Originál rádio

Autorádia, navigace, repro, audio-zástavby - všecko kolem duc duc

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Václaf
Fiaťák
Příspěvky: 124
Registrován: 25 říj 2006, 16:19
Bydliště: Uherské Hradiště

Originál rádio

Příspěvek od Václaf »

Ahoj všichni, mám prosbu (neberte to jako inzerát :D ), sháním originální rádio do Multinky. To, které v ní bylo, je mrtvolka, nějaká závada na kazeťáku, sand snímač otáček. No a ten stroj má stále dojem, že je v něm kazeta, takže neharaje. Odblokovat to prej nejde. Tak jsem tam šoupnul Blaupunkta, trochu staršího, no a ten zase dělá zázraky. Při rychlostiu 90 km/h se rádio vypne a zablokuje. Když rádio vypnu, tak přestane chodit tachometr :( , což mne trochu čílí. Tak jsem se chtěl poptat, jestli někdo třeba originální rádio nevyměnil za lepší s CD a tím pádem se rádijko práší a zda není k prodeji. Díky za reakce.
Multi 1,9 JTd
Reklama
 

marcel.pce
Fiaťák
Příspěvky: 159
Registrován: 09 srp 2006, 10:44
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marcel.pce »

Ahoj, asi nepíšu to, co by jsi očekával: Mne spíš zaujala souvislost funkčnosti autoradia s rychlostí. Znamenalo by to, že je v systémovém konektoru vyveden tachosignál - a to by zase znamenalo možnost jednoduše, bez zásahů v elektroinstalaci nainstalovat dynamickou navigaci. Bohužel se mi doposud nepodařilo sehnat k Multiple el.schéma, hodí se tedy každý poznatek. Opakovala se tebou popsaná závada pravidelně? Můžeš napsat typ radia, kterého se to týkalo? Dík.
MULTIPLA 1,9 JTD 110/81kW, 2001
zubci
Fiaťák
Příspěvky: 56
Registrován: 10 úno 2007, 19:11
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Originál rádio

Příspěvek od zubci »

Václaf píše:Ahoj všichni, mám prosbu (neberte to jako inzerát :D ), sháním originální rádio do Multinky. To, které v ní bylo, je mrtvolka, nějaká závada na kazeťáku, sand snímač otáček. No a ten stroj má stále dojem, že je v něm kazeta, takže neharaje. Odblokovat to prej nejde. Tak jsem tam šoupnul Blaupunkta, trochu staršího, no a ten zase dělá zázraky. Při rychlostiu 90 km/h se rádio vypne a zablokuje. Když rádio vypnu, tak přestane chodit tachometr :( , což mne trochu čílí. Tak jsem se chtěl poptat, jestli někdo třeba originální rádio nevyměnil za lepší s CD a tím pádem se rádijko práší a zda není k prodeji. Díky za reakce.
Mám asi co potřebuješ,ale je to jen na kazety.Pošlu fotky jestli máš zájem!Napiš na mail zubci@seznam.cz
Dodo-multipla
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 25 lis 2005, 09:44
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Dodo-multipla »

mam taky original na kazety
ovsem display panelu prestal svitit, teda stanice ukazoval, odeslo podsviceni a jeste se na panelu ulomila takova pacicka, takze panel moc nedrzel na tele autoradia

ovsem lezi doma bez uzitku, takze ho dam jen za cenu postovneho :)
fungovalo radio i kazeta
Václaf
Fiaťák
Příspěvky: 124
Registrován: 25 říj 2006, 16:19
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvek od Václaf »

Dodo-multipla píše:mam taky original na kazety
ovsem display panelu prestal svitit, teda stanice ukazoval, odeslo podsviceni a jeste se na panelu ulomila takova pacicka, takze panel moc nedrzel na tele autoradia

ovsem lezi doma bez uzitku, takze ho dam jen za cenu postovneho :)
fungovalo radio i kazeta
Jsem rád za každou možnost, peníze za poštovné můžu i dopředu poslat na účet, nebo to vzít dobírkou. No a pak poskládat jeden supr funkční kus. Ještě mi nabídli jedno Zůbci, těm ještě napíšu mejlíka. Dík moc všem. :D
Multi 1,9 JTd
Dodo-multipla
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 25 lis 2005, 09:44
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Dodo-multipla »

Václaf píše:
Dodo-multipla píše:mam taky original na kazety
ovsem display panelu prestal svitit, teda stanice ukazoval, odeslo podsviceni a jeste se na panelu ulomila takova pacicka, takze panel moc nedrzel na tele autoradia

ovsem lezi doma bez uzitku, takze ho dam jen za cenu postovneho :)
fungovalo radio i kazeta
Jsem rád za každou možnost, peníze za poštovné můžu i dopředu poslat na účet, nebo to vzít dobírkou. No a pak poskládat jeden supr funkční kus. Ještě mi nabídli jedno Zůbci, těm ještě napíšu mejlíka. Dík moc všem. :D
pokud budes chtit dej vedet na aldakaw@seznam.cz
poslal bych ho postou, bez dobirky, at je postovne mensi a pak bych napsal, kolik stalo postovne
a muzes skladat
poslal bych to vcetne ovladaciho panelu, at je kousku do skladacky vice :lol:
Václaf
Fiaťák
Příspěvky: 124
Registrován: 25 říj 2006, 16:19
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvek od Václaf »

