AUX na originál rádiu

Autorádia, navigace, repro, audio-zástavby - všecko kolem duc duc

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
gastan
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 04 pro 2006, 13:55

AUX na originál rádiu

Příspěvek od gastan »

Zdravím vás,
používam originálne rádio Blaupunkt, myslím, že to je typ Saint Tropez RCM 168 (predok má rovnaký ako je na https://www.club-fiat.com/viewtopic.php ... ht=r%E1dio).
V nastaveniach DSC je položka AUX, ktorá môže byť ON alebo OFF. V návode doslovne píšu: "Má-li se připojit externí zdroj zvukového signálu, např. Walkman nebo Discman, zvolte zde AUX ON."
Viete mi niekto vysvetliť, aký má význam mať to zapnuté, keď rádio nemá na prednom paneli žiaden viditeľný otvor na vsunutie jacku, ako som to mal na inom rádiu? Je možné tento AUX vstup zapojiť niekde zozadu rádia?
Bolo by fajn pripojiť si externý zdroj hudby "kvalitnou" cestou, namiesto nejakej "kazety" s káblikom, ktorá dosť skresľuje.
Vďaka, pekný deň.
Multipla ELX, 1.9 JTD 81kW, 01/2002
Obrázek
Reklama
 

marcel.pce
Fiaťák
Příspěvky: 159
Registrován: 09 srp 2006, 10:44
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marcel.pce »

Ahoj, do radia je potřeba zezadu zapojit kablík, který má na jednom konci speciální konektor (mini ISO) a na druhém klasický JACK 3,5. Originální od Blaupunkt u nás stojí 241,-Kč (členové Klubu mají slevu :roll: ). Pak už jen stačí zapojit do čehokoliv se sluchátkovým výstupem...
MULTIPLA 1,9 JTD 110/81kW, 2001
Uživatelský avatar
pacholda
Fiaťák
Příspěvky: 183
Registrován: 02 bře 2007, 08:29
Bydliště: Podkrkonoší

Příspěvek od pacholda »

Pár dotazů:
1. Je nutná demontáž rádia, k tomu abych tam ten kabel mohl zastrčit?
2. Kudy ten kabel potom vytáhnu, když má jen 20cm.

Za odpovědi předem děkuji.
Multipla EVO2 1,6 16V - kočár pro rodinu
marcel.pce
Fiaťák
Příspěvky: 159
Registrován: 09 srp 2006, 10:44
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marcel.pce »

Ahoj,
1) jsou dvě možnosti: Demontovat celé autorádio, nebo demontovat část palubky okolo popelníku a rádio jen povysunout (pak je tam přístup - já to tak dělám)
2) je dlouhý cca 80cm a dá se v pohodě vytáhnout buď do pravého odkládacího prostoru, nebo do poličky pod ním (a airbagem). Jenom opatrně při protahování okolo (ne nad!!) airbagu - lepší je odstranit kryt airbagu (drží ho plast. zámečky) a v klidu vše urovnat a zajistit.
MULTIPLA 1,9 JTD 110/81kW, 2001
Uživatelský avatar
petr69
Začátečník
Příspěvky: 36
Registrován: 13 bře 2007, 21:22
Bydliště: Káraný

Příspěvek od petr69 »

Nabízím ještě jednu alternativu, kterou jsem sám objevil a vyzkoušel až včera a funguje velmi dobře:

Ve velkoobchodu MAKRO nyní za 355 Kč prodávají zařízeníčko (viz foto), které přes sluchátkového 3,5" jacka připojíte do jakéhokoliv zařízení se sluchátkovým výstupem (mp3 přehrávač, discmam, ipod, notebook, herní konzole....) a na svém originál rádiu naladíte jednu ze 4 volitelných FM frekvencí a už v pohodě posloucháte např. mp3 na rádiu, které má jen kareťák :idea:

