Kontrolka airbagu

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Kontrolka airbagu

Příspěvek od bikus »

Plís, pomozte, poraďte.....

Poslední týden mi při každém startu zůstane svítit trvale červená kontrolka airbagu. Je to ta sedící postava, co má na klíně kouli. Nemyslím tu oranžovou, že máte deaktivovaný bag u spolujezdce.
Po nastartování všechny ostatní zhasnou (až na ruční brzdu, to je jasný) ale airbag se hned znovu rozsvítí a už nikdy nezhasne, ani nebliká.
Beru to jako závažné hlášení, protože kontrolka je červená.
Mám známýho s diagnostikou, ale každý napíchnutí si účtuje 400,-- Kč. Tak se mi tam jen tak nechce, protože třeba řekne, že "to hlásí chybu".......
Štítek z bagama na rámu dveří ukazuje, že bagy jako takový jsou v záruce ještě rok a kousek.
Tak nevím, prosím kohokoliv o radu.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alda »

Taky mi to svítilo a poměrně dlouho než jsem zajel na diagnostiku. Nic nezjistil, prý že mohla být někdy dřív odpojená baterie (např) a pak že se to rozsvítilo. Údajně to může dělat i nějaký kontakt pod sedadlem.
Každopádně po diag (už 1/2 roku) v poho.
Jo a stálo to přibližně 3 kila.
1,6 16V BiPower
bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bikus »

.....ještě jsem zapomněl: nekoukejte do knížky, to už jsem si přeložil:
Červená kontrolka airbagu = porucha systému. Pakliže nejpozději
do 4 sekund nezhasne, navštivte ihned nejbližší servis Fiat.............
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alda »

bikus píše:.....ještě jsem zapomněl: nekoukejte do knížky, to už jsem si přeložil:
Červená kontrolka airbagu = porucha systému. Pakliže nejpozději
do 4 sekund nezhasne, navštivte ihned nejbližší servis Fiat.............
ten servis se má navštívit do kolika sekund :?: :lol:
Prý to může samovolně vybuchnout, ale jezdil jsem s tím fakt dlouho a nic.
1,6 16V BiPower
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Minimaxa »

Většinou to bývá špatně docvaknutý konektor pod sedačkou, neuklízel jsi v autě? většinou na to stačí vysavač a urputný úklid pod sedadlem, zkus to prověřit a konektor zkontrolovat. a pokud by byl docvaklý dobře, zkus ho rozpojit a koukni, jestli nejsou konektory zoxidované a popřípadě vyčistit a zapojit zpět. pak odpoj autobaterii na déle než 10min, nejlépe přes noc a pokud bude vše ok, měla by se chyba smazat a kontrolka už by se rozsvítit neměla. Pokud bude svítit nadále, rozhodně zajeď do servisu.
www.minimaxa.cz
bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bikus »

...tak to byl dobrý nápad...

Je fakt, že máme po generálním úklidu, kdy jsem tepoval koberce, sedačky i palubku a leštil okna i plasty. Tady bych asi viděl problém. A taky jsem vezl naposledy pod sedadlem řidiče schovaný dárek v igelitce, aby nebyl vidět. A tam přece ty svazky s konektorama vedou !!!!

Ještě že to fórum máme.....

Díky.
bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bikus »

4 Minimaxa

...se tak pročítám znovu tvým posledním příspěvkem, páč kontrola konektorů nic neukázala a kontrolka bagu svítí furt, ale zdá se mi dost drsný, odpojit baterku (jak píšeš) "...na déle než 10 minut, nejlépe přes noc...". Obecně jsem slyšel od několika lidí, co nechali v garáži nedobouchlý dveře a bludička na stropě jim to vybila na doraz, že po dobití ze sítě a nastartování byl vyresetovanej palubní počítač a auto jelo v nouzovém módu (volnoběh tak na 1.500 ot/min.-, okamžitá spotřeba kolem 20 l/100 km), tak tak se dostat do nejbližšího autorizovaného servisu, aby nahráli znovu software....
Vím, že je počítáno s rezervou v řádech několika minut, abys stihnul vyměnit špatnou baterku za novou, ale přes noc ? Fakt ???
mafi
Všeználek
Příspěvky: 1987
Registrován: 01 zář 2007, 15:09
Bydliště: Trnava - SVK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mafi »

