GPS do Multiply

Autorádia, navigace, repro, audio-zástavby - všecko kolem duc duc

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Martin Untermuller
Fiaťák
Příspěvky: 58
Registrován: 18 čer 2006, 13:59
Kontaktovat uživatele:

GPS do Multiply

Příspěvek od Martin Untermuller »

Ahoj!!!
Předem zdravím všechny uživatele multipel.......
Potřebuji poradit ohledně GPS navigace.
Rád bych se dozvěděl jak jste řešili přidělání na sklo či palubovku, obzvlášť u palubovka mám kobereček a těch pár plastů je tak kroucených že těžko tam nákou GPS uchytnu.
Rozhoduji se u navigace sony navu 93t.Tam má speciální přísavku, která se dá chytit na horší povrchy, pak ještě Garmin 750........Nejsem rozhodnut.
Prosím všechny kteří mají navigaci ať mi sem hodí své postřehy a zkušenosti s instalací a používání navigace.
Díky předem.
Ahoj!
Reklama
 

Globusman
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 379
Registrován: 26 lis 2006, 21:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Globusman »

Tak já myslím, že s navigací není problém. Měl jsem Clarion MAP 360, kterej má "husí krk" a měl jsem jej přisátej na čelním skle tak, že byla navigačka skoro nad budíkem. Teď mám TomTom Go 720, kterej má jen kraťoučkej držák, ale mám to taky na předním skle zhruba uprostřed. Viděl jsem navigačku přidělanu vedle zpětného zrcátka (uprostřed nahoře) a taky na levých dveřích na tom malinkatém trojúhelníkovém skle. Takže variant máš spoustu a myslím, že Multinka je tak veliká, že se místo vždycky najde ;-)
AKAL
Fiaťák
Příspěvky: 80
Registrován: 25 dub 2008, 07:23
Bydliště: Most

Příspěvek od AKAL »

Používám navigaci Tom tom 6 a IGO 8 v MIO A701.Držák mám přísavkou přidělanej na trouhelníkovém okénku v levých dveřích
Multipla1,6 100 16V
Tmavě modrá metla
Most
Roman G
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 17 dub 2007, 15:19
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od Roman G »

Používáme navigaci TOMTOM XL s držákem Tower Global 5.
Je to dražší řešení než husí krk, ale navigace se ani nehne.
bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bikus »

...já mám navi Becker, s klasickým dvouosým držákem a zatím ho vozím vlevo od volantu zhruba v polovině výšky čelního skla, těsně u lišty. Měl jsem hop i na trojúhelníkovém okénku dveří, tam už nebránila výhledu před auto vůbec, ale bál jsem se, že kdyby při otevření dveří mohla s přísavkou vypadnout rovnou na silnici. Ze skla se skutálí na podlahu na koberec, to je vyzkoušený.
Jinak na střed skla nad kapličku to je sice pěkný, jak někdo taky píše, ale osobně na ní pak nedosáhnu (sedačku mám na posledním zubu vzadu...).
marcel.pce
Fiaťák
Příspěvky: 159
Registrován: 09 srp 2006, 10:44
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS do Multiply

Příspěvek od marcel.pce »

Martin Untermuller píše:Ahoj!!!
Předem zdravím všechny uživatele multipel.......
Potřebuji poradit ohledně GPS navigace.
Rád bych se dozvěděl jak jste řešili přidělání na sklo či palubovku, obzvlášť u palubovka mám kobereček a těch pár plastů je tak kroucených že těžko tam nákou GPS uchytnu.
Rozhoduji se u navigace sony navu 93t.Tam má speciální přísavku, která se dá chytit na horší povrchy, pak ještě Garmin 750........Nejsem rozhodnut.
Prosím všechny kteří mají navigaci ať mi sem hodí své postřehy a zkušenosti s instalací a používání navigace.
Díky předem.
Ahoj!
Ahoj, s tou Sonkou bych raději počkal, je to již výběhový model, nyní bude NAV-U94 a bude levnější, navigaci jako takovou je těžké hodnotit - pro každého je ta nejlepší jiná. Osobně bych s ohledem na vyrovnané parametry běžných navigací hleděl na dostupnost a cenu aktualizací, dále na ceny a dostupnost příslušenství (stratit si přísavku a novou pořídit nejlevněji za necelé tři tisícovky k navigaci za šest tisíc je taky bohužel realita).
Pokud jde o připevnění:
Přísavku zmiňovat nebudu - na čelním okně je nezákonná a mají-li chuť si tě "vykostit", tak můžou dost slušně: 2.500,- a 2body.....
Nebojíte-li se vrtat do palubky, ideální místo je takové, které vybral sám výrobce vozu: Na palubku nad sloupek řízení - tam bývají ty originál Marelli - je pravda, že palubka je trochu z výroby upravená (má prolis pro navigaci).
Vyzývám tímto majitele originální navigace v Multince, aby sem vložili snímky, pro ilustraci.
MULTIPLA 1,9 JTD 110/81kW, 2001
Martin Untermuller
Fiaťák
Příspěvky: 58
Registrován: 18 čer 2006, 13:59
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin Untermuller »