Obrázek

Kvalita je dobrá, součástí je i autonabíječka a přehrávač s tímto FM vysílačem může být kdekoliv v autě.
Multipla 1,9 JTD 186 ELX, 81 kW, r.v. 2000, stříbrná
Uživatelský avatar
pacholda
Fiaťák
Příspěvky: 183
Registrován: 02 bře 2007, 08:29
Bydliště: Podkrkonoší

Příspěvek od pacholda »

Jelikož nemám žádný mp3 přehrávač, tak jsem se po dlouhém rozvažování, rozhodl pro alternativu mp3 discman a propojit kabelama. Vkv vysílač je možná dobrá věc, ale pořád jsi omezen kapacitou baterií v přehrávači a v neposlední řadě i kapacitou paměti. Na discman se dá koupit adaptér pro napájení z autozásuvky a CD si můžeš vysmažit kolik chceš, samozřejmě že i některé mp3 přehrávače mají adaptér, ale ty už se pohybují v takové cenové relaci, že je lepší koupit nové autorádio.
Multipla EVO2 1,6 16V - kočár pro rodinu
barčus
Fiaťák
Příspěvky: 60
Registrován: 27 říj 2005, 22:08
Bydliště: Brno

Příspěvek od barčus »

pacholda píše:Jelikož nemám žádný mp3 přehrávač, tak jsem se po dlouhém rozvažování, rozhodl pro alternativu mp3 discman a propojit kabelama. Vkv vysílač je možná dobrá věc, ale pořád jsi omezen kapacitou baterií v přehrávači a v neposlední řadě i kapacitou paměti. Na discman se dá koupit adaptér pro napájení z autozásuvky a CD si můžeš vysmažit kolik chceš, samozřejmě že i některé mp3 přehrávače mají adaptér, ale ty už se pohybují v takové cenové relaci, že je lepší koupit nové autorádio.
Dovol abych s tebou nesouhlasil. Kde jsi přišel na to, že adaptér na MP3 přehrávač stojí jako nové rádio. Každý MP3 přehrávač má USB připojení a přes něj se taky dá nabíjet. A takový USB adapter do auta stojí do tří stovek. http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=34277. A jinak seženeš okolo dvou tisíc 2G přehrávač i rozšiřitelným SD slotem na další 1-8G paměti a to si myslím, že ti stačí i na cestu do Chorvatska.
A FM transmitér, jak o něm píše petr69, je sice dobrý nápad, ale musíš naladit a stát na místě. Jakmile vyjedeš, pletou se do naladěné frekvence další různé vysílače.
Multipla JTD 105
gastan
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 04 pro 2006, 13:55

Příspěvek od gastan »

Tak vám veľmi pekne ďakujem za informácie. Po malom hľadaní som si zohnal mini ISO konektor s dutinkami, 3x samičky na 3.5 mm jack a kábel. Toto mi známy dal dokopy, takže do rádia som dal mini ISO, odtiaľ ide kábel zakončený troma samičkami, ktoré maličko trčia spod toho šedého plastu, ktorý zakrýva aj radiacu páku (končí nad lýtkami predného stredného spolujazdca). Odtiaľ si môžem rozviesť kábel "do všetkých končín sveta" :) Keď bude treba vybrať rádio, dole to poodpájam - káble ostanú naťahané, rádio bude voľné.

Momentálne som natiahol 2 káble - jeden na telefón, druhý na CD MP3 prehrávač. Oba zatiaľ idú okolo plastovej časti prístrojovej dosky, v drážke medzi plastom a čalúnením. Jeden ide komplet okolo "kaplnky", druhý je odklonený do drážky za "kaplnkou", k prednému oknu a potom do pravého predného odkladacieho priestoru k prehrávaču. Keď budem mať trochu čas, možno to trochu "odstrojím" a nájdem lepšie miesto pod povrchom, zatiaľ stačí takto.