ja som mal baterku celych 24hodin vybratu kvoli dobijaniu a ked som ju nahodil tak kontrolka vodicoveho airbagu zase svieti,asi to bude nejakym cidlom co je v sedacke vraj
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Minimaxa »

bikus píše:4 Minimaxa

...se tak pročítám znovu tvým posledním příspěvkem, páč kontrola konektorů nic neukázala a kontrolka bagu svítí furt, ale zdá se mi dost drsný, odpojit baterku (jak píšeš) "...na déle než 10 minut, nejlépe přes noc...". Obecně jsem slyšel od několika lidí, co nechali v garáži nedobouchlý dveře a bludička na stropě jim to vybila na doraz, že po dobití ze sítě a nastartování byl vyresetovanej palubní počítač a auto jelo v nouzovém módu (volnoběh tak na 1.500 ot/min.-, okamžitá spotřeba kolem 20 l/100 km), tak tak se dostat do nejbližšího autorizovaného servisu, aby nahráli znovu software....
Vím, že je počítáno s rezervou v řádech několika minut, abys stihnul vyměnit špatnou baterku za novou, ale přes noc ? Fakt ???

odpojením baterie nemůže dojít k žádnému poškození řídící jednotky vozu, která má nastarosti řízení motoru. Palubní počítač nemá s provozem motoru, nouzovým módem a softwarem ŘJ nic společného. I kdyby se baterie odpojila na týden (např. během opravy v autoservisu, sváření na voze, opravy elektroniky a pod.) je to jedno. ŘJ si okamžitě po připojení baterie a nastartování načte potřebaná data z čidel řízení motoru a auto jede dál. Pokud je v ŘJ jednotce motoru nahraná nějaká chyba, po odpojení baterie na déle než 10min ŘJ tuto chybu smaže a pokud čidla pošlou po připojení baterie správná data, chyba už se neobjeví. Pokud ale nějaké čidlo pošle špatná data, chyba opět vyskočí, tak jako tobě - tedy s érbagy opravdu něco není v pořádku.

software je v ŘJ jednotce uložen v paměti typu EPROM nebo EEPROM, ze které prostě zmizet ani po odpojení napájení nemůže.
www.minimaxa.cz
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Minimaxa »

ještě mě napadlo, tahle kontrolka svítí i v případě, že je spolujezdcův érbeg vypnutý manuálně klíčem, tak to zkoukni. jinak asi budeš muset fakt na tu diagnostiku :roll:
www.minimaxa.cz
bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bikus »

...to zní logicky a pochopitelně.

Vypnout spolujezdcův beg jsem zkoušel, sem-tam-sem-tam a vždy se po nastartování rozsvítí kontrolka zase.

Tak já . . . . . . . . . . . . . . . to tedy zkusím !!!
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Minimaxa »

zkus, pokud svítí chyba, která je v ŘJ uložená ale problém na autě žádný není, už se potom znovu nerozsvítí, pokud ano, je tam prostě nějaká závada :?
www.minimaxa.cz
AKAL
Fiaťák
Příspěvky: 80
Registrován: 25 dub 2008, 07:23
Bydliště: Most

Příspěvek od AKAL »

Měl jsem stejný problém.Uvolněný konektor pod sedačkou řidiče.Smazat chybu jsem musel na diagnostice,odpojení baterky nepomohlo.Konektor jsem dotáhnul plastovou stahovací sponou a je klid.
Multipla1,6 100 16V
Tmavě modrá metla
Most
bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bikus »

Já jsem zkusil přes noc odpojit baterku, zkontrolovat a promazat všechny konektory pod sedačkama, ráno zapojit a svítí mi furt...
A kde by se asi tak najednou v garáži vzal problém s begama, když jsem se neotřel ani o kočku, natož abych to ťuknul ??? Prostě vím, že tam problém není, ale svítí na mě furt červená kontrolka, což je dost nepříjemný.
Je nanejvýš pravděpodobný, že jsem skutečně při úklidu zavadil o konektory pod sedačkou, ale že by mi to musel někdo mazat na diagnostice za 4 kila, to se mi tam tedy zrovna nechce. A je to známej, nevím kolik platíte vy jinde.
Dost patová situace.....
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Minimaxa »

ještě mě napadá jedna věc, pytle by se měli po 10ti letech měnit, třeba to po tobě chce jejich výměnu :lol:
www.minimaxa.cz
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Elektrika“