H7 100W v Multiple

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

ok2clj
Fiaťák
Příspěvky: 60
Registrován: 26 čer 2007, 19:57
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

H7 100W v Multiple

Příspěvek od ok2clj »

Ahoj,
chtěl bych se zeptat, jestli někdo z vás má zkušenost s použitím H7 100W v Multiple. Jde o to, aby teplem vydržely paraboly a přední skla.
Je mi líto dávat tisíce za xenony, řešit STK a tak se zamýšlím po nějaké náhražce za pár korun, ovšem nechci přijít o světla :/
Určitě H7 (případně H1) like XENON budou svítit pěkně

... nebo nemáte někdo tip na osvědčený H7 s dobrým svitem?

Koupil jsem včera H7 OSRAM Cool Blue 55W s domněním, že to bude bomba a svit v deštivém dni mě hodně zklamal
Reklama
 

Uživatelský avatar
Matess
Fiaťák
Příspěvky: 123
Registrován: 26 zář 2008, 09:36
Bydliště: Blasnko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Matess »

V Marei jsem měl sice H1, ale po testech dopadli nejlépe TUNGSRAM SuperBlue nebo EuroBlue. Mají hezké bílé světlo a ideální rozptyl.
Osram SilverStar podle mě mají malý rozptyl a svítí jaksi do dálky. Když jsem je měl, tak jsem viděl daleko ale blbě, šly ven.

Vzhledem k cenám těchto lepších žárovek a porovnání ceny/zlepšení efektu jsou to vyhozené peníze. Dobrou volbou by byla přestavbová sada na xenony, na obě světla Tě to vyjde asi 20 minut práce a +/- 1.700,.Kč na obě světla.
Problém je s legislativou, povolené nejsou. Na originální montáž jsou jasně dané parametry. Druhý fakt je že zatím auta procházejí bez problémů na STK i u silniční kontroly. Vážne o nich uvažuju.... :wink:

100W osobně nedoporučuji, je to hraniční zatížení pro dráty, elektriku i tepelné pro světla.

Odkaz na diskuzi na mareafóru (na 59 stránce se rozpoutala na můj popud debata ne téma legislativa, policie atd: http://fiatmareaclub.com/modules.php?na ... sc&start=0
Fiat MAREA Weekend - 100 16V ELX 76Kw *09/1999 (již tatínkova)
Fiat BARCHETTA - 1,8 VFD 96Kw limited edition *02/1998 (služení kráska)
Fiat MULTIPLA - 1,9 JTD 85Kw Dynamic *04/2004 (rodina už se nedusí)
Uživatelský avatar
Mellow
Fiaťák
Příspěvky: 92
Registrován: 29 úno 2008, 02:41
Bydliště: Benešov nad Ploučnicí

Philips

Příspěvek od Mellow »

Mam dobre zkusenosti s autozarovkami Philips v Multe i jinych autech.
Dealuje je muj braska, pravda, jsou drazsi...

Philips Blue Vision (pseudo-Xenon) opravdu krasne rozsviti modre cedule i patniky u silnice.

Obrázek
Zdeněk N
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 02 úno 2008, 17:59
Bydliště: Čelákovice

Příspěvek od Zdeněk N »

No ona životnost H7 není sama o sobě z nejlepších, další vylepšené odrůdy mají životnost většinou ještě kratší.Takže já volil přestavbu na xenony za 2500,- technickou prošly a já jsem spokojen.
Zdeněk N
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 02 úno 2008, 17:59
Bydliště: Čelákovice

Příspěvek od Zdeněk N »

No ona životnost H7 není sama o sobě z nejlepších, další vylepšené odrůdy mají životnost většinou ještě kratší.Takže já volil přestavbu na xenony za 2500,- technickou prošly a já jsem spokojen.
Uživatelský avatar
Mellow
Fiaťák
Příspěvky: 92
Registrován: 29 úno 2008, 02:41
Bydliště: Benešov nad Ploučnicí

xenon

Příspěvek od Mellow »

Mene uz jsou spokojeni ridici, ktere diky neuplne instalaci oslnujes..
Osobne do xenonu nepujdu.
Zdeněk N
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 02 úno 2008, 17:59
Bydliště: Čelákovice

Příspěvek od Zdeněk N »

Tímto se jim omlouvám.Kdyby to byl takovej xindl, tak bych snad neprošel technickou.Ještě se mi nestalo, že by na mě někdo blikal, tak to snad nebude tak hrozný.
Fantom
Fiaťák
Příspěvky: 82
Registrován: 09 kvě 2006, 11:39

Příspěvek od Fantom »

V dnešní době ti na technický projde všechno.Auto,které má xenony musí splňovat určité předpoklady...stabilizace podvozku,tlakové ostřikování předních světel,automatické štelování světel atd,což jistě víš,ale nemáš to.
Budeš se divit,až vražené peníze do přestavby uložíš i státu...
Mišan
Fiaťák
Příspěvky: 170
Registrován: 22 úno 2007, 08:38
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Mišan »

