Kontrolka airbagu

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

alda.z
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 09 bře 2011, 19:38

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od alda.z »

No kdybych se s tím nesetkal znovu při koupi motorky, tak bych si myslel, že může jít o vyjímku. Ale jak říkám, před měsícem jsem byl v Motocentrum Olomouc pro mašinu a ve smlouvě to stejný. Jinak auto jsem koupil v Jaroměři v bazaru AutoJan. Co si o tom mám myslet nevím, jak se bránit nevím. Předpokládám, že v současné době však půjde o rutinu ve všech bazarech :mrgreen:
Reklama
 

Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od kubiii »

Pokud se jedná o formulku "stojí a leží", tak to rozhodně standardní není! To ostatní ano.
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Uživatelský avatar
hrabeTom
Začátečník
Příspěvky: 40
Registrován: 16 čer 2012, 21:42

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od hrabeTom »

Když jsem auto kupoval (po dovozu z Itálie) kontrolka pytlů svítila (barvu si nepamatuju). Dovozce mi to vysvětlil, že se jim při převozu vytloukl akumulátor (a proto kontrolka svítí) a že chybu vymaže. Při té příležitosti se mě ptal jestli je má nechat funkční, nebo odpojit (že to po něm každou chvíli někdo chce, když by srazil srnku, aby bylo auto prodejné), nechal jsem je funkční. Při další prohlídce mě upozornil, že mu to hlásí špatnou kostru a že se "občas" rozsvítí, uklidňoval mě, že na funkci to vliv nemá. Pak opravdu někdy svítila, někdy ne. Pochopitelně první byla kontrola konektorů pod sedačkama, leč beze změn. Při důkladném lustrování vozu (a hledání zapadlých Euro mincí, resp. EuroCentů - celkem přes 8Euro) jsem kostry zkontroloval (a prevenitně očistil, ikdyž nebylo v podstatě co). První jízdu poté se nerozsvítila, tak jsem měl radost, že jsem to opravil. Leč radost dlouho nevydržela :( Pak jsem sundaval volant (kvůli špatně fungujícímu vyhazovači blinkrů), při té příležitosti jsem pochopitelně vyčistil i konetory k pytly ve volantu a od té doby se kontrolka již nikdy nerozsvítila. Takže špatný kontakt byl zřemě ve volantu. Odpojení akumulátoru nemělo vliv ani na rozsvícení a ani na zhasnutí kontrolky.
tatkoo
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 03 črc 2011, 00:22
Bydliště: Olomouc

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od tatkoo »

hrabeTom píše:Při důkladném lustrování vozu (a hledání zapadlých Euro mincí, resp. EuroCentů - celkem přes 8Euro) jsem kostry zkontroloval (a prevenitně očistil, ikdyž nebylo v podstatě co). První jízdu poté se nerozsvítila, tak jsem měl radost, že jsem to opravil. Leč radost dlouho nevydržela :( Pak jsem sundaval volant (kvůli špatně fungujícímu vyhazovači blinkrů), při té příležitosti jsem pochopitelně vyčistil i konetory k pytly ve volantu a od té doby se kontrolka již nikdy nerozsvítila. Takže špatný kontakt byl zřemě ve volantu. Odpojení akumulátoru nemělo vliv ani na rozsvícení a ani na zhasnutí kontrolky.
JJ. To jsem tak troubil na kamaráda (ono takové pobouchání na volant může být docela o hubu?) a najednou mě začala svítit červená kontrolka airbagu - od tý doby si tak zhasínala jak chtěla, někdy vydržela svítit/nesvítit dost dlouho ... našel jsem ten konektor ve volantu, zakvedlal, vyčistil a je klid ... a mimochodem, při uklidu Multilply jsme po dovozu sklidili neco přes 15 euro - to jsou ty taxikářské auta :(
Uživatelský avatar
hrabeTom
Začátečník
Příspěvky: 40
Registrován: 16 čer 2012, 21:42

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od hrabeTom »

tatkoo píše:
hrabeTom píše: JJ. To jsem tak troubil na kamaráda (ono takové pobouchání na volant může být docela o hubu?) a najednou mě začala svítit červená kontrolka airbagu - od tý doby si tak zhasínala jak chtěla, někdy vydržela svítit/nesvítit dost dlouho ... našel jsem ten konektor ve volantu, zakvedlal, vyčistil a je klid ... a mimochodem, při uklidu Multilply jsme po dovozu sklidili neco přes 15 euro - to jsou ty taxikářské auta :(
No slyšel jsem, že při "agresivním" troubení může pytel vylétnout, ale dost o tom pochybuju, spíš o byla nějaká mystifiakce.
Hm, tak 15Euro by bylo milejších :)
Ale za cenu taxikářskýho auta :?
To se mě naštěstí netýká. Mám vcelku zmapovanou historii auta. Předchozí 2 majitelé byly rodiny, z toho poslední byla paní s 3 dětma. (dle písem a razítek v servisce jsem vydedukoval 3 majitele, leč mohli se "jen" přestěhovat... :roll: )
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Elektrika“