Napájení autorádia

Autorádia, navigace, repro, audio-zástavby - všecko kolem duc duc

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Napájení autorádia

Příspěvek od Alda »

Zřejmě všichni máme napájení autorádia spínané zaroveň se zapalovaním, předělal to už někdo tak, aby rádio šlo i bez klíčku? Nebude to asi problém, ale který drát a kde přehodit? Nemyslím přes zálohu na paměti rádia, to by nebylo dobré.¨
Dík.
1,6 16V BiPower
Reklama
 

bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Příspěvek od bigben.m »

Proč myslíš ,že to není dobré?Já to používám několik let.Syn to také používá a jeho nároky na odběr proudu do rádia jsou mnohem vyšší než moje a ještě nevyhořel.
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alda »

Myslím kvůli průřezu drátů. Chce to někde dohledat a nebude to problém.
1,6 16V BiPower
barčus
Fiaťák
Příspěvky: 60
Registrován: 27 říj 2005, 22:08
Bydliště: Brno

Příspěvek od barčus »

Já to tak napájím už u třetího auta a nikdy nebyl problém. Rádio mám 4x45W. Je fakt, že jsem nikdy neměřil kolik tam teče Ampérů. Jak budu mít čas, tak to změřím klešťákem.
Multipla JTD 105
marcel.pce
Fiaťák
Příspěvky: 159
Registrován: 09 srp 2006, 10:44
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marcel.pce »

Trochu uvedu informaci na pravou míru: napájení je vedeno dvěma vodiči, v jednom je tzv. "stálý plus"(udržuje paměť stanic, času popř.TCM) a v tom druhém "ovládací plus" od spínací skřínky.
Rádia Blaupunkt (všechna), která jsou také do Multinek instalována prvomontážně mají výbornou vlastnost: tzv. "paměť zapnutí" - bylo-li radio vypnuto klíčkem (a k tomu dojde vždy po vypnutí zapalování) se po opětovném zapnutí zapalování také zapne, bylo-li vypnuto vypínačem na rádiu, na klíček nereaguje.
S průměrem drátů obecně u standardních autorádií problémy nejsou (i když elektrika ve Fiatech patří k nejhorším), uvědomte si, že i když se uvádí 4x45 resp. 4x50W je to výkon špičkový a dosažitelný jen za extrémní situace, obvykle se jedná o 21 až 26W na kanál, a to už stejně nejde poslouchat (hrozná kvalita-přebuzený konc. zes.) takže reál je okolo 10-15W na kanál.
MULTIPLA 1,9 JTD 110/81kW, 2001
marcel.pce
Fiaťák
Příspěvky: 159
Registrován: 09 srp 2006, 10:44
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marcel.pce »

A na to důležité jsem samozřejmě zapoměl: Stačí stisknout ovládací (hlavní) tlačítko při vypnutém zapalování a rádio bude hrát (nejméně hodinu, pak jej vypne obvod ochrany autobaterie).
MULTIPLA 1,9 JTD 110/81kW, 2001
Globusman
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 379
Registrován: 26 lis 2006, 21:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Globusman »

marcel.pce píše:Trochu uvedu informaci na pravou míru: napájení je vedeno dvěma vodiči, v jednom je tzv. "stálý plus"(udržuje paměť stanic, času popř.TCM) a v tom druhém "ovládací plus" od spínací skřínky.
Rádia Blaupunkt (všechna), která jsou také do Multinek instalována prvomontážně mají výbornou vlastnost: tzv. "paměť zapnutí" - bylo-li radio vypnuto klíčkem (a k tomu dojde vždy po vypnutí zapalování) se po opětovném zapnutí zapalování také zapne, bylo-li vypnuto vypínačem na rádiu, na klíček nereaguje.
Mám neoriginál Sony a funguje mi to úplně stejně...

Ale Aldovi šlo o to, aby autorádio hrálo i při vypnutém či vytaženém klíčku, takže mu nezbyde, než napojit stálý plus i na druhý drát...
marcel.pce
Fiaťák
Příspěvky: 159
Registrován: 09 srp 2006, 10:44
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marcel.pce »

A o tom to je, pokud nemá Blaupunkta, nic jiného mu nezbývá.

I když jsem již vlastně jednou někomu dělal úpravu: malý kolébkový spínač ukrytý do prostoru popelníku resp. nad něj - pod hlavní panel radia (to se tak blbě vysvětluje) - prostě když "to zavřeš, tak ho nevidíš" :lol: , paralelně k "oběma plusům" a pak si můžeš vybrat, jestli půjde s klíčkem či nikoliv....
MULTIPLA 1,9 JTD 110/81kW, 2001
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alda »

Jasně, Globusman má pravdu. Jde mi o to aby to hrálo i bez klíčku. Měl jsem tam Blaupunkt (neoriginál Multi), teď tam je JVC a můžu tam dát i Sony. Ale vyjde to asi na stejno.
Asi to teda risknu a připojím to na zálohu.
1,6 16V BiPower
barčus
Fiaťák
Příspěvky: 60
Registrován: 27 říj 2005, 22:08
Bydliště: Brno

Příspěvek od barčus »

Riskni! Je to nejjednoduší. Jezdím s tím v Multiple už 1,5 roku a v pohodě.
Multipla JTD 105
dedo.miki
Fiaťák
Příspěvky: 197
Registrován: 04 led 2007, 16:35
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Tu je návod na zapojenie rádiahttp://dedo.miki.szm.com//autoradio.htm
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Audio“