Přední opěrky....jdou vyndat ?

Vybavení a úpravy interiéru, vnitřní doplňky

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Přední opěrky....jdou vyndat ?

Příspěvek od bikus »

Umíte někdo vyndat opěrku na předním prostřední sedadle, tak aby tam ještě někdy šla nandat?
(Prý je to slabina Fiatů, že přední opěrky bez poškození zámků vyjmout nejde.....)

Děkuji všem.
Reklama
 

Globusman
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 379
Registrován: 26 lis 2006, 21:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední opěrky....jdou vyndat ?

Příspěvek od Globusman »

bikus píše:Umíte někdo vyndat opěrku na předním prostřední sedadle, tak aby tam ještě někdy šla nandat?
(Prý je to slabina Fiatů, že přední opěrky bez poškození zámků vyjmout nejde.....)

Děkuji všem.
Predni operky jdou vyndat uplne stejne jako zadni, jen je potreba na obou stranach zamacknout cudlik soucasne (na jedne strane je zapusten dovnitr, takze je potreba to udelat treba sroubovakem).
bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

....už vím jak na to !!!

Příspěvek od bikus »

To co tu radí, tedy zmáčknout čudlík, který tam ale není, je těžký...
Takže jsem pojistku obelhal jednoduše: slabý plíšek, vystřižený z plechovky na colu. Pásek dlouhý asi 7 cm, šířka 1 cm, stočený do půlkruhu napodýl, který jsem soukal pomalu spolu s tyčkou opěrky dovnitř, po vnější straně opěrky. Pak plíšek přidržovat za současného povytahování opěrky a -
je venku !!!
(Pozn.: Žádný šroubovák se horem kolem tyčky nevejde, špendlík nepomáhal, a ze strany se uvnitř zapuštěná pojistka ovládat moc nedá....)

Konečně nebrání přední prostřední opěrka výhledu ve zpět. zrcátku, ani dětské autosedačce, která je vysoká.
Kdo to nepochopil, poradím mu podrobně mailem....
Globusman
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 379
Registrován: 26 lis 2006, 21:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: ....už vím jak na to !!!

Příspěvek od Globusman »

bikus píše:To co tu radí, tedy zmáčknout čudlík, který tam ale není, je těžký...
Takže jsem pojistku obelhal jednoduše: slabý plíšek, vystřižený z plechovky na colu. Pásek dlouhý asi 7 cm, šířka 1 cm, stočený do půlkruhu napodýl, který jsem soukal pomalu spolu s tyčkou opěrky dovnitř, po vnější straně opěrky. Pak plíšek přidržovat za současného povytahování opěrky a -
je venku !!!
(Pozn.: Žádný šroubovák se horem kolem tyčky nevejde, špendlík nepomáhal, a ze strany se uvnitř zapuštěná pojistka ovládat moc nedá....)

Konečně nebrání přední prostřední opěrka výhledu ve zpět. zrcátku, ani dětské autosedačce, která je vysoká.
Kdo to nepochopil, poradím mu podrobně mailem....
Na jedné objímce je čudlík, kterej je ovladatelnej rukou a na druhé je jako kdyby bez té vnější části, aby to nešlo tak jednoduše vyndat. Takže na to je potřeba ten šroubovák, nebo to jde i klíčkem od auta. Samozřejmě, že se to nestrká kolem tyčky dovnitř, ale normálně zvenku se zamáčkne ta pojistka a jde to bez problémů vytáhnout. Na zadních opěrkách je to jednodušší, protože oba čudlíky jsou vystouplé...
Václaf
Fiaťák
Příspěvky: 124
Registrován: 25 říj 2006, 16:19
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvek od Václaf »

Jojo, "máš pravdu předsedo", taky jsem to tak měnil :D , jednu opěrku vepředu jsem měl od předchozího majitele propálenou od cigára, tak jsem ji šoupnul dozadu, aby se na to nikdo nemusel dívat. :shock: Prostě jeden čudlík trčí ven a druhý ne.
Multi 1,9 JTd
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Opěrky- aneb jak demontovat jejich aretační zařízení?

Příspěvek od anonyme »

Nemáte prosím zkušenost, jak rozebrat aretační zařízení pro opěrky na horní ploše sedadla zadního opěradla? Nerad bych to úplně zničil, je to zakryté plastem s otvorem, a nevím jak ten plast sundat, aby nepraskl.
Díky
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Interiér“