Vnitřní zpětné zrcátko - URVANÉ

Vybavení a úpravy interiéru, vnitřní doplňky

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Vnitřní zpětné zrcátko - URVANÉ

Příspěvek od kubiii »

Zdravím, v pátek se mi stala nemilá věc. Malá při nasedání na přední prostřední sedačku zavadila hlavou o zpětné zrcátko a to odpadlo. A co hůř, vzalo s sebou i část vnitřního okna. Naštěstí se z okna vylomilo jen tak 2mm do hloubky, takže doufám, že sklo nebude chtít dál praskat... Střepů se z čelního skla vysypalo víc než zbylo přilepené na základně zrcátka. Teď váhám, jak to vyřešit.

1) Nalepit, tak jak to je zpátky

2) Raději bych napřed na sklo napřed nalepil nějakou fólii nebo něco takového, abych vytvořil hladký povrch, základnu zrcátka zbavil zbytků přilepeného skla a nalepil na tuto nově vzniklou rovnou plochu. Ale čím tuto rovnou plochu na skle vytvořit???

3) Koupit zrcátko na přísavku


Nemá někdo s něčím podobným zkušenosti? Jaké lepidlo? Dvousložkový epoxid??? A co na to Jan Tleskač?
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Reklama
 

anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Re: Vnitřní zpětné zrcátko - URVANÉ

Příspěvek od anonyme »

Já bych volil postup ad1). Ad3) bych zavrhnul, protože s přísavkama mám jen špatné zkušenosti, žádná mně nikdy dlouho nedržela.
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vnitřní zpětné zrcátko - URVANÉ

Příspěvek od kubiii »

No, 1) už nepůjde. Potřeboval bych tam nalepit nějakou pevnou folii, kterou bych vyrovnal vnitřní povrch okna a na to lípnout zrcátko. Základna je tvořená takovou kovovou ploškou, která se na sklo nalepí a na ni se teprve nasune samotné zrcátko. Možná by se dal vnitřní povrch čelního okna vyrovnat samotným lepidlem... :?:
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Punto05
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 268
Registrován: 22 srp 2011, 20:23

Re: Vnitřní zpětné zrcátko - URVANÉ

Příspěvek od Punto05 »

http://www.prolep.cz/?p=productsMore&iProduct=130" onclick="window.open(this.href);return false;
Punto 1,2 8V 44kw MK2b
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vnitřní zpětné zrcátko - URVANÉ

Příspěvek od kubiii »

Tak nakonec jsem vyřešil následovně (třeba se někomu přihodí něco podobného a může se inspirovat):

1) Koupil jsem dvousložkové epoxidové lepidlo za 44Kč.

2) Až doma jsem si na něm přečetl, že sice lepí kov i sklo, ale nesmí se používat na lepení vnitřních zpětných zrcátek :x (Ty lepidla se prý mohou dostat do pórů skla a při změnách teplot se tam smršťují a roztahují a sklo pak popraská a jde potom do kytek.

3) V baráku jsem našel odpad - plech na stříšku pro zasklenou lodžii. Plech je z tenkého hliníku. V práci mám takovou malou flexičku, s jejíž pomocí jsem si z toho plechu vyřízl kosodélník takových rozměrů, aby s rezervou překryl vyštípané části čelního skla. Plíšek jsem pěkně zapiloval, povrchy obrousil a na takto připravený plíšek jsem si tím epoxidovým lepidlem nalepil držák na zrcátko.

4) Teď jsem řešil, čím nalepit plíšek s držákem zrcátka na okno. Na jakési diskuzi jsem našel tip na silikon na lepení akvárií. Zakoupil jsem za dvacku černý silikon na akvárka a lípl jsem to tam. Tuhne to dva dny (raději víc), ale drží to parádně!

5) Na držák jsem nasunul zrcátko a tak se teď po třech měsících můžu při jízdě zase dívat, co vyvádí děcka na zadních sedačkách... :lol:
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
houmr
Fiaťák
Příspěvky: 53
Registrován: 03 lis 2009, 10:50

Re: Vnitřní zpětné zrcátko - URVANÉ

Příspěvek od houmr »

Před rokem jsem měl stejný problém - při svlékání bundy jsem hlavou zrcátko vylomil i s kusem skla. V autosklu to za 150 Kč vyřešili jednoduše - zrcátko přilepili o cca 1-2 cm vedle. Sklo dále nepraská a zrcátko drží.
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vnitřní zpětné zrcátko - URVANÉ

Příspěvek od kubiii »

Taky řešení, ale nechtělo se mi na tu prasklinu koukat a taky si nejsem jist, jestli by s tím neměli pupínky na STK...
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vnitřní zpětné zrcátko - URVANÉ

Příspěvek od kubiii »

Ještě ilustrační foto. Je to z mobilu, takže kvalita o ničem, ale pro představu snad stačí.
Přílohy
zrc2.jpg
zrc2.jpg (152.54 KiB) Zobrazeno 11564 x
zrc1.jpg
zrc1.jpg (130.33 KiB) Zobrazeno 11564 x
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Interiér“