marcel.pce píše:Ahoj, asi nepíšu to, co by jsi očekával: Mne spíš zaujala souvislost funkčnosti autoradia s rychlostí. Znamenalo by to, že je v systémovém konektoru vyveden tachosignál - a to by zase znamenalo možnost jednoduše, bez zásahů v elektroinstalaci nainstalovat dynamickou navigaci. Bohužel se mi doposud nepodařilo sehnat k Multiple el.schéma, hodí se tedy každý poznatek. Opakovala se tebou popsaná závada pravidelně? Můžeš napsat typ radia, kterého se to týkalo? Dík.
Ahoj, jedná se o Blaupunkt, který se montoval kdysi do Škodovek, pokusím se přiložit foto :D Obrázek
Multi 1,9 JTd
Dodo-multipla
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 25 lis 2005, 09:44
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Dodo-multipla »

Václaf píše:
Dodo-multipla píše:mam taky original na kazety
ovsem display panelu prestal svitit, teda stanice ukazoval, odeslo podsviceni a jeste se na panelu ulomila takova pacicka, takze panel moc nedrzel na tele autoradia

ovsem lezi doma bez uzitku, takze ho dam jen za cenu postovneho :)
fungovalo radio i kazeta
Jsem rád za každou možnost, peníze za poštovné můžu i dopředu poslat na účet, nebo to vzít dobírkou. No a pak poskládat jeden supr funkční kus. Ještě mi nabídli jedno Zůbci, těm ještě napíšu mejlíka. Dík moc všem. :D
dnes poslano
takze kekonci tydne cekej zasilku :lol:
Václaf
Fiaťák
Příspěvky: 124
Registrován: 25 říj 2006, 16:19
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvek od Václaf »

Dodo-multipla píše:
Václaf píše:
Dodo-multipla píše:mam
dnes poslano
takze kekonci tydne cekej zasilku :lol:
Dík moc, pak se ozvu, jak to dopadlo :-)
Multi 1,9 JTd
Roman G
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 17 dub 2007, 15:19
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od Roman G »

Něco takového jsem ještě neviděl ani neslyšel.
Autorádio v Multiple je připojeno standardním konektorem ISO.
Musí tam fungovat každé rádio s tímto konektorem. Jestli nefunguje, určitě se v tom vrtal nějaký "odborník". Nedělej žádné pokusy a přijeď.
Máš to jen 20 km. Pokecáme, proměříme, uvidíme.
Václaf
Fiaťák
Příspěvky: 124
Registrován: 25 říj 2006, 16:19
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvek od Václaf »

Roman G píše:Nedělej žádné pokusy a přijeď.
Máš to jen 20 km. Pokecáme, proměříme, uvidíme.
Určitě se ozvu, ještě vyčkám příchodu originálního rádia. Teď mi dokonce Blaupunkt vypověděl službu úplně, ještě jsem neměl čas se podívat, jestli je to pojistkou, nebo jestli umřelo rádio :( Každopádně to do Otrokovic není tak daleko a určitě se na schůzce domluvíme :D
Multi 1,9 JTd
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alda »

Originální rádio je Blaupunkt, stejně jako tohle ne? V připojení by potom neměl být problém. Když jsem měnil já Blaupunkt za JVC, musel jsem dát redukci ze 2 konektorů (Blau) na 1 konektor (JVC, Sony) a redukci na anténu.
1,6 16V BiPower
Václaf
Fiaťák
Příspěvky: 124
Registrován: 25 říj 2006, 16:19
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvek od Václaf »

Alda píše:Originální rádio je Blaupunkt, stejně jako tohle ne? V připojení by potom neměl být problém. Když jsem měnil já Blaupunkt za JVC, musel jsem dát redukci ze 2 konektorů (Blau) na 1 konektor (JVC, Sony) a redukci na anténu.
To je, většinou to i fungovalo, ale tenhle kus, co jsem tam dal místo originálu, trochu haproval. Možná je to nějakým nastavením, v každém případě když jsem vypnul rádio, šel tachometr na nulu. Případně pokud jsem přesáhl rychlost 90 km/h, v rádiu zapípalo a bloklo se. Zablokovalo se různě, někdy se vyplo a nešlo zapnout, až po vytažení bezp. karty to klaplo, jindy zase hrálo pořád i po vypnutí zapalování a tak. Prostě samé překvápko. No a teď přestalo hrát úplně, příčinu jsem prozatím neodhalil :)
Multi 1,9 JTd
marcel.pce
Fiaťák
Příspěvky: 159
Registrován: 09 srp 2006, 10:44
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marcel.pce »

Pro Romana G: Ono to tak jednoduché není, sám víš, jaký hokej bývá v zapojení pinů 1+2+3 v napájecím ISO konektoru a to i u autorádií z jednoho modelového roku (přehazování radiomute sem a tam, výstup na subwoofer na č.3 u nových Blaupunktů, tachosignál na 1 nebo 2, zpátečka na 2 nebo 1 u koncernu VW atd...) Stále je co řešit a odhalovat... :D
MULTIPLA 1,9 JTD 110/81kW, 2001
Roman G
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 17 dub 2007, 15:19
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od Roman G »

Souhlasím. V každém případě je třeba změřit co kam vede. Metoda
"pokus-omyl" bývá někdy hodně drahá. Jako první pomoc bych odpojil
pin 1 a 2 napájecího konektoru.
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Audio“