Denní svícení

Karosérie, nárazníky, úpravy, spoilery, venkovní doplňky

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Uživatelský avatar
boza
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 18 úno 2009, 17:50
Bydliště: Slaný

Denní svícení

Příspěvek od boza »

Ahoj potřebuju poradi jak připojit světla na denní svícení,aby se při zapnutí potkávacích světel sami zhasly!Pppřípadně jestli nevíte o dobrém autoelektrikáři z okolí Kladna!Díky
Reklama
 

Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: Denní svícení

Příspěvek od Petr1968 »

To zvládne i pes.Ale nepíšeš jaká světla. Nejdřív dej link.
Uživatelský avatar
andreapipo
Fiaťák
Příspěvky: 182
Registrován: 11 úno 2009, 12:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení

Příspěvek od andreapipo »

Mám je také, montovali mi je u http://www.autoelektronika-drmota.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; Montují světla zn. Nolden homologovaná pro denní svícení i pro obrysová světla. Od té doby naprostá pohoda, nemusím myslet na neustálé rozsvěcování světel. Tyto se rozsvítí samy při zapnutí klíčku a při rozsvícení světel se přepnou do funkce obrysovek. :D
/F/I/A/T/ Multipla 1.6 100 16V, r. v. 2001
Šťastnou cestu!
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: Denní svícení

Příspěvek od Petr1968 »

http://www.dobry-obchod.cz/produkt/deta ... omologace/" onclick="window.open(this.href);return false; http://img195.imageshack.us/i/sany0001z.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
andreapipo
Fiaťák
Příspěvky: 182
Registrován: 11 úno 2009, 12:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení

Příspěvek od andreapipo »

Pěkný, ale nechtěl jsem se připravit o mlhovky a tak mám "čárkový" v žebrech nárazníku vedle mlhovek, rozměrově to odpovídá předpisům. :D
Svetliska.jpg
Svetliska.jpg (99.41 KiB) Zobrazeno 10987 x
Nevypdají zas tak špatně a Multince přímo sluší. :D
Naposledy upravil(a) andreapipo dne 28 čer 2009, 15:57, celkem upraveno 1 x.
/F/I/A/T/ Multipla 1.6 100 16V, r. v. 2001
Šťastnou cestu!
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: Denní svícení

Příspěvek od Petr1968 »

Mlhovky jsou na prd. A stejně jsem je neměl :mrgreen:
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Re: Denní svícení

Příspěvek od anonyme »

Pěkný, ale nechtěl jsem se připravit o mlhovky a tak mám "čárkový" v žebrech nárazníku vedle mlhovek, rozměrově to odpovídá předpisům. :D

Kde se to dá sehnat? Co je to za typ světel?
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: Denní svícení

Příspěvek od Petr1968 »

Kdekoliv.Ale hlavně ať mají homologaci RL a né jako poziční. http://www.dobry-obchod.cz/produkt/deta ... omologace/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
andreapipo
Fiaťák
Příspěvky: 182
Registrován: 11 úno 2009, 12:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení

Příspěvek od andreapipo »

anonyme píše:Kde se to dá sehnat? Co je to za typ světel?
Autoelektrika Drmota - viz link výše. Jde o zn. Nolden s homologací E9 1742 s písmeny A (poziční světla) a RL (světla pro denní svícení). :)
/F/I/A/T/ Multipla 1.6 100 16V, r. v. 2001
Šťastnou cestu!
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení

Příspěvek od kubiii »

Mimo jiné i tady http://tuning.autodoplnky.cz/denni-sviceni/?smid=99" onclick="window.open(this.href);return false; - homologované včetně modulu pro automatické zapínání, prý by si to měla umět zapojit i úplná lama.

Ty u andreapipo jsou moc pěkný, hlavně mě zaujala funkce pozičních světel, kolik to celý stálo, jak to vypadá, když svítí jako poziční a zrušil jsi parkovačky v hlavních světlech?
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Uživatelský avatar
andreapipo
Fiaťák
Příspěvky: 182
Registrován: 11 úno 2009, 12:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení

Příspěvek od andreapipo »

kubiii píše: Ty u andreapipo jsou moc pěkný, hlavně mě zaujala funkce pozičních světel, kolik to celý stálo, jak to vypadá, když svítí jako poziční a zrušil jsi parkovačky v hlavních světlech?
No, celá sranda i s montáží vyšla na 6.900,- Kč. Jsou s tmavou ("kouřovou") optikou a parkovačky v hlavních světlech mi zrušili automaticky, protože smí být jen jedny. Když svítí jako poziční, tak to vypadá úplně stejně, jen svítí o poznání míň. :D
/F/I/A/T/ Multipla 1.6 100 16V, r. v. 2001
Šťastnou cestu!
jani
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 14 čer 2008, 20:14
Bydliště: Velky Krtis SVK

