Tipy na dovolenou 2010

Nevíte kam to patří, pište to sem...

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Uživatelský avatar
darko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 21 úno 2007, 21:00
Bydliště: prostejov

Re: Tipy na dovolenou 2010

Příspěvek od darko »

dovolená 16-18 dní...... tvůj šéf tě má rád.Díval jsem se na to Caorle:bodejt by to nebylo blízko,když je to město na úplném severu jadranu.Moře je tam jistě teplé,když do Caorle ústí dvě řeky tekoucí z nedalekých alp.Samotný profil města mě bohužel neuchvátil.Kilometry naprosto stejné,rovné pláže,za nimi hotely a apartmány a pak pole.Není se kam ani projít.V tom "předraženém" chorvatsku je příroda úplně o něčem jiném a zamysli se proč většina lidí jezdí do chorvatska a ne do itálie.
P.S. : mimochodem ubytování na posledním srazu Multipel v Sedmihorkách bylo ještě dražší než u moře.
Reklama
 

Uživatelský avatar
darko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 21 úno 2007, 21:00
Bydliště: prostejov

Re: Tipy na dovolenou 2010

Příspěvek od darko »

narazil jsem na jedno pro čechy málo známé letovisko : Zaton u Zadaru http://www.youtube.com/watch?v=gO-rMvR4B10" onclick="window.open(this.href);return false; písečná pláž,plitké moře a mraky atrakcí.Možná lepší než např. Makarska
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na dovolenou 2010

Příspěvek od peta.smolik »

darko píše:dovolená 16-18 dní...... tvůj šéf tě má rád.Díval jsem se na to Caorle:bodejt by to nebylo blízko,když je to město na úplném severu jadranu.Moře je tam jistě teplé,když do Caorle ústí dvě řeky tekoucí z nedalekých alp.Samotný profil města mě bohužel neuchvátil.Kilometry naprosto stejné,rovné pláže,za nimi hotely a apartmány a pak pole.Není se kam ani projít.V tom "předraženém" chorvatsku je příroda úplně o něčem jiném a zamysli se proč většina lidí jezdí do chorvatska a ne do itálie.
P.S. : mimochodem ubytování na posledním srazu Multipel v Sedmihorkách bylo ještě dražší než u moře.
Začnu odzadu Ubytování v Čechách je nehorázně předražený jednoznačně dražší než stejná kvalita v Rakousku Německu nebo Itálii např. Jezdím občas do Klagenfurtu(Korutany-Rakousko) spávám v 3hvězdovým hotelu na břehu Wortersee s výhledem na Alpy za 21euro za noc se snídaní Jen pro srovnání u nás by to samý stálo od 30euro výše
Caorle je letovisko na lagunách podobně jako Benátky můžeš projet laguny na lodi nebo po břehu na kole když chceš vidět památky jedeš do Benátek jinak je to normální městečko s hezkým a hodně teplým mořem to že tam ústí dvě řeky je sice pravda ale než se dostanou do moře jdou do lagun ale hlavně V Jadranu směřují mořský proudy od jihu na sever Mrkni na http://www.eurometeo.com" onclick="window.open(this.href);return false; jsou tam i teploty moře a v Caorle je vždycky o 2-3 stupně teplejší moře než např. ve Splitu a je to tím prouděním
Do Chorvatska jsem kdysi jezdil do Splitu, Šibeniku, Omyše, Makarská, Baška Voda, Dubrovník A co je tam za přírodu? Holý bílý skály kamenitý pláže a čechů 3 prdele a za rohem skládka na pláži Ale jo je to tam i hezký třeba ostrovy Hvar a Brač proč ne a třeba Diokleciánův palác ve Splitu ůžasný ale už sem to viděl a taky kvalita služeb podprůměr a už mně nebaví platit nesmyslně drahou dálnici a kolony na ní a měnit si peníze na nějaký kuny i když jsem zažil ještě i dynáry Prostě tohle všechno je na ho... a taky je to o dost dál Milej zlatej do Chorvatska češi jezdí z tradice a jezdí tam jen ti co ještě nebyli v Itálii
V Itálii je všechno v poho Když ted vyjedu za 8 hodin volným tempem jsem u moře Pláže jsou čistý písčitý hotely i český i Italský v pohodě(točený Starobrno za 23kč) a atrakce? Jaký si jen vzpomeneš Já nejraděj jezdím na vodním skútru nebo rybaření na volným moři? Všechno to co je v Chorvatsku je v Itálii taky a mnohem víc a za mnohem přijatelnější ceny Památky jsou ale taky v dosahu Latisana, Santo Stino, San Dona
Prostě každýmu se líbí něco jinýho Netvrdím že Chorvatsko není pěkný-je hezký ale neúměrně předražený a komplikovaný(znám lidi co si do Chorvatska vozej do dnes jídlo)
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
darko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 21 úno 2007, 21:00
Bydliště: prostejov

