Světla na denní svícení

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla na denní svícení

Příspěvek od kubiii »

S obrysovkama jsou zde: http://www.leddennisviceni.cz/index.php ... 4&cat=1127" onclick="window.open(this.href);return false; - super cena, ale musím zjistit, jestli by šly na Mloka dle předpisů zabudovat.

Ale mně šlo o co nejpřesnější popis (ideálně fotku), kde jsou místa, kam bych připojil ty dva dráty... :?: To vlákno samozřejmě znám, ale moc mi nepomůže :(
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Reklama
 

Uživatelský avatar
andreapipo
Fiaťák
Příspěvky: 182
Registrován: 11 úno 2009, 12:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla na denní svícení

Příspěvek od andreapipo »

Na první část ti odpoví to druhé vlákno, ano šlo by to na Mloka namontovat, foto mého, které tam je, to dosvědčí a prošlo to bez problémů STK, vše je, jak má být. Na druhou ti neodpovím, neboť mi moje denní světla zapojovali odborníci a jak to udělali, to opravdu nevím.
/F/I/A/T/ Multipla 1.6 100 16V, r. v. 2001
Šťastnou cestu!
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla na denní svícení

Příspěvek od kubiii »

Trošku si nerozumíme, že na mloka jdou namontovat DRL je jasný, mně šlo o ten konkrétní uvedený typ, dneska jsem to poměřoval a asi by to byl trochu problém, ale už jsem se rozhodl, že objednám tyto: http://tuning.autodoplnky.cz/denni-svic ... s103396564" onclick="window.open(this.href);return false; a pustím se do těžkého dobrodružství...
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla na denní svícení

Příspěvek od kubiii »

kubiii píše: 2. připojit bílý vodič přiložené kabeláže na kladný pól spínaný zapalováním (svorka 15)
3. připojit žlutý vodič kabeláže na kladný pól obrysových světel
Opravdu mi nikdo neporadí kam připojit ty káblíky? Hlavně bílý vodič!!! Žlutý vodič bych ještě zvládl... Co třeba tuner AlexAG, ten by to určitě věděl, ne?

Světla mám doma, už mám i promyšlené umístění, jen to připojení...
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
AlexAG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 28 lis 2008, 19:46
Bydliště: Slovensko

Re: Světla na denní svícení

Příspěvek od AlexAG »

Biely na spinaciu skrinku na plus,zlty na parkovacku vo svetle tam su take kabliky co napajaju parkovacku tak na plus, cierny kostra a to je vsetko. Biely kablik na ten plus ktory sa ti zopne pri pootoceni kluca.cize ked sa rozsvietia kontrolky.
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla na denní svícení

Příspěvek od kubiii »

Na spínací skříňku - to znamená, že se musím někde vrtat v palubce nebo kde přesně? Díky za odpověď :)
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
AlexAG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 28 lis 2008, 19:46
Bydliště: Slovensko

Re: Světla na denní svícení

Příspěvek od AlexAG »

Otvoris kapotu z pravej strany ako ide plynove lanko je gumena zaslepka tu odstranis a tam je prechod priamo do kabiny len je asi o dva centimetre nizsie tak ze vezmes tvrdy drot a budes musiet skusat ho tam prestrcit nech niekto lahne pod pedaly a bude to sledovat tak vyssie z lava.
AlexAG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 28 lis 2008, 19:46
Bydliště: Slovensko

Re: Světla na denní svícení

Příspěvek od AlexAG »

Promin z lavej strany.............
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla na denní svícení

Příspěvek od kubiii »

Dík, mrknu na to, ještě jsem četl, že se to dá připojit na drát ke zpátečce, tam prý jde tak šťáva až po otočení klíčku a mělo by to být jednodošší, ale taky nevím, kde to hledat :D
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
AlexAG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 28 lis 2008, 19:46
Bydliště: Slovensko

Re: Světla na denní svícení

Příspěvek od AlexAG »

Ten kabel ke zpatecce je v lavom prahu pod tym plastovym krytom,ale niesom si isty ci bi to fungovalo ,ja to mam napojene tak ako som pisal a funguje to bezchybne.....
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla na denní svícení

Příspěvek od kubiii »

Ještě mám dva laický dotazy:

Díval jsem se na tu spínací skříňku a jsou tam dva modrý káblíky, do obou jde proud po otočení klíčku, je jedno na který to připojím? A jakým způsobem se to připojuje? Jde se ke konektoru nebo se káblík šmikne a napojí se oba dva?
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla na denní svícení

Příspěvek od kubiii »

AlexAG píše:Ten kabel ke zpatecce je v lavom prahu pod tym plastovym krytom,ale niesom si isty ci bi to fungovalo ,ja to mam napojene tak ako som pisal a funguje to bezchybne.....
Tak jsem se do toho chtěl o víkendu pustit, ale nepřálo počasí. Každopádně jsem objevil ten káblík, na který to napojit, aniž by člověk poměrně složitě lezl do kabiny. Z přední strany je na převodovce konektor se zapojeným káblíkem, je to spínač světla zpátečky, ten by měl být napájen také ihned po otočení klíčku do 1. polohy. Je to velmi snadno dostupné!
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla na denní svícení

Příspěvek od Minimaxa »

No kamaráde, na to že jsi se s tím kakal třičvrtě roku, to vypadá pěkně na ho... dobře :wink: (hodně dobře) :D fakt je to hezký, kulatý ke kulatejm světlům. Potkal jsem multiplu, a měla denní světla jen ty hubený dlouhý, vůbec se to k tomu autu nehodilo. Tohle je gutt.

Jen se ještě nauč změnšovat fotky :wink:
www.minimaxa.cz
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla na denní svícení

Příspěvek od kubiii »

No jo, já jsem myslel, že si to zmenší automaticky, na některých fórech to tak funguje, tak jsem svůj příspěvek smazal a upravený dávám sem, aby ty fotky zbytečně nezvětšovaly vlákno.

Původní text: Tak mi to trvalo tři čtvrtě roku, než jsem našel čas a odvahu se do toho pustit, ale v sobotu jsem si mohl zazpívat "už je to uděláno, už je to hotovo!" Nakonec jsem napájení připojil na dráty vedoucí ke spínači zpátečky na převodovce, kostru přímo na mínus na baterce a drát od relátka na obrysovku na straně spolujezdce. V nárazníku jsem musel vyříznout kus žebra, aby ta světla hezky sedly. Výsledek nevypadá zle. Pokud by chtěl někdo poradit, když by se do toho chtěl taky pustit, tak mohu sloužit. Určitě je lepší mít auto zvednutý, já jsem tu možnost neměl, tak jsem pod tím ležel a to byl dost vopruz.


Minimaxa: K akci mě donutila zkušenost z minulého týdne, kdy jsem si na jedné akci svítil v noci na stavění stanu asi hodinu potkávačkama a vymlátilo mi to baterku. Uvědomil jsem si, že těch cca 140W asi dává baterce i altíku zbytečný záhul, tak jsem se konečně dokopal k akci. Kulatý tvar byla tak trochu z nouze ctnost. Chtěl jsem původně podélný, který bych napasoval mezi žebra v nárazníku (abych nemusel do nárazníku zbytečně řezat), ale nenašel jsem žádný homologovaný, u kterých by byla splněna norma, aby vnitřní rozteč mezi kraji světel byla minimálně 60cm (mlok má to žebroví poměrně úzký). Vidívám na silnici hodně aut, který to mají blbě. Kulatý tvar se k multince samozřejmě hodí mnohem víc, takže nakonec jsem možná rád. Teď sbírám odvahu na nákup nového centrálu a jeho montáž, tak možná za rok :roll:
Přílohy
drl2.jpg
drl2.jpg (87.14 KiB) Zobrazeno 8794 x
drl1.jpg
drl1.jpg (134.14 KiB) Zobrazeno 8794 x
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
standor
Fiaťák
Příspěvky: 154
Registrován: 14 srp 2006, 21:30
Bydliště: RYCHVALD
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla na denní svícení

Příspěvek od standor »

No já si taky myslím,že když jsou všechny světla kulaté,tak si se s nima náhodou trefil. :D
Pásky má dneska kdejaký osel,třeba audiny :lol:
Akorát jsou moc bílé oproti těm ostatním.
Punto Sporting Mk1 16V 6SPEED, Punto Mk2b 8V 6SPEED LPG, Multipla 2006 LPG,
Tatík Idea 1,4,16V
Bratříček Punto Sporting 2001 6SPEED,Marea 1,6 2001, BRAVA 2001 1,6 16V 6SPEED
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Elektrika“