radio

Autorádia, navigace, repro, audio-zástavby - všecko kolem duc duc

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: radio

Příspěvek od Minimaxa »

co třeba trochu pohledat?
http://www.stualarm.cz/produkt/10177-is ... -multipla/

a nebo koupit originál ve fiatu....
www.minimaxa.cz
Reklama
 

jirkawiesner
Začátečník
Příspěvky: 36
Registrován: 10 zář 2010, 20:04

Re: radio

Příspěvek od jirkawiesner »

diky za radu
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Re: radio (zn. ALPINE s bluetooth)

Příspěvek od anonyme »

Jak tady propagujete značku rádia ALPINE, tak bych rád věděl, zda je možné ho provozovat, aby hrálo i při vypnutém zapalování. Originální připojovací ISO konektor umožňuje připojit jen tak, aby hrálo s otočeným klíčkem zapalování. Pokud se rádio natvrdo zapojí propojením, aby byl stále pod napětím i přívod, kde má být napětí jen když je zapnuté zapalování, tak si nejsem jist, zda nehrozí vybití akumulátoru. I při vypnutém rádiu, rádio totiž není úplně vypnuté (kolik žere nevím), když je funkční bluetooth (asi pokud, se bluetooth nevypnul manuálně před úplným vypnutím rádia hlavním tlačítkem "ó"). Díky za radu a zkušenosti.
Uživatelský avatar
andreapipo
Fiaťák
Příspěvky: 182
Registrován: 11 úno 2009, 12:21
Kontaktovat uživatele:

Re: radio

Příspěvek od andreapipo »

...ono není úplně vypnuté ani při vypnutém zapalování, běží paměť a čas, kdyby se delší čas nejezdilo, asi by to baterku oslabilo, ale nevím, nejsem znalec. Když mi to montovali, říkali, že je lepší to zapojit tak, aby to při vypnutém zapalování nehrálo, že zapnutý klíček by neměl ničemu vadit. To rádio má dvojí přívod proudu, někde v návodu je to popsané i se schématem zapojení. Zda to jde i "natvrdo", to opravdu nevím. Většina dnešních aut má u zapalování extra polohu pro provoz nejen rádia, tzv mezipolohu, jen Fiat to nedělá.
/F/I/A/T/ Multipla 1.6 100 16V, r. v. 2001
Šťastnou cestu!
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: radio

Příspěvek od Minimaxa »

To by auto muselo stát půl roku aby paměť autorádia vybila autobaterii. Při běžném ježdění nemá šanci. Já to mám zapojené tak, že po zapnutí zapalování klíčkem se pustí rádio. Pokud klíček vytáhnu ze zapalování, lze ručně autorádio zapnout i bez klíčku. Mám ale radio Blaupunkt.
Přílohy
ISOkonektor.jpg
ISOkonektor.jpg (39.4 KiB) Zobrazeno 7266 x
www.minimaxa.cz
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: radio

Příspěvek od Minimaxa »

a ještě jiný zdroj, ale je to totéž:
Přílohy
konektor_radio.jpg
konektor_radio.jpg (89.98 KiB) Zobrazeno 7266 x
www.minimaxa.cz
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Re: radio

Příspěvek od anonyme »

Aha, tak už je to jasný. Nejlepší bude, když rádio bude hrát jen s odjištěným Defend Lockem. Pokud tedy se nebude jednat o značku Blaupunkt.
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Audio“