H7 100W v Multiple

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Fantom
Fiaťák
Příspěvky: 82
Registrován: 09 kvě 2006, 11:39

Příspěvek od Fantom »

Matess píše::lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
To byla přece reakce na příspěvek Fantoma:......Auto,které má xenony musí splňovat určité předpoklady...stabilizace podvozku........
Stabilizace podvozku = ESP :wink: (ostatní zkratky jsou jako bonus protože Ty taky s xenonama absolutně nesouvisí) :wink:
Matess,stabilizace podpozku tam být musí,o tom se s tebou přít nebudu.
Ale mám pro tebe dobrou informaci.Nejdříve tě budu citovat:"Mám veliký vnitřní boj zda dopřát tuto rozkoš i naší Multiple, ale bojím.... pokuta až 10.000, 6 bodů, zákaz řízení.."
Nevím,kde si na tohle přišel,ale xenony(neschválená přestavba předních světlometů)je sankciována sazbou do 2000 korun českých a to bez bodů prosím...
Reklama
 

Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kubiii »

Fantom píše:
Matess píše::lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
To byla přece reakce na příspěvek Fantoma:......Auto,které má xenony musí splňovat určité předpoklady...stabilizace podvozku........
Stabilizace podvozku = ESP :wink: (ostatní zkratky jsou jako bonus protože Ty taky s xenonama absolutně nesouvisí) :wink:
Matess,stabilizace podpozku tam být musí,o tom se s tebou přít nebudu.
Ale mám pro tebe dobrou informaci.Nejdříve tě budu citovat:"Mám veliký vnitřní boj zda dopřát tuto rozkoš i naší Multiple, ale bojím.... pokuta až 10.000, 6 bodů, zákaz řízení.."
Nevím,kde si na tohle přišel,ale xenony(neschválená přestavba předních světlometů)je sankciována sazbou do 2000 korun českých a to bez bodů prosím...
Stabilizace podvozku ne, ale automatické "gyroskopické nastavení sklonu svetlometů", našel jsem k tomu pěkně napsaný slovenský článek:

http://www.autodoplnky.cz/tuning-sk/vas ... razni=true

Nevím, jak je to s pokutou, ale co bych z toho článku vypíchl je to, že v případě, že takto nelegálně upravené auto způsobí nehodu, nemusí pojišťovna z povinného ručení zaplatit škodu a to už může bolet do konce života :!:
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Fantom
Fiaťák
Příspěvky: 82
Registrován: 09 kvě 2006, 11:39

Příspěvek od Fantom »

Pravda,ono se to vztahuje na dost věcí,které tam máš navíc a nemáš je tam mít.Když jdu do extrému,tak ani gumy,než jaké máš v tech.tam nemají co dělat, a když zaviníš nehodu,může to být mínus pro tebe/nás..(i mě,mám tam profil 50)
Uživatelský avatar
hrabeTom
Začátečník
Příspěvky: 40
Registrován: 16 čer 2012, 21:42

Re:

Příspěvek od hrabeTom »

Matess píše:
100W dá elektrice zabrat, ale rozhodně ne vypínači. Nějakou dobu se dělají v autě relé a spínaný proud ve vypínači je menší. Jinak by dlouho nebydržel ani 55W, musel by být robustnější.
no to je sice pravda, ale třeba dálková relé nemají (alespoň u Multinky), bohužel. A ani ty relátka v dnešní době za moc nestojí, a Fiat není žádnou světlou výjimkou, spíše naopak. Vše je hold na 5 let, 150tis km. 2x100W je nominálně 2x8,3A (při palubním napětí až 2x10A) a to je nářez i na ty relátečka :(
Naštěstí ty chudinký drátečky mají tak velký odpor, že do při 100W halogenkách tam teče sotva 8A (takže reálný příkon není ani 90W)...
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Elektrika“