radio

Autorádia, navigace, repro, audio-zástavby - všecko kolem duc duc

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Uživatelský avatar
andreapipo
Fiaťák
Příspěvky: 182
Registrován: 11 úno 2009, 12:21
Kontaktovat uživatele:

Re: radio

Příspěvek od andreapipo »

No, já jsem nikdy předtím žádné značkové rádio neměl, samé "no name" a tak jsem velmi překvapen tím obrovským rozdílem v kvalitě příjmu signálu, zvuku a čistoty, fakt koncertní síň, kór s těmi 6 repro. :)
/F/I/A/T/ Multipla 1.6 100 16V, r. v. 2001
Šťastnou cestu!
Reklama
 

Dedamraz
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 03 zář 2010, 18:22

Re: radio

Příspěvek od Dedamraz »

Jsem tu nový a také jsem se stal majitelem Multiply. A chtěl jsem se zeptat, mé autorádio strašně šumí, pokud tedy nejedu po rovince a nic mi nebrání v příjmu signálu. Zdá se mi to poněkud divné. V minulém vozítku jsem měl neznačkové autorádio a pěkný signál jsem měl i v zástavbě. Proto bych chtěl poradit s výběrem nového autorádia, má někdo nějakou zkušenost? Ještě bych chtěl dodat, že na volantu mám ovládání autorádia a to bych chtěl zachovat funkční. Dále bych se nebál toho kdyby v autorádiu bylo zabudováno handsfree :) a finančně bych volil částku kolem 5 tis. Poradil by mi někdo?
AlexAG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 28 lis 2008, 19:46
Bydliště: Slovensko

Re: radio

Příspěvek od AlexAG »

Asi ti len odpadol niekde kabel od anteny.Ked Radio tak by som volil asi tohle
http://www.alpine.sk/produkty/product-s ... 113bt.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Dedamraz
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 03 zář 2010, 18:22

Re: radio

Příspěvek od Dedamraz »

To si nemyslím, protože když vyjedu na kopec, kde nic nezaclání tak to hraje čistě a krásně. Ale mohu se podívat, zda se nějaký kabel neuvolnil. Děkuji za radu a na rádijko se podívám :)
Dedamraz
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 03 zář 2010, 18:22

Re: radio

Příspěvek od Dedamraz »

A ještě mám drobnost. Jak to je s připojením autorádia s ovládáním na volantu? Musí být na rádiu nějaký speciál výstup nebo se dá připojit každé rádio? Zase když mám ovládání tak bych chtěl aby fungovalo :)
AlexAG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 28 lis 2008, 19:46
Bydliště: Slovensko

Re: radio

Příspěvek od AlexAG »

Tak to je tak ze si este ku tomu budes musiet dokupit tak zvany oem prevodnik ktory dokaze prepoit ovladanie na volante z novym radiom. Kuk na tohle


http://www.autoomega.sk/index.php?id_se ... &stranka=2" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: radio

Příspěvek od kubiii »

Nevím jak Mlok, ale třeba koncern VW má anténu aktivně napájenou, takže když se tam dává neorginal radio, je třeba pořídit dražší redukci na anténu, která má napájení v sobě a zdrojový káblík připojit, aby byl lepší signal. Řešil jsem to teď rodičům do Yetiho, ale na druhou stranu, brácha dal do Fabie obyčejnou redukci bez napájení a taky mu to hraje, i když vyhrožovali, že nebude...
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Uživatelský avatar
andreapipo
Fiaťák
Příspěvky: 182
Registrován: 11 úno 2009, 12:21
Kontaktovat uživatele:

Re: radio

Příspěvek od andreapipo »

Když tak čtu ty Vaše příspěvky, tak nabývám dojmu, že naladíte stanici, jedete "kudy tady" a hrajete, čistě a krásně. To bych rád zažil a měl to také ve svém auti. Já naladím stanici, hraju čistě a krásně, ale nejedu, a když jedu, tak to hraje jen chvíli, pak to začne šumět, prskat a stanice se ztratí, musím naladit jinou. A to mě nebaví a proto hraji na flash. Ani celoplošně vysílané stanice VKV jako např. ČR, Vltava apod. mi nehrají krásně a čistě všude. Podle toho, co vím o šíření VKV, tak to snad ani není možné. to by vysílače musely být snad na "každom kilometri".
/F/I/A/T/ Multipla 1.6 100 16V, r. v. 2001
Šťastnou cestu!
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: radio

Příspěvek od kubiii »

