Denní svícení

Karosérie, nárazníky, úpravy, spoilery, venkovní doplňky

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

AlexAG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 28 lis 2008, 19:46
Bydliště: Slovensko

Re: Denní svícení

Příspěvek od AlexAG »

Nazdar boys, kedže nemam hmlovky tak som to riešil takto.
Snímka031.jpg
Snímka031.jpg (32.27 KiB) Zobrazeno 9223 x
Reklama
 

Uživatelský avatar
andreapipo
Fiaťák
Příspěvky: 182
Registrován: 11 úno 2009, 12:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení

Příspěvek od andreapipo »

...proti gustu... :) U nás se mlhovky na denní svícení nesmí používat a neustále vysvětlovat každému policajtovi, který mě kvůli tomu zastaví, že to nejsou mlhovky, ale denní světla, by mě nebavilo :!:
/F/I/A/T/ Multipla 1.6 100 16V, r. v. 2001
Šťastnou cestu!
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení

Příspěvek od kubiii »

Myslím, že dneska už jsou policajti víc v obraze. Problém měl před rokem kámoš s novou oktávkou po FL, kde jsou žárovky pro denní svícení integrovaný u mlhovek (stejně jako u Yetiho, Supa a Roomsteru či Fabie II po FL).

Paka co svítí mlhovkama nechápu, nic neušetří, mlhovka má taky 55W a když svítí, tak svítí i parkovačky a zadní světla, čili stejná spotřeba jako u normálních potkávaček...

2 Alex: Je to asi nejhezčí řešení denního svícení na Mlokovi, ale osobně bych dal přednost instalaci mlhovek a DL řešil jinak, ty mlhovky se čas od času dost hodí.
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: Denní svícení

Příspěvek od Petr1968 »

Mlhovky mi v životě nechyběly.Na Puntu mám SPDS také místo mlhovek. A vždy se najde pako co na mě bliká.
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení

Příspěvek od kubiii »

Petr1968 píše:Mlhovky mi v životě nechyběly.Na Puntu mám SPDS také místo mlhovek. A vždy se najde pako co na mě bliká.
Já nenajezdím žádný extra nálety, ale už jsem se párkrát dostal do situace, že jsem si řekl, že auto bez mlhovek nechci. Když je opravdu hutná mlha, světlo od potkávaček se odráží od mlhy, takže je vidět pouze bílá "zeď" (když se zapnout dálkový, je auto jako ponorka v mlíku). V takovém případě je vyhláškou povoleno (a je to žádoucí) vypnout pokávačky a zapnout přední mlhovky, které nesvítí do mlžné stěny, ale podsvítí ji (mlha nikdy nejde až na zem), čímž se podstatně zlepší viditelnost.

Zažil jsem tuto situaci nejednou - hlavně na Vysočině...
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: Denní svícení

Příspěvek od Petr1968 »

Mlhovky jsem měl na Favoritu a v mlze jsem viděl to samé co na potkávačky. HOVNO. Vypnout potkávačky ?? Zajímavé. To jde?? Vypnout potkávačky a zapnout mlhovky?Mám takový matný dojem,že mlhovky nejdou pustit pokud nesvítí potkávačky. Nebo jdou i na obrysovky??
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení

Příspěvek od kubiii »

Petr1968 píše:Mlhovky jsem měl na Favoritu a v mlze jsem viděl to samé co na potkávačky. HOVNO. Vypnout potkávačky ?? Zajímavé. To jde?? Vypnout potkávačky a zapnout mlhovky?Mám takový matný dojem,že mlhovky nejdou pustit pokud nesvítí potkávačky. Nebo jdou i na obrysovky??
Jak jsem napsal, moje zkušenost je jiná...
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: Denní svícení

Příspěvek od Petr1968 »

A to použití mlhovek?? mlhová světla musí být zabezpečena tak, aby šla zapnout pouze s tlumenými, dálkovými světly. To už neplatí? Už se může jezdit na obrysové + mlhovky??
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení

Příspěvek od kubiii »

Vím, že platí, že přední mlhovky se můžou zapnout až po zadních (u škodovek to dokonce díky otočnému ovladači ani jinak nejde). O té možnosti kombinace obrysovek a předních mlhovek jsem kdysi slyšel na radiožurnálu... ve vyhlášce se mi to hledat nechce, ale má to svoji logiku. Přestupkem každopádně je, svítit mlhovkama, když na to nejsou podmínky. Ve vyhlášce je to určitě zabaleno do právnické květomluvy :)
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: Denní svícení

Příspěvek od Petr1968 »

Logiku to má. Ale hodně zákonů u nás v Kocourkově nemá logiku. Ale na 99,9% jsem přesvědčen,že to není dovoleno.Jestli to tedy vůbec jde. Tobě jdou zapnout mlhová světla ,když svítí obrysová?Mě tedy mlhovky při obrysových světlech zapnout nejdou.A mají to tak všechna auta. Tedy z výroby. Pokud si to někdo předělá jeho věc
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení

Příspěvek od kubiii »

Samozřejmě. Aby mlhovky fakčily, stačí mít otočeno na obrysovky. Jak jsem psal, tu variantu mlhovky + obrysovky rozebírali před několika lety v rádiu, tak si myslím, že se to nezměnilo. Navíc to má opravdu smysl, předpokládám, že ve vyhlášce to bude nějakou formulací ošetřený tak, že se tato kombinace smí použít jen v konkrétních podmínkách. Však jsou tu mezi náma Mlokařama taky nějací příslušníci, tak třeba nám to řeknou přesně, aniž bychom to museli složitě hledat ve vyhlášce... :idea:

Mám kámoše u dálničních cajtů, tak jestli se nas.ru, tak se ho snad budu muset zeptat :lol:
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: Denní svícení

Příspěvek od Petr1968 »

Mě tedy nejdou. Až zapnu tlumená. Naschvál jsem se byl přesvědčit. Vylákal jsi mě zbytečně před barák. Možná,že přední jdou.Mám pouze zadní. Přední jsou totálně na hovno. A u Punta MK2A to platí dvojnásob
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: Denní svícení

Příspěvek od Petr1968 »

podle aktuálních předpisů přední mlhovky:
1) musejí mít vlastní spínač nebo samostatnou polohu sdruženého spínače
2) můžou jít rozsvítit až s obrysovkami - ne samostatně
3) potom můžou svítit jak s potkávacími, tak s dálkovými světly.
4) v zorném poli řidiče musejí mít kontrolku zelené barvy. Píše se můžou jít Ale jsem si téměř jistý,že by to bylo na pokutu.Přední mlhovky a obrysovky
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení

Příspěvek od Alda »

Petr1968 píše:Mlhovky mi v životě nechyběly.Na Puntu mám SPDS také místo mlhovek. A vždy se najde pako co na mě bliká.
Docela nedávno jsem byl svědkem toho, jak PaCHové prcali řidiče, že svítí mlhovkami za jasného dne. Třeba se začíná blýskat na lepší časy.
1,6 16V BiPower
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: Denní svícení

Příspěvek od Petr1968 »

Alda píše:
Petr1968 píše:Mlhovky mi v životě nechyběly.Na Puntu mám SPDS také místo mlhovek. A vždy se najde pako co na mě bliká.
Docela nedávno jsem byl svědkem toho, jak PaCHové prcali řidiče, že svítí mlhovkami za jasného dne. Třeba se začíná blýskat na lepší časy.
To je v pořádku. A co já s tím? První co jsem odstranil z Favoritu po koupi byly naprosto zbytečné mlhovky. A šly tam SPDS
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Exteriér“