demontáž předních sedadel

Vybavení a úpravy interiéru, vnitřní doplňky

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
macecha
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 02 bře 2014, 01:00

demontáž předních sedadel

Příspěvek od macecha »

zdravim, jsem již 3 měsíce majitelem multiply (1.6 r.v.2005), musel jsem nechat měnit ramena, a až na to hrozný hučení motoru, sedět v zadní části ve vyšší rychlosti je opravdu hrozné, tak jsem celkem spokojen, pořídil jsem si ji kvůli její praktičnosti

Chtěl jsem ale něco převézt, a s hrůzou jsem zjistil, že přední sedadla jsou napevno přidělaná k podlaze :( bláhově jsem si myslel, že půjdou stejně lehce vyndat jako ty zadní

vzhledem k tomu, že se budu během měsíce stěhovat, potřeboval bych vyndat všechny sedadla kromě řidiče, jak odmontuji ty přední, jsou přidělaný nějak na šrouby, které jsou i znečistěné, navíc krajní sedadla mají v sobě airbag a ze spodu jsou spojené drátky, jak mám tedy postupovat? zvládnu to udělat z kabiny? nemusím někam lézt pod auto? postačí obyč sada šroubováků (bity) ?

nikde jsem tyhle informace nenašel, prosím kdyby byl někdo ochotný a poradil mi kdo s tím má zkušenosti...
Reklama
 

CrazyApe
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 365
Registrován: 09 čer 2011, 19:50

Re: demontáž předních sedadel

Příspěvek od CrazyApe »

Draty od bagu odpojis (mej pri tom odpojenou baterii). A sedadla odmontujes je to tusim na 13tku klic. Neni to nic sloziteho(dela se to z kabiny) nicmene po odpojeni airbagu se ti rozne a ulozi chyba do pc a i po opetovnem pripojeni(pripojuj s odpojenou baterii)se sama asi nesmaze budes muset na diagnostiku.
šPunto mk2a 3dv 1,2 8V - eX
Audi A3 8p 3dv 1.6 16V
MAX1
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 22 úno 2014, 14:10
Bydliště: Kladno

Re: demontáž předních sedadel

Příspěvek od MAX1 »

Odpojený airbag lze nahradit odporem, pak ŘJ nezaznamená chybu.
macecha
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 02 bře 2014, 01:00

Re: demontáž předních sedadel

Příspěvek od macecha »

tak to jste mě teda nepotěšili, :o navíc za 14 dní mám technickou tak aby mi blikala kontrolka by bylo blbé,

jak bych to měl udělat s tím odporem? kde ho vezmu? fakt tomu nerozumím, tak bych byl rád za návod polopatě, akorát zvládnu něco odšroubovat a tu baterii odpojit taky zvládnu, ale pak jak udělat ten odpor nebo jak vymazat resetovat tu řídící jednotku?

předem děkuji za rady
CrazyApe
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 365
Registrován: 09 čer 2011, 19:50

Re: demontáž předních sedadel

Příspěvek od CrazyApe »

Z RJ vymazes chybu tak, ze pripojis diagnosticky kabel a prez software ji smazes.
šPunto mk2a 3dv 1,2 8V - eX
Audi A3 8p 3dv 1.6 16V
macecha
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 02 bře 2014, 01:00

Re: demontáž předních sedadel

Příspěvek od macecha »

a s tímhle tím kabelem by to šlo, kdybych si ho koupil? http://www.ebay.com/itm/KKL-409-1-VAG-C ... 53fd07d886" onclick="window.open(this.href);return false;

kde je vůbec kabel zástrčka pro připojení k řídící jednotce, je to ten samej konektor bude to pasovat?

ještě se zeptám jestli je normální, že mi nejde sklopit úplně ta boční přední sedačka s airbagem, v 70 stupnich se to zasekne a dolu to už nechce, je to normální nebo je to rozbitý?
MAX1
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 22 úno 2014, 14:10
Bydliště: Kladno

Re: demontáž předních sedadel

Příspěvek od MAX1 »

Tímto kabelem asi ne, je určen pro koncern VW.
Zkus pohledat něco zde.
houmr
Fiaťák
Příspěvky: 53
Registrován: 03 lis 2009, 10:50

Re: demontáž předních sedadel

Příspěvek od houmr »

Prostřední sedalo jsem už dvakrát vyndaval, je tam 6 šroubů s 18-tkou hlavou. Po odstranění plastových vzduchovodů (které tam já již dlouho nemám, neb pak nejdou vyndat věci z kapes vypadlé) jsou celkem snadno přístupné stranovým klíčem. U této sedačky žádný airbag nemám (1999 BIPOWER), jen je tam nezávislý napínač pásů - stačí poškodit tu plastovou hadičku a je vymalováno...

Jinak kdyby jste někdo tu sedačku chtěl, jednu v červené barvě mohu za symbolickou cenu darovat - ale má právě nefunkční ten pás.

Absence této sedačky se nikde nesignalizuje, diagnostiku netřeba. U té spolujezdcovo už by to bylo horší.
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Interiér“