autoradio výměna?

Vybavení a úpravy interiéru, vnitřní doplňky

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

jan johan
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 13 srp 2006, 14:45

Re: autoradio výměna?

Příspěvek od jan johan »

dík všem za rady a další poznámky. Že bych se spokojil s kazetou co se dá spjit s iPodem :-)))
No vypadá to celkem komplikovaně. Mimochodem taky máte v autě jen repráky vepředu, nebo je u některých verzí repro i vzadu? A lze to řešit nějak jednoduše?
ahoj
johan
Reklama
 

Uživatelský avatar
andreapipo
Fiaťák
Příspěvky: 182
Registrován: 11 úno 2009, 12:21
Kontaktovat uživatele:

Re: autoradio výměna?

Příspěvek od andreapipo »

Nevím jak je to standardní, ale já mám ve voze 6 originál repro, v každých dveřích jeden a po jednom v předních sloupcích.
/F/I/A/T/ Multipla 1.6 100 16V, r. v. 2001
Šťastnou cestu!
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: autoradio výměna?

Příspěvek od kubiii »

jan johan píše:dík všem za rady a další poznámky. Že bych se spokojil s kazetou co se dá spjit s iPodem :-)))
No vypadá to celkem komplikovaně. Mimochodem taky máte v autě jen repráky vepředu, nebo je u některých verzí repro i vzadu? A lze to řešit nějak jednoduše?
ahoj
Já mám v předních a zadních dveřích, v A-sloupcích mám nějaký fuky, ale jestli tam jsou výškáče, to mě nenapadlo, zkusím zjistit.

Asi to bude záležet na výbavě, když jsem mloka vybíral, narazil jsem dokonce na holátka bez schránky před spolujezdcem - asi junior verze :lol:
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
mkn
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 04 čer 2007, 17:44
Bydliště: Neděliště

Re: autoradio výměna?

Příspěvek od mkn »

Také mám repro v předu i vzadu. V sloupcích jsou výškáče. Zrovna asi před 3 týdny jsem autorádio měnil. Koupil jsem v Hypernově Sencor za 999Kč bez mechaniky s aux-in vstupem a na parkovišti před obchoďákem ho tam hned strčil. Eurokonektor tam pasoval, ale musel jsem dokoupit za cca 20Kč redukci anténního konektoru. Hned poté rádio funguje. Trochu vyčuhuje, ale to je tím, že tam mám konektory na svorkovnicích (tzv.čokoládách, které tam kdysi někdo dal) a ty za rádiem překáží. Budu je někdy muset pořádně porovnat nebo vyměnit za menší a bude to OK. 8)
(mimochodem - co jsem Multiplu koupil, tak autorádio funguje i při vypnutém klíčku. Podle toho, co tu píšete, tam asi musel někdo zavést přívod napájení napřímo.)
Ahoj.
Multipla 1.6 16V - červená-metal
AlexAG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 28 lis 2008, 19:46
Bydliště: Slovensko

Re: autoradio výměna?

Příspěvek od AlexAG »

Prave preto som bez radia ,lebo je v zaručnom servise,to by ma velmi netrapilo.Sklamalo ma len to že Alpine sa považuje za špičkovu kvalitu a vidim že neni onič lepši ako napr.Sencor samozrejme nemožeme porovnavať zvukove podanie a vybavenosť ale hovorim iba čo sa optiky tyka.Zo servisom na Slovensku je to tak že jediny kto poskituje zaručny a pozaručny servis je Pollux servis v Banskej Bystrici.Moj kamoš čo opravuje radia ho nechcel ani otvarať.
Uživatelský avatar
andreapipo
Fiaťák
Příspěvky: 182
Registrován: 11 úno 2009, 12:21
Kontaktovat uživatele:

Re: autoradio výměna?