Ahoj!!
Koukám že máte zajímavá místa k uchycení a jak píše tady Marcel tak zajisté musím s ním souhlasit.
Na sklo se mi to nezamlouvá díky silničnímu zákonu, z internetu jsem si ještě vytipoval Garmin 660FM za cenu kolem 8500,-má mít podobnou přísavku jako ta Sonka Navu 93T.Ta je ted u Sony v akci, už ne v Praze ale jinde ano, za pěkných 7990,-,Upozorňuji netoužím po nákých mp3 a prohlížení fotek ale jen aby měla Bluetooth a TMS.
Toť vše.
Děkuji všem za příspěvky a rád bych viděl u vás náký obrázek, jak to pak vypadá, jestli by jste někdo mohl?
Díky moc!!!
Ahoj
AKAL
Fiaťák
Příspěvky: 80
Registrován: 25 dub 2008, 07:23
Bydliště: Most

Příspěvek od AKAL »

nějaký moje fotky

Kód: Vybrat vše

http://multipla.7x.cz/
Multipla1,6 100 16V
Tmavě modrá metla
Most
Uživatelský avatar
darko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 21 úno 2007, 21:00
Bydliště: prostejov

Příspěvek od darko »

já ji mám připevněnou "husím krkem" na levý dolní roh čelního skla.Chce to ale kvalitnější model,ty za jízdy nevibrují,ani nepadají.Jinak mám navigaci na PDA HTC Artemis.A to TomTom navigator 6 a iGo 8,což je naprosto nová,fantastická navigace s 3D (kopcovitým) terénem a ve velkoměstech 3D budovami.Obsahuje podrobně celou Evropu,včetně tou "na východ od Slovenska",která podle některých výrobců není ani "East Europe"... :lol:
Ivan
Začátečník
Příspěvky: 36
Registrován: 07 led 2006, 10:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Já jsem si udělal vlastní držák. Je to takové malé účko z plechu tkoušťky desetikoruny které mám zasunuté do dvou škvír držáku na mince (to je ten mřížkovanej nesmysl co vypadá jak větrání uprostřed palubky). Na tom účku je pak jen díra na šroub nějakého klasického držáku na GPS (v mém případě PDA). Drží to fest a přitom to lze kdykoli zandat a vyndat. Pracnost výroby je pár minut.
Fiat Multipla 1.9 JTD, r.v. 2002
Acirek
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 243
Registrován: 25 lis 2005, 19:59
Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acirek »

Tak jsi si konečně pořídil navigavi co má slušné mapy a ne tu hrací krabičku od Clarionu:-)
Globusman píše:Tak já myslím, že s navigací není problém. Měl jsem Clarion MAP 360, kterej má "husí krk" a měl jsem jej přisátej na čelním skle tak, že byla navigačka skoro nad budíkem. Teď mám TomTom Go 720, kterej má jen kraťoučkej držák, ale mám to taky na předním skle zhruba uprostřed. Viděl jsem navigačku přidělanu vedle zpětného zrcátka (uprostřed nahoře) a taky na levých dveřích na tom malinkatém trojúhelníkovém skle. Takže variant máš spoustu a myslím, že Multinka je tak veliká, že se místo vždycky najde ;-)
Multipla 1.9 JTD 110k ... "ucast na setkání Tábor - Červený Kostelec, Olomouc, Jesenice, Rapotín, Věšín, Holice a mnoho dalších" ... http://www.multipla.wz.cz" onclick="window.open(this.href);return false; (vše o Fiat Multipla) ... http://www.multiplaklub.cz" onclick="window.open(this.href);return false; FIAT MULTIPLA KLUB ČR
zbynek
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 19 lis 2006, 20:33

