Cvakající DORAZ DVEŘÍ

Karosérie, nárazníky, úpravy, spoilery, venkovní doplňky

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
ok2clj
Fiaťák
Příspěvky: 60
Registrován: 26 čer 2007, 19:57
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Cvakající DORAZ DVEŘÍ

Příspěvek od ok2clj »

Ahoj,
poslední dobou mi cvaká doraz dveří u řidiče. Ostatní dveře jdou neslyšně. Je to taková ta kravina, která při otevření dvěří zajišťuje polohy, aby se nevyvalily nekontrolovatelně na pantech.
Máte někdo stejný problém, řešil to někdo? Mám to ignorovat nebo čekat že se mi to brzo rozsype? :-(
Reklama
 

Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Pozri si, ci mas matku na koliku, ktory zaistuje polohy dveri pri otvoreni.
Punto MK2 1.2 8V ELX
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Minimaxa »

každopádně na nic nečekej a to táhlo pořádně namaž, nejlíp vazelínu a prstem dostat co možná nejvíc dovnitř. měl jsem stejný problém a pomohlo to. po zimě je to vcelku obvyklý problém.
www.minimaxa.cz
Tomáš N.
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 14 srp 2007, 20:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš N. »

Měl jsem stejný problém a i přesto, že jsem mazal nepomohlo. Naopak se to stupňovalo. Nakonec nezbylo než koupit nový. Bohužel druhovýroba to nedělá a tak nezbylo nic jiného než originál (cena cca 540.-). Po demontáži bylo jasné o co jde. Prasklé uložení. A teď otvírají super a naprosto potichu. Pro případnou výměnu musí jít tapecírunk dolů a pak už to jde jednoduše.
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Plecháč Tony »

Mel jsem stejny problem a reseni bylo primitivni. Uplne postacila dotahnout ta matka co tam je ;)
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvakající DORAZ DVEŘÍ

Příspěvek od kubiii »

Zdravím, mně cvakají 2 dveře ze 4, což bych přežil, horší je, že dveře u spolujezdce (ty necvakaly) se nejednou nějak zasekly a teď nefungují aretace (ani ta v poloviční poloze, ani ta v poloze zcela otevřeno) a vzhledem k jejich velikosti je to dost nepříjemné. Nebyla by nějaká rada?
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
slezak
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 19 kvě 2011, 09:34

Re: Cvakající DORAZ DVEŘÍ

Příspěvek od slezak »

Dobrý den,
mám mulťu od r. 2009, sílící cvakání dveří mě už dost dopaluje, chystám se tomu podívat na zoubek.
Pokud má někdo radu, jak dojít nejrychleji k cíli, uvítám ji. Mazání nepomáhá. Zdravím všechny, S.
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvakající DORAZ DVEŘÍ

Příspěvek od kubiii »

Cvakání je sice nepříjemný, ale jak jsem psal, mně odešel zrovna ten, který necvakal. Cvakání asi není na škodu. Blbý je, že je to udělátko, ve kterým jezdí ten lulin, vyrobený z nějaké slitiny, která se může unavit a prasknout jako u mě. Už jsem měl nabídku z vrakáče, že mi za pár desetikorun prodají ten mechanismus, ale nedostal jsem se tam. Dveře u spolujezdce tak jsou bez aretace, ale nějak jsme si na to zvykli... :?
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Exteriér“