Příspěvek od andreapipo »

Já si na svoje Alpine zatím stěžovat nemůžu, naopak, mohu jen chválit. Předtím jsem měl Sencor a ten začal dost zlobit a to nejen CD mechanika, ale i přijem signálu. Proto jsem jej vyměnil a byl jsem překvapen jak zvukem, tak signálem. Mám naladěno jedno regionální rádio na VKV a byl jsem až skoro v Polsku a furt to hrálo čistě. Samozřejmě občas, místy, chvilkově to zašumí, ale pořád je rozumět a slyšet. O dalších vlastnostech ani nemluvím. Chtěl jsem něco na USB nebo SD karty. AUX ani mít nemusí, i když ho má. Na Sencoru jsem to zkoušel a byly problémy s hlasitostí. Tohle má AUX vstup s reálnou rychlostí přenosu, takže hlasitost řešit nemusím. Lze připojit iPOD i i Phone, má to Bluetooth, takže může sloužit i jako handsfree, a možnost ovládání z volantu i dálkové ovládání a spoustu dalších funkcí, které jsem ještě ani neobjevil. :D No, a že se jedno po...e, vždyť všechno dělaj jenom lidi. :wink:
/F/I/A/T/ Multipla 1.6 100 16V, r. v. 2001
Šťastnou cestu!
jalousek
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 28 kvě 2009, 18:38
Bydliště: Častolovice

Re: autoradio výměna?

Příspěvek od jalousek »

zdravím,s alpine zkušenosti nemám ani se sencorem,ja měl zatím sony s cd, rok a půl a spokojenost uplně bez problémů. V multince mám original Blaupunkt se šesti repro a hraje výborně,ale asi ho stejně vyměním za sony s cd a usb. řek bych že blaupunkt co tam je nemá tak dobrej příjem radia :( ale co člověk to názor. :D
1.6 BIPOWER 2001
marcel.pce
Fiaťák
Příspěvky: 159
Registrován: 09 srp 2006, 10:44
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: autoradio výměna?

Příspěvek od marcel.pce »

andreapipo píše:Já si na svoje Alpine zatím stěžovat nemůžu, naopak, mohu jen chválit. Předtím jsem měl Sencor a ten začal dost zlobit a to nejen CD mechanika, ale i přijem signálu. Proto jsem jej vyměnil a byl jsem překvapen jak zvukem, tak signálem. Mám naladěno jedno regionální rádio na VKV a byl jsem až skoro v Polsku a furt to hrálo čistě. Samozřejmě občas, místy, chvilkově to zašumí, ale pořád je rozumět a slyšet. O dalších vlastnostech ani nemluvím. Chtěl jsem něco na USB nebo SD karty. AUX ani mít nemusí, i když ho má. Na Sencoru jsem to zkoušel a byly problémy s hlasitostí. Tohle má AUX vstup s reálnou rychlostí přenosu, takže hlasitost řešit nemusím. Lze připojit iPOD i i Phone, má to Bluetooth, takže může sloužit i jako handsfree, a možnost ovládání z volantu i dálkové ovládání a spoustu dalších funkcí, které jsem ještě ani neobjevil. :D No, a že se jedno po...e, vždyť všechno dělaj jenom lidi. :wink:

Také si myslím, že ALPINE je jedna z nejlepších značek na současném trhu (i ty ceny se dají akceptovat - za peníze kvalita), škoda jen, že není více v podvědomí lidí a zastiňují ho takové komerční značky jako je CLARION a PIONEER.
MULTIPLA 1,9 JTD 110/81kW, 2001
Pavča
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 29 kvě 2009, 17:37

Re: autoradio výměna?

Příspěvek od Pavča »

Ahoj, mám sice Punto a přítel Stilo, ale nikde se to neřeší, jen tady. Chci se zeptat, jak je to s výměnou origo rádia za jiné. Píšete tady, že kvůli napájení je nejlepší koupit Blaupunkt. Přítel si koupil do Stila Alpine a protože tam měl jen jeden přívod napájení, tak rádio připojil oběma dráty napřímo. Bohužel to vybíjelo baterku, tak teď musí něco přepojit od spínací skřínky, nebo co. Já bych ráda do svého Puntíka dala taky jiné rádio a bojím se, že budu mít stejné problémy. Blaupunkt tento problém nemá? Já bych radši ale Kenwood nebo Alpine.
Díky všem za odpovědi. Pavča
Punto 1,2 16V 80, r.v. 2000
Uživatelský avatar
nero30
Fiaťák
Příspěvky: 52
Registrován: 17 pro 2008, 18:52

Re: autoradio výměna?