Má pravdu, xenony se můžou klidně dát na jakékoliv auto, leč musí to mít automat. stabilizaci a ostřikování. Taková sada se sice dá sehnat, ale nikdo z Vás by do toho ty peníze nedal. A druhý detailek - na světlometu je psáno HC (potkávací světlomet, halog. žárovka), musela by být jiná světla s písmenky DC (potkávací světla, výbojka). 100W se samozřejmě použít nesmí, brzy odejdou a s nima i přepínač světel neboť na takové zatížení není konstruován. Možná by vyšlo levněji koupit si brýle... :shock:
Multipla Bipower 1,6 /2000
Uživatelský avatar
Matess
Fiaťák
Příspěvky: 123
Registrován: 26 zář 2008, 09:36
Bydliště: Blasnko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Matess »

O ESP jako povinost ke xenonům velice pochybuji. Ale musí být tlakové ostřikování a automatické seřizování výšky světla. Pak pochopitlně na to schválený světlomet. Ale ASR, ESP, ABS, EBD - to už je asi totální blbost.

100W dá elektrice zabrat, ale rozhodně ne vypínači. Nějakou dobu se dělají v autě relé a spínaný proud ve vypínači je menší. Jinak by dlouho nebydržel ani 55W, musel by být robustnější.
Fiat MAREA Weekend - 100 16V ELX 76Kw *09/1999 (již tatínkova)
Fiat BARCHETTA - 1,8 VFD 96Kw limited edition *02/1998 (služení kráska)
Fiat MULTIPLA - 1,9 JTD 85Kw Dynamic *04/2004 (rodina už se nedusí)
Mišan
Fiaťák
Příspěvky: 170
Registrován: 22 úno 2007, 08:38
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Mišan »

Matess píše:O ESP jako povinost ke xenonům velice pochybuji. Ale musí být tlakové ostřikování a automatické seřizování výšky světla. Pak pochopitlně na to schválený světlomet. Ale ASR, ESP, ABS, EBD - to už je asi totální blbost.

100W dá elektrice zabrat, ale rozhodně ne vypínači. Nějakou dobu se dělají v autě relé a spínaný proud ve vypínači je menší. Jinak by dlouho nebydržel ani 55W, musel by být robustnější.
Výčet zkratek je téměř úplný, jen nerozumím tomu, proč je uvádíš ve spojení s výbojkovými světly? Nějaká vlastní aktivita? Jde samozřejmě o výškovou stabilizaci, potažmo udržení předepsaného sklonu světel. Jistě to víš, jen Tě ty zkratky nějak zaplavily.
Multipla Bipower 1,6 /2000
Uživatelský avatar
Matess
Fiaťák
Příspěvky: 123
Registrován: 26 zář 2008, 09:36
Bydliště: Blasnko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Matess »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
To byla přece reakce na příspěvek Fantoma:......Auto,které má xenony musí splňovat určité předpoklady...stabilizace podvozku........
Stabilizace podvozku = ESP :wink: (ostatní zkratky jsou jako bonus protože Ty taky s xenonama absolutně nesouvisí) :wink:
Fiat MAREA Weekend - 100 16V ELX 76Kw *09/1999 (již tatínkova)
Fiat BARCHETTA - 1,8 VFD 96Kw limited edition *02/1998 (služení kráska)
Fiat MULTIPLA - 1,9 JTD 85Kw Dynamic *04/2004 (rodina už se nedusí)
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kubiii »

Jak tu bylo řečeno, 100W nejsou schválené a mohou se (teoreticky) používat pouze mimo veřejné komunikace (např. tuningový sraz).

Na olejservis.cz jsem koupil H7 s názvem White Laser (55W - mají i 100W) a zatím spokojenost. Mají příjemnou barvu světla ála xenon a navíc pěkně vypadají. Do parkovaček jsem dal T10 diody - samozřejmě bílé. Ty bohužel také nejsou schválené pro provoz, ale tam to nechápu. Funkci plní stejně jako 5W žárovičky, přitom žerou jen 0,1W, více se hodí k namodralému světlu potkávaček a hlavně nevypalují "objímku" - od původních žároviček je pěkně zahnědlá...
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
kejml
Znalec
Příspěvky: 590
Registrován: 13 čer 2008, 23:50
Bydliště: Prahá
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kejml »

Matess píše:100W dá elektrice zabrat, ale rozhodně ne vypínači. Nějakou dobu se dělají v autě relé a spínaný proud ve vypínači je menší. Jinak by dlouho nebydržel ani 55W, musel by být robustnější.
Zrovna Bravo/Brava/Marea mají potkávací i dálkové spínané přímo přes páčku na volantu. Na FBK a FMC si přečti desítky smutných příběhů.
Nedivil bych se, kdyby Multipla to měla stejně.
1.2 F.I.R.E. 44 kW ex.
0.4 i.e. 24 kW
1.8 TSI 132 kW
Uživatelský avatar
Matess
Fiaťák
Příspěvky: 123
Registrován: 26 zář 2008, 09:36
Bydliště: Blasnko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Matess »

No vida, tak to bych už určitě nezkoušel....to musí topit. :twisted: :roll:
Fiat MAREA Weekend - 100 16V ELX 76Kw *09/1999 (již tatínkova)
Fiat BARCHETTA - 1,8 VFD 96Kw limited edition *02/1998 (služení kráska)
Fiat MULTIPLA - 1,9 JTD 85Kw Dynamic *04/2004 (rodina už se nedusí)
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Elektrika“