Nastavení výšky sedadla řidiče

Vybavení a úpravy interiéru, vnitřní doplňky

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
vladimir kunert
Začátečník
Příspěvky: 46
Registrován: 23 dub 2006, 20:37
Bydliště: Břeclav

Nastavení výšky sedadla řidiče

Příspěvek od vladimir kunert »

Už to tady někdo nakousl, ale celkem žádná odezva.Kuchali jste už někdo sedačku řidiče resp. její stavění výšky ? Ať už motorek vrčí a sedadlo nic - můj případ nebo vůbec nic.Co když má auto boční airbagy ? Stačí odpojit baterku pak sedadlo ? Nebude problém po zpětném zapojení ? :?:
Reklama
 

Dodo-multipla
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 25 lis 2005, 09:44
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Dodo-multipla »

kuchal jsem vcera
nic jsem neodpojoval
jen jsem povolil 4 srouby, co drzi sedacku a naklonil si ji
motorek vubec nesel
zjistil jsem, ze mi nedoleha jeden uhlik na elektromotorku
vypadla a ztratila se mi zapadka co drzi perko, ktere pritlacuje uhlik
musim to nejak dal vykoumat
zubci
Fiaťák
Příspěvky: 56
Registrován: 10 úno 2007, 19:11
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení výšky sedadla řidiče

Příspěvek od zubci »

vladimir kunert píše:Už to tady někdo nakousl, ale celkem žádná odezva.Kuchali jste už někdo sedačku řidiče resp. její stavění výšky ? Ať už motorek vrčí a sedadlo nic - můj případ nebo vůbec nic.Co když má auto boční airbagy ? Stačí odpojit baterku pak sedadlo ? Nebude problém po zpětném zapojení ? :?:
¨

Zdravím
Mám stejný problém,ale já už jsem měl motorek vypadený s pod sedadla a držel jen na kontaktech.Tak ani nevím jak tam drží.No a tak jsem roskuchal motorek.A asi tuším čím to je!V motorku je plastové ozubené kolečko a to je z půlky zhudlané.Tím pádem motorek vrčí,ale neotáčí hřídelí.Mám Multinku krátce tak nevím kam se stím mám obrátit.Jo a mám z toho fotky,budou na fóru kolem 22.30hod,to chodím z práce. :!: :idea:
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alda »

To bude asi i můj případ, jestli to půjde tak ho nechám udělat ze železa.
1,6 16V BiPower
zubci
Fiaťák
Příspěvky: 56
Registrován: 10 úno 2007, 19:11
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení výšky sedadla řidiče

Příspěvek od zubci »

zubci píše:
vladimir kunert píše:Už to tady někdo nakousl, ale celkem žádná odezva.Kuchali jste už někdo sedačku řidiče resp. její stavění výšky ? Ať už motorek vrčí a sedadlo nic - můj případ nebo vůbec nic.Co když má auto boční airbagy ? Stačí odpojit baterku pak sedadlo ? Nebude problém po zpětném zapojení ? :?:
¨

Zdravím
Mám stejný problém,ale já už jsem měl motorek vypadený s pod sedadla a držel jen na kontaktech.Tak ani nevím jak tam drží.No a tak jsem roskuchal motorek.A asi tuším čím to je!V motorku je plastové ozubené kolečko a to je z půlky zhudlané.Tím pádem motorek vrčí,ale neotáčí hřídelí.Mám Multinku krátce tak nevím kam se stím mám obrátit.Jo a mám z toho fotky,budou na fóru kolem 22.30hod,to chodím z práce. :!: :idea:
Tak jsem tady,mám ty fotečky.Snad někoho napadne co s tím!!!


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alda »

Pro všechny kterým sedačka při pokusu o zvednutí jen hrčí, mám dobrou zprávu. Díky Zubcimu který mi dodal ten svůj šrot (abych nemusel kuchat ten můj) se jedná o vymleté (plastové!) ozubené kolečko - viz foto výše. V dohledné době ho uděláme ze železa a bude po problému. Je nás hodně s tímto problémem? Je skoro jedno, jestli se jich bude dělat 2 (Zubci a já) nebo víc...
1,6 16V BiPower
Globusman
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 379
Registrován: 26 lis 2006, 21:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Globusman »

Já vím, je to levné a rychlé řešení.... Ale to, že je tam to kolečko plastové, má určitě smysl. Já myslím, že hlavní důvod bude to, že to kolečko slouží jako pojistka. Když se ti totiž zasekne sedadlo a motorek poběží dál, tak se jen vylámou zoubky.Pokud budou zoubky kovové, tak ti shoří motorek, protože nebude mít co povolit...
vladimir kunert
Začátečník
Příspěvky: 46
Registrován: 23 dub 2006, 20:37
Bydliště: Břeclav

O kolečko víc...

Příspěvek od vladimir kunert »

Hlásím se do party kterým chybí funkční kolečko aneb víc koleček menší náklady...
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alda »

U šnekových suokolí se obvykle dělá šnek železný a šnekové kolo bronzové. Je to kvůli lepšímu tření. Kdyby jste viděli jako to máme udělaný...no comment. Sériovka a aby to vydrželo záruku.
O zvedání sedadla by nám mohl napsat víc Zubci, protože já jsem to u sebe ještě nerozdělával. Řekl bych, že tam budou nějaké koncáky (?).
Co Zubci na to?
1,6 16V BiPower
kesava
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 19 lis 2010, 13:37

Re: Nastavení výšky sedadla řidiče

Příspěvek od kesava »

Zdar,
nevíte někdo jak se dá zvednout ručně sedačka když mám v pr... to ozubené kolečko a tím pádem si nemůžu nastavit výšku sedadla??? Díky
Punto05
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 268
Registrován: 22 srp 2011, 20:23

Re: Nastavení výšky sedadla řidiče

Příspěvek od Punto05 »

Vyměnit kolečko?
Punto 1,2 8V 44kw MK2b
kesava
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 19 lis 2010, 13:37

Re: Nastavení výšky sedadla řidiče

Příspěvek od kesava »

Vyřešeno. Vzadu vlevo pod sedačkou řidiče je rozpěrné pero či co, které drží závitovou tyč ( posun sedačky nahoru a dolů ). Pero jsem vyhodil dal tam šroubek a matičku, může být i jen nějaká jistící spona. teď když chci nastavit sedadlo tak jen povolím matku vyndám šroubek nastavím zašroubuju a je to. Samozřejmě to není jak mačkat tlačítko ale jako první pomoc. Kdyby měl někdo to kovové ozubené kolo tak bych měl zájem. Díky
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Interiér“