Kontrolka airbagu

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bikus »

...nestraš !!!!

Mám rok 2000 a na dveřích je nálepka, že bagy jsou v richtiku ještě rok a půl, to sedí....
Reklama
 

bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bikus »

...a co se tak obvykle dělá po těch deseti letech s begama, který nevylítly ? Počítám, že všichni je tam vozíte dál.......
Anebo je někdo jen tak, preventivně vyměnil ?????
U bočních počítám, že se musí vyhodit na smeťák celá sedačka....
buzinkaj
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 30 črc 2009, 22:29

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od buzinkaj »

mne ta kontrolka raz svieti a raz nie ,pozeral som ti konektory boli tam 3 kusy jede z nich oranzovej farby.Neviem ktory z nich je airbagovy nevie to nahodou niekto lebo uz mi to ide na nervy.
mafi
Všeználek
Příspěvky: 1987
Registrován: 01 zář 2007, 15:09
Bydliště: Trnava - SVK
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od mafi »

ja som tie kontrolky dal vyletovat a mam pokoj 8)
buzinkaj
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 30 črc 2009, 22:29

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od buzinkaj »

hura uz mi nesvieti ta kontrolka airbagu.Podla vasich rad som pod sedackou prestrekol wd-ckom ten oranzovy konektor aj na spolujazdcovej strane, su to takzvane ihlickove konektory a je tam strasne mala plocha na kontakt. do buducna ich zaletujem na priamo a hotovo,robia to aj v servisoch .
bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od bikus »

4 buzinkaj

....předpokládám že po údržbě konektorů jsi šel za někým na diagnostiku, aby ti vymazal chybu....
....v mém případě to bylo pokaždé za 500,-- Kč....
....a zase jsem o to chytil při luxování a zase mi svítí....
voughne
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 27 čer 2008, 17:15
Bydliště: PO, Slovenskooo

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od voughne »

Mohol by tu niekto hodit foto kde najdem tie konektori pod sedackou? Tiez mi svieti cervena kontrolka a coskoro sa blizi cas STK ,tak nech si to dam dokopy. Keby nejakym nedopatrenim by som tie kontakty porusal nevystreli mi vak??
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od mad mike »

odpojení baterie nebo ŘJ kontrolku bagu nesmázne, to musí až po napíchnutí v servise, souvisí to nějak s bezpečností, takže při poruše musí svítit neustále. při práci související s airbagy(konektory, volant, atd.) je třeba odpojit baterii a počkat nejlépe půl hodiny než se vybije kondík airbagu. u punta jsou konektory pod sedačkama(jsou vidět), v přihrádce spolujezdce nahoře a myslím někde pod volantem. p.s. mě svítí taky :D
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od anonyme »

konektor je pod sedadlem vepředu u podlahy. Levé sedadlo má navíc ještě jeden černý konektor pro stavění výšky sedadla. Airbagový mám oranžový. Je třeba ho rozpojit a dutinky v něm "přihnout" tak aby se zúžily. Co jsem to udělal už problém s kontrolkou není.
voughne
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 27 čer 2008, 17:15
Bydliště: PO, Slovenskooo

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od voughne »

anonyme píše:Airbagový mám oranžový. Je třeba ho rozpojit a dutinky v něm "přihnout" tak aby se zúžily. Co jsem to udělal už problém s kontrolkou není.
Takze najprv treba tie konektory prihnout a potom ti prestalo svietit cervene svetielko ? alebo to potom nasledne treba v servise zmazat v riadiacej jednotke? Mne totiz urcity cas asi mesiac svietila kontrolka aj airbag spolujazdca,ale uz zhasla a zaujimave ,ze oba kontrolky sa mi rozvietili v jeden den hned rano. Mne ta svietiaca kontrolka nevadi ani troska ,ale ci nebude vadit aj tym na STK :lol:
AlexAG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 28 lis 2008, 19:46
Bydliště: Slovensko

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od AlexAG »

Ahoj kluci tiež som mal problem s konektorom a kontrolka raz svietila raz nesvietila tak som to olepil na pevno z lepiacou paskou a je pokoj kontrolka nsvieti a ani vymazovat rj nebolo potrebne.
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od anonyme »

Takze najprv treba tie konektory prihnout a potom ti prestalo svietit cervene svetielko ? alebo to potom nasledne treba v servise zmazat v riadiacej jednotke? Mne totiz urcity cas asi mesiac svietila kontrolka aj airbag spolujazdca,ale uz zhasla a zaujimave ,ze oba kontrolky sa mi rozvietili v jeden den hned rano. Mne ta svietiaca kontrolka nevadi ani troska ,ale ci nebude vadit aj tym na STK :lol:


Ano, nejdřív odstranit závadu - přihnout a pak po nastartování by kontrolka měla zhasnout. Možná záleží na tom, jak dlouho se jezdilo se závadou, pak už jenom servis s diagnostikou.
bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od bikus »

4 anonyme

Já nechci zpochybňovat něčí zkušenost, ale protože se to tu propírá už dlouho, vím, že poslední názor zasvědcených byl ten, že jakmile se chyba do paměti ŘJ načte, tedy např. vaklem v konektoru, není Boha aby se smazala sama, anebo zmizela jinak, než vymazáním ručně, na diagnostice.
Už tady někdo zkoušel takový verze, jako že odpojit baterii, nejlépe přes noc a pod. a všechny chyby se prý smažou. Blbost. Řídící jednotce je totiž jedno, jeslti baterie v autě je, nebo ne.
Mě osobně svítí konkrolka bagu už potřetí, každej rok na to zapomenu a líznu konektor pod sedačkou hubicí od vysavače při úklidu. Nikdy mi sama nezhasla. Vždycky mi to stálo 500,- "známýmu", kterej mi připojil a chybu smazal.
Nikdy jsem neslyšel úspěšnej pokus, jak chybu smazat jinak.
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od mad mike »

přesně jak píše bikus: jak se jednou kontrolka airbagu rozsvítí(povolením konektoru, vystřelením) jde jen a pouze vymazat za pomoci diagnostiky v servise, sama se nesmaže, i kdyby byla baterie odpojená týden.
4bikus to teda máš drahý úklid :)
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Re: Kontrolka airbagu

Příspěvek od anonyme »

No jednou jsem zapomněl zapojit konektor po demontáži sedadla, nastartoval jsem a kontrolka svítila. Tak jsem vypnul motor, konektor zapojil, nastartoval a kontrolka nesvítila.
Dřív, než jsem opravil vakl v konektoru, tak kontrolka někdy svítila a někdy ne. Po opravě už NESVÍTÍ!
Takže dle toho co píšete v diskuzi, tak je možné, že v elektronice vozu je někde nastaveno, že když se kontrolka rozsvítí např. vadným konektorem, tak už nezhasne, nebo nezhasne po déle trvající signalizované závadě a nelze vyloučit, že to je nastaveno různě dle výrobní série auta. Já mám JTD 12/2003.
Ty pokusy s odpojením baterie mě připadají taky jako blbost.
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Elektrika“