Re: Denní svícení

Příspěvek od jani »

sorry ze rusenie"multiplaci" :D ale vy nemate svetla tak poriesene ako mi v punte?ze ked mame nastavene na "zapnute" tak ked otocime klucikom sa nam zapnu same a ked dame do polohy stop,vyberieme kluc, automaticky zhasnu...je mi to cudne ze Fiat tak to ma tak skvele spravene v punte a do multipli to nedal :idea:
FIAT PUNTO MK1 1.2 8V 54KW HSD ////ex
Skoda Octavia combi 1.9tdi ALH 66kw
Uživatelský avatar
andreapipo
Fiaťák
Příspěvky: 182
Registrován: 11 úno 2009, 12:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení

Příspěvek od andreapipo »

jani píše:sorry ze rusenie"multiplaci" :D ale vy nemate svetla tak poriesene ako mi v punte?ze ked mame nastavene na "zapnute" tak ked otocime klucikom sa nam zapnu same a ked dame do polohy stop,vyberieme kluc, automaticky zhasnu...je mi to cudne ze Fiat tak to ma tak skvele spravene v punte a do multipli to nedal :idea:
Fiat to dělá u všech aut stejně. Když jsou světla v poloze "zapnuto", po zapnutí klíčku se rozsvítí, při startování zhasnou a po nastartování se opět rozsvítí. Při vypnutí klíčku se zase vypnou. Ono se totiž při vypnutí klíčku vypne úplně všechno. Tak to je i u Multiply a měl jsem to tak i u Tipa. Tam ale i po vypnutí klíčku hrálo rádio, v Multiple ne. :(

Nechápu ale smysl tvého vstupu. Co má společného se světly na denní svícení. :?: Jejich smysl je především v tom, že LEDky málo "žerou", nesvítí zadní poziční světla a šetří se tak žárovky, hlavně halogeny a baterka a v neposlední řadě na ně nemůžeš zapomenout, protože při zapnutí klíčku se rozsvítí automaticky, kdežto "zapnutá" hlavní světla může někdo vypnout a ty si toho nemusíš všimnout. :idea:
/F/I/A/T/ Multipla 1.6 100 16V, r. v. 2001
Šťastnou cestu!
jani
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 14 čer 2008, 20:14
Bydliště: Velky Krtis SVK

Re: Denní svícení

Příspěvek od jani »

andreapipo píše:
jani píše:sorry ze rusenie"multiplaci" :D ale vy nemate svetla tak poriesene ako mi v punte?ze ked mame nastavene na "zapnute" tak ked otocime klucikom sa nam zapnu same a ked dame do polohy stop,vyberieme kluc, automaticky zhasnu...je mi to cudne ze Fiat tak to ma tak skvele spravene v punte a do multipli to nedal :idea:
Fiat to dělá u všech aut stejně. Když jsou světla v poloze "zapnuto", po zapnutí klíčku se rozsvítí, při startování zhasnou a po nastartování se opět rozsvítí. Při vypnutí klíčku se zase vypnou. Ono se totiž při vypnutí klíčku vypne úplně všechno. Tak to je i u Multiply a měl jsem to tak i u Tipa. Tam ale i po vypnutí klíčku hrálo rádio, v Multiple ne. :(

Nechápu ale smysl tvého vstupu. Co má společného se světly na denní svícení. :?: Jejich smysl je především v tom, že LEDky málo "žerou", nesvítí zadní poziční světla a šetří se tak žárovky, hlavně halogeny a baterka a v neposlední řadě na ně nemůžeš zapomenout, protože při zapnutí klíčku se rozsvítí automaticky, kdežto "zapnutá" hlavní světla může někdo vypnout a ty si toho nemusíš všimnout. :idea:
ja viem ze o dennom svieteni sa tu pise,ale myslel som si ze mozna multipli to tak nemaju,ale ok uz viem.... :wink:
FIAT PUNTO MK1 1.2 8V 54KW HSD ////ex
Skoda Octavia combi 1.9tdi ALH 66kw
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení

Příspěvek od kubiii »

a hlavně... to fiaťácký řešení není špatný, bohužel to nedoladili tak, aby se světla rozsvítila až třeba 2 vteřiny po startu. Takže to řeším tak, že mám ovladač světel nastavený na zapnutých potkávačkách, ale při startu je vypínám, abych šetřil bateku (ani pro žárovky nemusí bý vzniklé přepětí ideál).
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Exteriér“