Já mám naladěno ČRo 1 Radiožurnál a v pohodě. Samozřejmě, že když člověk jede třeba po Vysočině, tak někde v kopcích a lesích signál občas slábne, ale žádná tragédie. Mám orginální multiplácké rádio s kazeťákem, ale naštěstí má vyvedený aux kábl s 3,5 jackem, takže nejsem odkázán jen na úžasnou hudební režii našeho veřejnoprávního rozhlasu, ale občas autem otřese ryk zkreslených kytar a dunění dvoušlapákových orgií... :twisted:
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: radio

Příspěvek od Alda »

Je to jak píše Kubiiiiii, osobně mám ještě mám zaplou fci na automatické přeladění daného rádia na jinou frekvenci (když je tam lepší signál)
1,6 16V BiPower
Uživatelský avatar
andreapipo
Fiaťák
Příspěvky: 182
Registrován: 11 úno 2009, 12:21
Kontaktovat uživatele:

Re: radio

Příspěvek od andreapipo »

...tu fci mám zaplou taky, ale nic moc to neřeší, asi máme každý jinou představu o kvalitním příjmu. Já o kvalitě, z mého pohledu, mohu mluvit jen když auto stojí nebo když za jízdy má opravdu dobrý signál, např. v Praze při poslechu Country rádia.
/F/I/A/T/ Multipla 1.6 100 16V, r. v. 2001
Šťastnou cestu!
marcel.pce
Fiaťák
Příspěvky: 159
Registrován: 09 srp 2006, 10:44
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: radio

Příspěvek od marcel.pce »

to ANDREAPIPO:
proměřil bych anténní koax. proti kostře a proti (odšroubovanému) prutu.
Mezi středem konektoru a paticí na střeše by mělo být max 4-6ohmů
mezi středem konektoru a kostrou, popř stíněním nula
a určitě i mezi kostrou (kdekoliv na autě) a okrajem konektoru 4-6ohmů (anténa potřebuje protiváhu v podobě střechy auta

problém taky bývá na střeše - ve střeše je "napevno" takový hříbek a do něj seshora šroubkem přichycená anténa - postupnou oxidací závitu se vytvářejí přechodové odpory.
Poslední možnost je prut - na laminátu je navinut slabý drátek, když dojde k jeho přerušení, anténa je nefunkční. Druhá varianta je, že drátek vede středem laminátového proutku - také může dojít k přerušení.
Doporučuji zkusit jiný prut, nebo v místě ztráty signálu ho na chvíli nahradit cca 1m drátu.

A vůbec, přijeďte si o tom a jiných věcech popovídat na podzimní sraz do Telče :idea: http://www.multiplaklub.cz/sraz/index.php" onclick="window.open(this.href);return false;
MULTIPLA 1,9 JTD 110/81kW, 2001
Uživatelský avatar
andreapipo
Fiaťák
Příspěvky: 182
Registrován: 11 úno 2009, 12:21
Kontaktovat uživatele:

Re: radio

Příspěvek od andreapipo »

...začnu od konce, do Telče nemohu, ač bych rád, ale už na ten termín mám něco jiného. K té anténě, mám novou, autorádio včetně antény mi dělali ve specializovaném servisu. Nemyslím, že by to bylo anténou nebo nekvalitním rádiem. Prostě všude není stejně dobrý signál, jako u mobilů nebo jiných podobných zařízení, také všude nefungují.
/F/I/A/T/ Multipla 1.6 100 16V, r. v. 2001
Šťastnou cestu!
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: radio

Příspěvek od kubiii »

andreapipo píše:...začnu od konce, do Telče nemohu, ač bych rád, ale už na ten termín mám něco jiného. K té anténě, mám novou, autorádio včetně antény mi dělali ve specializovaném servisu. Nemyslím, že by to bylo anténou nebo nekvalitním rádiem. Prostě všude není stejně dobrý signál, jako u mobilů nebo jiných podobných zařízení, také všude nefungují.
Já si opravdu na poslech ČRo 1 nemohu výrazně stěžovat, i automatické přelaďování na lepší frekvenci funguje bez problémů. Jak jsem psal, tak já mám vše původní a příjem je standardní a použitelný (i když ne všude, ale s tím těžko něco naděláme).

Zkus to porovnat s někým, kdo má pocit, že mu radio funguje dobře a zjistit, jestli je to signálem nebo rádiem či instalací...
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
jirkawiesner
Začátečník
Příspěvky: 36
Registrován: 10 zář 2010, 20:04

Re: radio

Příspěvek od jirkawiesner »

Kde poridit redukcni ramecek pro LG radio?Aby zarucene sedel... Dekuji
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Audio“