítí i při vypnutém klíčku

Příspěvek od mim1978 »

Ahoj všem,

trochu jsem se v tom hrabal, ale pořád žádný úspěch. Při zapojení baterky se mi rozsvítí na pravé straně všechny blinkry a svítí a svítí. Sundal jsem kryt pod volantem a rozpojil co šlo, ale bez efektu na blinkry.

Můžete mi někdo poradit, jak sundat ten horní kryt nad volantem a pojistkami? Když otevřu ten malý úložný prostor a sundám kryt nad pojistkami, tak je do toho prostoru stále velmi špatný přístup, potřeboval bych sundat celý ten kryt na místě řidiče, ale i když sundám ten kryt pod volantem a odšroubuji šroubky, které drží ten kryt co zavírá malý úložný prostor nad pojistkami, tak to drží jak přibité, dokonce i ten kryt úložného prostoru tam pořád drží, jak přibitý a to jsem myslel, že po sundání těch šroubů sám odpadne.

mim
Multipla 02/2005 (benzín/CNG)
Mišan
Fiaťák
Příspěvky: 170
Registrován: 22 úno 2007, 08:38
Bydliště: Pardubice

Re: Výměna autobaterie - světla svítí i při vypnutém klíčku

Příspěvek od Mišan »

Bez základních znalostí z oblasti elektrotechniky to myslím nepůjde. Skoro bych si myslel, že příčinou vybití baterky mohlo být něco jiného než ponechaná zapnutá světla. Určitě by neškodila taky diagnosika.
Dej to odborníkům, o chleba nepřijdeš a budeš mít auto, s kterým se dá jezdit :)
Multipla Bipower 1,6 /2000
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Elektrika“