parkovací asistent - tažné zařízení

Karosérie, nárazníky, úpravy, spoilery, venkovní doplňky

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
jan johan
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 13 srp 2006, 14:45

parkovací asistent - tažné zařízení

Příspěvek od jan johan »

Ahoj kolegové,
po namontování tažného zařízení mi parkovací asistent po zařazení zpátečky začal okamžitě vydávat zvukový signál. Vidí asi tu kouli. Nemáte tip, jak to vyřešit?
díky
johan
johan
Reklama
 

Václaf
Fiaťák
Příspěvky: 124
Registrován: 25 říj 2006, 16:19
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: parkovací asistent - tažné zařízení

Příspěvek od Václaf »

Já jsem Mulťu už s tažným koupil, ale občas asistent taky píská. Stává se to, když je koule bez krytky a je mokrá. Důvody neznám, ale chová se tak. Takž jsem zakoupil úplně obyčejnou krytku z plastu ( je nutné aby byla co nejmenší), musí být nasazena spodní částní více k autu (kopíruje tvar závěsu) a pak nepíská.
Případně pokud to bude pokračovat, tak tažné zařízení budeš muset sundávat, tedy koncovou kouli. :-(
Multi 1,9 JTd
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Re: parkovací asistent - tažné zařízení

Příspěvek od anonyme »

3palino
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 26 čer 2009, 00:25

Re: parkovací asistent - tažné zařízení

Příspěvek od 3palino »

Ahoj ja mam tiez taky problem s p. a. ale mne to neslo jak som multiplu kupil a mal som tam aj tazne a ako som tu cital ze je to tym taznim tak som ho dal prec a nefunguje to aj tak neviete poradit preco . cital som tu ze aj ked sa namoci tak to nejde az kym to vyschne ja tom mam asi nejak opacne nedavno prsalo a ja som akurat isiel do roboty rano a vsade boly obrovske mlaky a jak som po nych prebehol tak ked som v robote cuval tak my zraz isiel parkovaci asistent a ked to vyschlo tak to neslo ak viete poradit tak napiste vopred dakujem.
buffyna
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 25 led 2007, 10:04
Kontaktovat uživatele:

Re: parkovací asistent - tažné zařízení

Příspěvek od buffyna »

Ahoj,
máme tažné a parkovací senzory. Už jsme si zvykli, že při zpátečce to pořád píská. Nedá se s tím nic dělat.
Kdo přišel na to, že pomůže plastová krytka? Pěknej kec. Někdo říká, že pomůže senzory pootočit ručně o 90°.
Nám to ale nešlo. Takže buďto tažný s pískáním nebo nic.
jan johan
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 13 srp 2006, 14:45

Re: parkovací asistent - tažné zařízení

Příspěvek od jan johan »

Trochu se mi to podařilo vyladit, že když krytka koule je naklopená směrem k autu, tak to skoro nepíská, ale stačí o ní při nakláddání zavadit a je to zase s pískáním. Podle mne záleží na milimetrech, jestli to senzory vidí, nebo ne...
johan
Mišan
Fiaťák
Příspěvky: 170
Registrován: 22 úno 2007, 08:38
Bydliště: Pardubice

Re: parkovací asistent - tažné zařízení

Příspěvek od Mišan »

Už jsem to tu jednou psal, měl jsem tam tenisák. Ten byl výborný do doby než se namočil. Mám tam teď krytku z tažného z Felicie a ta když je pěkně srovnaná a mírně spodkem natočená k nárazníku, nepíská a nezlobí. Pohoda.
Multipla Bipower 1,6 /2000
jan johan
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 13 srp 2006, 14:45

Re: parkovací asistent - tažné zařízení

Příspěvek od jan johan »

Mám stejnou zkušenost, je třeba to naklopit směrem k autu, aby to ty senzory neviděli a černá krytka funguje.
johan
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Exteriér“