Příspěvek od zbynek »

Ahoj,
mám navigaci TomTom6 na přístroji MDA Vario, který vždycky šoupnu do držáku na kelímek. Výhled nic moc, ale stačí to. Přícucku taky zvažuju - nevíte o nějaké, která je fakt kvalitní? A aby snesla časté sundávání, protože nechat v Praze na ulici auto s přícuckou = vymlácené okýnko.
z
Multipla Bipower SX, 2001
Martin Untermuller
Fiaťák
Příspěvky: 58
Registrován: 18 čer 2006, 13:59
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin Untermuller »

Ahoj!!
Tak jsem nakonec koupil navigaci Garmin 660FM.....
Ve výbavě je takové samolepící kolečko které se lepí na palubovku....
To jsem nepoužil, raději ne.
Navigace jeto celkem slušná, ale jak jsem později zjistil bývá docela makačka si registrovat Topo mapu české republiky.
Uff je tam spousta kódů atd.
Naviguje celkem obstojně, hlavně mě udivuje ta rychlost když si zvolíte svoji trasu tak bleskově přepočítá novou trasu.
Já ji zetím umístil na sklo uprostřed vozu těsně nad kapličkou trochu doleva.Co nejvíc dolu abych viděl, a měl nerušený výhled z vozu.
Horní hrana GPS je zároven s stěračem, takže mám přehled před vozem.
Líbí se mi nápad jak tu popisuje Ivan.....masíroval jsem si hlavu s tím že by se mi líbila na tom samém místě jak píše.Využít držák mincí je bomba!!
Díky a ahoj
Uživatelský avatar
darko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 21 úno 2007, 21:00
Bydliště: prostejov

Příspěvek od darko »

Martin Untermuller píše:Ahoj!!
Tak jsem nakonec koupil navigaci Garmin 660FM.....
Ve výbavě je takové samolepící kolečko které se lepí na palubovku....
To jsem nepoužil, raději ne.
Navigace jeto celkem slušná, ale jak jsem později zjistil bývá docela makačka si registrovat Topo mapu české republiky.
Uff je tam spousta kódů atd.
Naviguje celkem obstojně, hlavně mě udivuje ta rychlost když si zvolíte svoji trasu tak bleskově přepočítá novou trasu.
Já ji zetím umístil na sklo uprostřed vozu těsně nad kapličkou trochu doleva.Co nejvíc dolu abych viděl, a měl nerušený výhled z vozu.
Horní hrana GPS je zároven s stěračem, takže mám přehled před vozem.
Líbí se mi nápad jak tu popisuje Ivan.....masíroval jsem si hlavu s tím že by se mi líbila na tom samém místě jak píše.Využít držák mincí je bomba!!
Díky a ahoj
no nalepit ji za kapličku uprostřed okna.Jsem zvědavý jak na ni dosáhneš,pokud to nemáš na "husím krku".Ja sem si nakonec koupil univerzální držák na mobil se samlepkou a nalepil na ten držák mincí.Výhodou je,že se mi na display nezrcadlí obloha.
Martin Untermuller
Fiaťák
Příspěvky: 58
Registrován: 18 čer 2006, 13:59
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin Untermuller »

Ahoj,
no já ji za jízdy nepoužívám-zatím :D .Ale to víš že bych raději to měl právě v místě toho držáku mincí.
Přehlédl jsi že jsem to kolečko nenalepil.Já jen ten držák přisál na čelní sklo co nejníže.
Zrcadlení displeje je uplně v pohodě.Spíše se zrcadlí navigace v čelním skle, což není ideální.
Budu uvažovat o té možnosti to dát jinam.
Zatím Ahoj
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Audio“