baterka

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

buffyna
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 25 led 2007, 10:04
Kontaktovat uživatele:

baterka

Příspěvek od buffyna »

Ahoj,

můžete mi někdo poradit, jaká baterka je do Multiny nejlepší? Nevím, jak silnou koupit do CNG.
Jaké máte baterie ve Vašich multinách?


Díky
Reklama
 

anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Příspěvek od anonyme »

nejlepší baterka je taková, která má co nejdelší dobu maximální kapacitu.
Ovšem to se podle značky nezjistí. Je to prostě o štěstí nebo smůle.
Takže když mě nepřesvědčila značka VARTA, koupil jsem si v Bauhausu "SPEED and GO" a i ta funguje.
Uživatelský avatar
pm
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 20 zář 2008, 18:07
Bydliště: Rožňava

Baterka do multi?

Příspěvek od pm »

Poraďte prosím akú baterku (....Ah) prípadne značku preferujete, odporučíte? ďakujem, multifanda
ind020.jpg
ind020.jpg (50.75 KiB) Zobrazeno 13042 x
Kik
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 06 pro 2008, 20:45
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Baterka do multi?

Příspěvek od Kik »

Na značce ani tolik nezáleží ... Ah se řídí typem motoru (benzín x ropa), poslední dobou jsou hitem gelový autobaterie ...
Mam dojem, že pro benzín se používá 50 Ah a pro ropu 60 Ah.
Stříbrný Šrek 1,6 16V r.v. 1999

Obrázek
Uživatelský avatar
pm
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 20 zář 2008, 18:07
Bydliště: Rožňava

Re: Baterka do multi?

Příspěvek od pm »

no ja jazdím na nafte, v príručke je 60 Ah, predajca odporúča že pod 70 v žiadnom prípade, a keďže som nikdy baterku nekupoval tak teraz neviem či by postačila i 60 Ah, pôvodná bola 62 Ah. Samozrejme i rozmer hrá svoju úlohu v tomto, má niekto nejaké skúsenosti so 70 Ah do JTD multi čo sa týka miesta na uloženie?
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Baterka do multi?

Příspěvek od Alda »

pm píše:Poraďte prosím akú baterku (....Ah) prípadne značku preferujete, odporučíte? ďakujem, multifanda
ind020.jpg
Já mám benzín a mám tam 62Ah.
1,6 16V BiPower
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Re: Baterka do multi?

Příspěvek od anonyme »

Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Baterka do multi?

Příspěvek od kubiii »

O baterkách bývá na netu dost diskuzí a hodně lidí se shodlo, že velmi dobrá je Akuma, dává se např z prvovýroby do Škodovek a asi i dalších VW. Sám mám Akumu Comfort 55Ah (do benzínu), asi před 3 roky jsem ji koupil v akci v Obi za 1590 nebo tak nějak. Když jsem ji předělával ze staré tempry do mloka, tak jsem zjistil, že v mloku je trochu menší úchyt na baterii, takže ji tam mám trochu nahnutou. Jinak na baterky bylo děláno taky dost testů, třeba se některý najdou na netu. Já jsem s tou Akumou spokojenej.
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
marcel.pce
Fiaťák
Příspěvky: 159
Registrován: 09 srp 2006, 10:44
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: baterka

Příspěvek od marcel.pce »

Ahoj, u Mloka je opravdu problém s velikostí aku. Resp. větší než 62Ah tam nedostanete (pokud nebudete chtít investovat cca 6tis. do Optimy) a kastlík na baterku má benzín i diesel stejný. U JTD bych kladl důraz na startovací proud,u benzínu je to celkem jedno, má nízkou kompresi. Otázkou je, při pohledu na originální kabely, jestli by jima větší proud vůbec protekl.
Osobně bych si koupil jedině kvalitní bezúdržbovou, abych nemusel hlídat hladinu elitu (kvalitní proto, že bezúdržbový "levnexy" se stejně odpařují) - preferuji BOSCH, VARTA. Cenový rozdíly mezi "značkama" a "neznačkama" se dost smázly - neberu v potaz levný "kaše za ticku".
MULTIPLA 1,9 JTD 110/81kW, 2001
Rufu
Začátečník
Příspěvky: 37
Registrován: 25 kvě 2008, 11:27
Bydliště: Liberec

Re: baterka

Příspěvek od Rufu »

Jaká velikost baterky tam tedy vlastně pasuje? Marcel píše že víc jak 62Ah se tam nevejde a já mám přitom na JTD 74Ah která je v kopru (mám obavu že je původní 8 let stará)takže nutně potřebuju koupit.A vypadá to že Varta blue dynamic by normálně pasovala.
Uživatelský avatar
pm
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 20 zář 2008, 18:07
Bydliště: Rožňava

Re: baterka

Příspěvek od pm »

no mne sa podarilo zohnať Bosch 63 Ah, štartovací prúd 620, presne taká istá je aj od Varta Silver dynamic, 63/620, takže je lepšie hlavne kôli štartovaciemu prúdu, 62 ky Ah je štartovací prúd 480 až 520, a vmestí sa v pohode, 24 cm
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Re: baterka

Příspěvek od anonyme »

Tak po čase používání jsem zjistil, že Akumulátor z Bauhausu "SPEED and GO" nedoporučuji, rovněž nedoporučuji Autobaterie Tovela / Euro Power 12V, 62Ah http://www.motordiag.cz/produkt/161" onclick="window.open(this.href);return false; a zřejmě jim podobné, které se de facto liší jen nálepkou na baterce. Sice mají předepsanou kapacitu, ale mají malý startovací proud jen cca 400A, pro JTD je potřeba aspoň 600A. Tento údaj prodejce a výrobce radši vůbec neuvádí. Akumulátory odcházejí už i v záruční době. Tyto baterky jsou nespolehlivé, brzy ztratí kapacitu a motor nejde natočit. :mrgreen:
AlexAG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 28 lis 2008, 19:46
Bydliště: Slovensko

Re: baterka

Příspěvek od AlexAG »

Nazdarek, ja mam v benzine Exide premium silver 77Ah startovaci 760 a v pohode.Musim povedat ze na to aby som ju tam dostal museli sa presunut poistky ktore su pri RJ za baterku inac vsetko OK.
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Re: baterka

Příspěvek od anonyme »

Exide premium silver 77Ah startovaci 760 je pro benzín zbytečně předimenzovaná. Nevim za kolik ji máš, ale dle cen na internetu stojí víc jak dvakrát tolik než ty nedoporučené. Takže spíš jak dlouho vydrží. To by mě zajímalo!
AlexAG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 28 lis 2008, 19:46
Bydliště: Slovensko

Re: baterka

Příspěvek od AlexAG »

Je tam preto lebo v kufri vozim 1.5kw aparaturu ,predosla bateria vydrzala rok a bolo po nej, stala 100€ a Exide tiez po znamosti za stovecku, mam ju tam mesiac takze neviem este ako dlho vydrzi.
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Elektrika“