Inak malý tip (kolega mi poradil): originál headset priložený k Nokii treba medzi mikrofónom a slúchadlami rozdeliť: na stranu mikrofóna dať jack-samičku, na stranu slúchadiel jack. Keď chcem, spojím a používam ako dosiaľ. Keď som v aute, slúchadlá odpojím a prepojovacím káblom jack-jack napojím telefón s mikrofónom na rádio AUX a mám hlasitý telefón. Prípadne počúvam 1GB MP3 z telefónu.

Nech sa darí, vďaka za debatu, pekný deň.
Multipla ELX, 1.9 JTD 81kW, 01/2002
Obrázek
vp.centrum
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 13 led 2008, 18:55
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vp.centrum »

AUX in redukce mam v nabídce také. Zkus hledat na

www.vpcentrum.prodejce.cz podle tvýho konektoru, kterej v autorádiu máš.
Prodej rámečků na FIAT , ISO konektory, vytahováky na autorádia, anténní adaptéry a ostatní příslušenství.
Nově LED Pásky, diodové a automobilové žárovky.
http://www.vpcentrum.prodejce.cz
http://www.svetzarovek.prodejce.cz
Uživatelský avatar
andreapipo
Fiaťák
Příspěvky: 182
Registrován: 11 úno 2009, 12:21
Kontaktovat uživatele:

Re: AUX na originál rádiu

Příspěvek od andreapipo »

Já jsem také špekuloval jak v originál autorádiu přehrávat MP3 a našel jsem tohle http://hudla.cz/obchod/index.php?main_p ... cts_id=222" onclick="window.open(this.href);return false; Zatím spokojenost. :)
/F/I/A/T/ Multipla 1.6 100 16V, r. v. 2001
Šťastnou cestu!
bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Re: AUX na originál rádiu

Příspěvek od bikus »

Takže, z vlastní zkušenosti:

mám origo CD rádio Blaupunkt, asi typ "Louisanne", a pravda je ta, že na jedno cédlo se toho moc nevejde. A cesta k moři je dlouhá.
Obě řešení se tu probraly:
1.) připojení kabelem do vstupu AUX je nejjednodušší, kabel byl od jednoho z kolegů co ho tu nabízí za pakatel, stačilo strčit ty drátový vidlice zepředu vedle panelu a rádio celý vyjede ze šuplíku. Pak se připojí kabel zezadu a protáhne se jack 3,5 třeba do odkládací poličky před spolujezdcem. Připojená MP3 se hodí třeba do otvoru pro láhev ve středu palubky. ALE: úroveň signálu přes AUX je asi 1/4 oproti běžnému rádiu i CD. Tzn., že když jsem nahlas hrál na úroveň na rádiu Volume 25, tak teď mám MP3 na maximum a na rádiu asi Volume 50. Nedejbože přepnout z AUX na Tuner. A nenašel jsem v položce Menu na rádiu nastavení citlivosti vstupu AUX. Ikdyž jediný, tak velký problém.
2.) FM transmitter, který přenese cokoliv na něj připíchnete, přes zvolenou frekvenci, kterou si naladíte na rádiu, je dobrá věc, ale nesmíte bydlet ve městě. Tam je tak husto na stupnici stanic, že do toho vždycky leze nějaká sousední stanice. A zažil jsem to při průjezdu Prahou, furt to něco rušilo a z poslechu CD nebylo nic pěknýho. A stojí to asi 4x tolik, než kablík.
AlexAG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 28 lis 2008, 19:46
Bydliště: Slovensko

Re: AUX na originál rádiu

Příspěvek od AlexAG »

Tak skus pridať hlasitosť na samotnom mp3 prehravači a bude po probleme.
Uživatelský avatar
nero30
Fiaťák
Příspěvky: 52
Registrován: 17 pro 2008, 18:52

Re: AUX na originál rádiu

Příspěvek od nero30 »

....ved píše,že má MP3 na maximum :)
AlexAG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 28 lis 2008, 19:46
Bydliště: Slovensko

Re: AUX na originál rádiu

Příspěvek od AlexAG »

Aha, tak sorry.
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Audio“