výměna reproduktorů

Autorádia, navigace, repro, audio-zástavby - všecko kolem duc duc

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
Uživatelský avatar
darko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 21 úno 2007, 21:00
Bydliště: prostejov

výměna reproduktorů

Příspěvek od darko »

koupil jsem si nové rádio a chtěl bych si vyměnit repráky v předních dveřích,jelikož jejich papírová membrána nedisponuje s kvalitou zvuku z rádia.Na reprácích jsou ale dvojité vstupy, kdeždo na běžně dostupných v obchodě jenom jeden vstup.Jak to mám zapojit.Nechci jít za autoelektrikářem,aby si ze mě nepopotahoval,že neumím spojit dva dáty... :cry:
Reklama
 

Dodo-multipla
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 25 lis 2005, 09:44
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Dodo-multipla »

multipla ma 2 sady na predku
jeden stredobasovy ve dverich, ale pak take vyskovy, ktery je ve sloupcich
proto jsou mozna 2 vstupy na repraku ve dverich, protoze to jde pak jeste do tech vyskovych
marcel.pce
Fiaťák
Příspěvky: 159
Registrován: 09 srp 2006, 10:44
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marcel.pce »

Ahoj, je to takto: "odbočka" pro výšková repro (bez jakékoliv pásmové výhybky) je přímo na kabeláži, některé modely Multinek mají přípravu pro HandsFree a v takovém případě mají reproduktory (obvykle jen pravý) dvě vinutí, aby součastně mohlo být zapojené rádio a HF bez mechanických odpojovačů (rádio pouze ztlumí zvuk). Reproduktory jsou vpředu 165mm s max hloubkou 60mm a vzadu eliptické atipy 5x7 palců (hůře se nahrazují), další možnost je redukce z oválu na 130mm repro.
MULTIPLA 1,9 JTD 110/81kW, 2001
Uživatelský avatar
darko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 21 úno 2007, 21:00
Bydliště: prostejov

Příspěvek od darko »

tak to jdu teda k elektrikáři
marcel.pce
Fiaťák
Příspěvky: 159
Registrován: 09 srp 2006, 10:44
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marcel.pce »

Na ty reproduktory se dají bez problémů koupit redukce z originálního Fiat konektoru na klasické "minirepro jazýčky" (jsou na většině reproduktorů). Osobně doporučuji reproduktory BLAUPUNKT, vejdou se a ve voze celkem "ladí" (žádné rezonance a nežádoucí vazby).
MULTIPLA 1,9 JTD 110/81kW, 2001
Uživatelský avatar
Maťo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 279
Registrován: 04 led 2011, 19:54
Bydliště: SK-Orava
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna reproduktorů

Příspěvek od Maťo »

Ja mám na pravom reproduktore 2x výstup na kontakty.Potrebujem vymeniť reproduktor lebo sa roztrhla membrána a rezonuje.Čo sa stane ak kúpim koaxiálne reproduktory len s jedným vstupom na reproduktore?Nezapojím tú malú koncovku čo ide na druhý výstup nebude mi hrať výškový reproduktor v stľpikoch alebo nie?Ešte potrebujem poradiť či sa pozerať po 3pásmových alebo 2pásmových?Práve som zistil že mi nejde výškový reprák v pravom stlpiku tak je lepšie kúpiť rovno 3 pásmové?
Fiat Punto 1,2 8V 5dv. r.2002
Fiat Multipla 1,6 16V r.2001
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Audio“