výměna lanka středního,předního sedadla

Vybavení a úpravy interiéru, vnitřní doplňky

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Uživatelský avatar
darko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 21 úno 2007, 21:00
Bydliště: prostejov

Re: výměna lanka středního,předního sedadla

Příspěvek od darko »

o té kráse ,zejména přední části by se sice dalo diskutovat,ale vnitřek je opravdu jedinečný.Bohužel u novějších modelů barva interieru šla stranou až nakonec se proměnila v černočernou hrůzu.
Ekonomika je ale neúprosná a pokud mám jezdit často sám v autě pro 6 lidí s aerodynamikou tvárnice a spotřebou od 8,3-9,5 L,dost mě to tahá za šrajtofli.I konkurenční mpv : Picasso,Zafira a spol. nejsou na tom lépe,spíš hůř.Jelikož jezdím výhradně po městě a po dálnici,moc na spotřebu se jezdit nedá.Multiplu jsem koupil dříve kvůli tomu že se často vozily dva kočárky najednou,často s námi jezdil i švagr,takže velké auto bylo fajn.Ted je to jinak a nemá cenu tahat tak velké auto prázdné,když může sloužit někomu kdo ho využije.
Mimochodem i o litr menší spotřeba při 25 tis. km za rok jde znát.No,může to být ale všechno jinak,jelikož prodat Multiplu i pod cenou se rovná malému zázraku.Je autobazarníkova černá můra :cry:
Reklama
 

Uživatelský avatar
andreapipo
Fiaťák
Příspěvky: 182
Registrován: 11 úno 2009, 12:21
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna lanka středního,předního sedadla

Příspěvek od andreapipo »

No vidíš a já si jí koupil právě proto jaká je. Jezdím také převážně sám nebo jen s manželkou. Najedu tak nanejvýš 6000 km/rok, takže spotřebu neřeším. Kvůli mým zádům oceňuji především její výšku a možnost seřizování sedadla řidiče. Její variabilita je přímo úžasná, takže už nemusím řešit prostor. Jsem prostě rád, že jí mám a že zrovna s ledničkou. Na našich toulkách se to hodí. :D
/F/I/A/T/ Multipla 1.6 100 16V, r. v. 2001
Šťastnou cestu!
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: výměna lanka středního,předního sedadla

Příspěvek od Petr1968 »

Multipla je tak hnusná,až je krásná :mrgreen: Na rozdíl od Hurvínka Fabie.Ta je pouze hnusná
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna lanka středního,předního sedadla

Příspěvek od kubiii »

Petr1968 píše:Multipla je tak hnusná,až je krásná :mrgreen: Na rozdíl od Hurvínka Fabie.Ta je pouze hnusná
Jak domácí automobilce fandím, tak musím souhlasit, že FII je těžce disproporční, z boku je vcelku OK, ale hlavně zezadu je fakt divná, navíc je její vzhled těžce závislý na barvě karoserie. Zjistil jsem, že nejvíce jí pomůže oranžová metla.

Rodiče mají FI v kombíku a nechali si ji udělat v krásné tmavě šedé (granitové) metle naví to byla ekšn lajn Spirit s lehce vytuněným interiérem, tomu autu to pořád hodně sluší, to se o FII bohužel říct nedá... Ale jedno se škodovce, potažmo VW nedá upřít: to dílenské zpracování... co mám zkušenost, je to opravdu precizní.

Před pár týdny si švagr zakoupil zbrusu nový Renault Megane II kombi. To auto vypadá celkem pěkně a vyváženě, má plno vychytávek jako startování kartou, multifunkční volant, ale... Když jsem do toho sedl, tak jsem si připadal jako v plastové hračce, při řazení tuším 4 a 5 se ozývalo nepříjemné cvakání a fofrklacek se jaksi zadrhával. Při bočním pohledu na straně řidiče je v linii mezi předními a zadními dveřmi tak 3 až 4mm jasně viditelný schodeček (na druhé straně OK) a nakonec to nejlepší: když na auto praží slunce, tak se plastová stříška pátých dveří roztáhne a dveře nejdou zvednout :!: :!: :!:

Motor 1,6 (osmdesátněco kW) byl naprosto bez života, ale to bylo nejspíš tím, že měl najeto jen pár stovek.

Moje 10let stará Mulťa je na tom ve zpracování o několik levelů jinde :P Snad jí to vydrží.
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Uživatelský avatar
pacholda
Fiaťák
Příspěvky: 183
Registrován: 02 bře 2007, 08:29
Bydliště: Podkrkonoší

Re: výměna lanka středního,předního sedadla

Příspěvek od pacholda »

darko píše:
pacholda píše:Sedačka se při výměně lanka vůbec demontovat nemusí, pouze plastový kryt, na boku sedačky.
Sejmutím plastového krytu se dostanu pouze k zadnímu konci lanka a pákovému mechanismu sklápění.Lanko bylo utrženo vpředu u plastové páčky.Samotné lanko šlo velmi ztuha,takže se vyměnoval i bovden.Sám sem viděl ,jak všechny přední sedadla byly venku a pochybuji o tom že pro "napakování se" ,ti kluci půl dne nestrávili dobrovolně demontováním půlky auta.
No však, lanko prostrčíš zepředu nejdřív páčkou, potom ho protáhneš bovdenem a vzadu ho přichytíš k tomu pákovému mechanismu. Mě to taky nešlo prostrčit zrovna lehce (bovden byl ze začátku zdeformovaný), ale nakonec jsem zvítězil
Multipla EVO2 1,6 16V - kočár pro rodinu
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna lanka středního,předního sedadla

Příspěvek od kubiii »

darko píše:... a nechat sedět děti vepředu, byť v sedačce, je jednak proti předpisům a taky dost riskantní.
Ještě se vracím k tomu sezení dětí vpředu, asi před týdnem to rozebírali na Radiožurnálu, takže tady je to černý na bílým: http://www.rozhlas.cz/motozurnal/bezpec ... ava/656633" onclick="window.open(this.href);return false;
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Uživatelský avatar
darko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 21 úno 2007, 21:00
Bydliště: prostejov

Re: výměna lanka středního,předního sedadla

Příspěvek od darko »

mlok má deaktivaci airbagu spolujezdce,takže poho...Jestli ovšem pojedeme na dovču,záleží co si vymyslí poliši okolních států
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna lanka středního,předního sedadla

Příspěvek od kubiii »

darko píše:mlok má deaktivaci airbagu spolujezdce,takže poho...Jestli ovšem pojedeme na dovču,záleží co si vymyslí poliši okolních států
Jak je to jinde, nevím, ale myslím, že to bude obdobně jako u nás, každopádně je dobrý si tyhle věci před dovčou ověřit.

Deaktivace pytlíku je nutná jenom pro sedačky "vajíčka" (0-9kg), který jsou umístěný proti směru jízdy, tudíž se to týká jen zhruba jednoho roku, kdy se dítě vozí v tomto typu sedačky. Ale v této sedačce by se dítě stejně asi dávalo spíš na prostřední sedadlo a těžko říct, jestli airbag spolujezdce zasahuje až k prostřední sedačce. A zkoušet to raději nebudu :shock:
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Dodo-multipla
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 25 lis 2005, 09:44
Bydliště: Pardubice

Re: výměna lanka středního,předního sedadla

Příspěvek od Dodo-multipla »

vak od krajniho spolujezdce dosahne i na prostredniho spolujezdce, takze pokud se vozi mimco ve vajicku na prostrednim sedadle, je rozhodne dobre vak odpojit
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Interiér“