Příspěvek od nero30 »

Pavča píše:Ahoj, mám sice Punto a přítel Stilo, ale nikde se to neřeší, jen tady. Chci se zeptat, jak je to s výměnou origo rádia za jiné. Píšete tady, že kvůli napájení je nejlepší koupit Blaupunkt. Přítel si koupil do Stila Alpine a protože tam měl jen jeden přívod napájení, tak rádio připojil oběma dráty napřímo. Bohužel to vybíjelo baterku, tak teď musí něco přepojit od spínací skřínky, nebo co. Já bych ráda do svého Puntíka dala taky jiné rádio a bojím se, že budu mít stejné problémy. Blaupunkt tento problém nemá? Já bych radši ale Kenwood nebo Alpine.
Díky všem za odpovědi. Pavča

Ja mam v mojej multe uz tretie radio a nemal som problem s vybijanim baterky.urcite sa to da spravne zapojit aby to nevybijalo baterku a pochybujem ze Blaupunkt to ma ine,len si nepamatam ako som to zapajal.viem ze som riesil to aby mi islo radio aj pri vypnuti kluca v spinacke,lebo orig.to tak bolo.vacsinou ma radio dva privody + jeden je kvoli udrzaniu nastaveni a kvoli hodinam a druhy hlavne napajanie.ked sa zlucia dohromady tak to funguje normalne...aspon mne.
Pavča
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 29 kvě 2009, 17:37

Re: autoradio výměna?

Příspěvek od Pavča »

nero30 píše:
Pavča píše:Ahoj, mám sice Punto a přítel Stilo, ale nikde se to neřeší, jen tady. Chci se zeptat, jak je to s výměnou origo rádia za jiné. Píšete tady, že kvůli napájení je nejlepší koupit Blaupunkt. Přítel si koupil do Stila Alpine a protože tam měl jen jeden přívod napájení, tak rádio připojil oběma dráty napřímo. Bohužel to vybíjelo baterku, tak teď musí něco přepojit od spínací skřínky, nebo co. Já bych ráda do svého Puntíka dala taky jiné rádio a bojím se, že budu mít stejné problémy. Blaupunkt tento problém nemá? Já bych radši ale Kenwood nebo Alpine.
Díky všem za odpovědi. Pavča

Ja mam v mojej multe uz tretie radio a nemal som problem s vybijanim baterky.urcite sa to da spravne zapojit aby to nevybijalo baterku a pochybujem ze Blaupunkt to ma ine,len si nepamatam ako som to zapajal.viem ze som riesil to aby mi islo radio aj pri vypnuti kluca v spinacke,lebo orig.to tak bolo.vacsinou ma radio dva privody + jeden je kvoli udrzaniu nastaveni a kvoli hodinam a druhy hlavne napajanie.ked sa zlucia dohromady tak to funguje normalne...aspon mne.
Připojené měl oba dva dohromady na jeden přívod a baterka se vybíjela, i když bylo rádio vypnuté a panel oddělaný. Asi to vyřeší koupí jiného rádia, teď si našel Blaupunkt Toronto 400. Tak snad mu to už bude fungovat.
Díky za odpověd.
Punto 1,2 16V 80, r.v. 2000
Uživatelský avatar
andreapipo
Fiaťák
Příspěvky: 182
Registrován: 11 úno 2009, 12:21
Kontaktovat uživatele:

Re: autoradio výměna?

Příspěvek od andreapipo »

Mám v Multiple také Alpine a žádný problém, Alpine má totiž také dvojí napájení, dělali mi to ve specializovén servisu, takže nevím jak to zapojili, ale je to OK a s Alpine jsem moc spokojen. Ono to asi nebude rádiem, předtím jsem tam měl Sencor a také to hrálo a nevybíjelo to baterku, záležet bude asi na zapojení.
/F/I/A/T/ Multipla 1.6 100 16V, r. v. 2001
Šťastnou cestu!
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Interiér“