Re: Tipy na dovolenou 2010

Příspěvek od darko »

jenže mraky turistů (a to nejen z česka) jezdí stále do chorvatska. A dost pochybuji o tom že se setrvačnosti.Že je tam plno čechů ? No a ? Rozhodně si s nima líp popovídám než z horkokrevným talošem.
Ano Benátky jsou blízko,ale ne zadarmo,prošel jsem si nějaké diskuse na netu a o nějaké láci se nemluvilo.Pokud si někdo vozí jídlo,je to jeho problém,že si neumí nakoupit jídlo na místě.Znám případ jedné paní která pravidelně na dovolenou zavařuje sklenice z lečem.Co se týče peněz,nevím proč bych musel směnovat,když mám platební kartu,popř. bankomat na každém rohu.
Pobavila mě věta že do chorvatska jezdí ti,co v Itálii ještě nebyli.Dobře si pamatuji,jak po revoluci se jezdilo hromadně do Itálie, ale po válce se lidi stejně vrátili do Chorvatska.
Mimochodem vlákno má název TIPY NA DOVOLENOU ,nikoliv "tamto je lepší než tvoje".Hod sem radši foto,či video atˇ vidíme co si v Caorle viděl.
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na dovolenou 2010

Příspěvek od peta.smolik »

darko píše:jenže mraky turistů (a to nejen z česka) jezdí stále do chorvatska. A dost pochybuji o tom že se setrvačnosti.Že je tam plno čechů ? No a ? Rozhodně si s nima líp popovídám než z horkokrevným talošem.
Ano Benátky jsou blízko,ale ne zadarmo,prošel jsem si nějaké diskuse na netu a o nějaké láci se nemluvilo.Pokud si někdo vozí jídlo,je to jeho problém,že si neumí nakoupit jídlo na místě.Znám případ jedné paní která pravidelně na dovolenou zavařuje sklenice z lečem.Co se týče peněz,nevím proč bych musel směnovat,když mám platební kartu,popř. bankomat na každém rohu.
Pobavila mě věta že do chorvatska jezdí ti,co v Itálii ještě nebyli.Dobře si pamatuji,jak po revoluci se jezdilo hromadně do Itálie, ale po válce se lidi stejně vrátili do Chorvatska.
Mimochodem vlákno má název TIPY NA DOVOLENOU ,nikoliv "tamto je lepší než tvoje".Hod sem radši foto,či video atˇ vidíme co si v Caorle viděl.
Mrkni sem a žasni http://www.caorle.it" onclick="window.open(this.href);return false; :lol:
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
darko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 21 úno 2007, 21:00
Bydliště: prostejov

Re: Tipy na dovolenou 2010

Příspěvek od darko »

mrknul sem a žasl.Žasl nad tím že ceny apartmánů stojí stejně jak v chorvatsku viz. http://www.agenziacocal.com/eng/scheda.php?id=51/" onclick="window.open(this.href);return false; .Prohlédl sem si i "foto 360" restaurací,jsou velmi pěkné, ale ani jedna není pravděpodobně pár metrů od moře.Pláže sterilně stejné,kdybych si odskočil,svoje místečko bych asi nenašel http://www.onda-azzurra.com/" onclick="window.open(this.href);return false; .Předpokládám že je nutné si pronajmout slunečník a lehátko.Akorát ten akvapark vypadá zajímavě.Já zůstanu v chorvatsku,Ty v Itálii.Kromě toho do jugošky jezdí hromada talošů,mezi Senjem a Rijekou bylo každé páté auto italské a nevypadalo to,že by se vraceli zpátky.
Nejlepší přesunout tento spor sem http://italie.orbion.cz/diskuse/italie- ... sko--6331/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na dovolenou 2010

Příspěvek od peta.smolik »

darko píše:mrknul sem a žasl.Žasl nad tím že ceny apartmánů stojí stejně jak v chorvatsku viz. http://www.agenziacocal.com/eng/scheda.php?id=51/" onclick="window.open(this.href);return false; .Prohlédl sem si i "foto 360" restaurací,jsou velmi pěkné, ale ani jedna není pravděpodobně pár metrů od moře.Pláže sterilně stejné,kdybych si odskočil,svoje místečko bych asi nenašel http://www.onda-azzurra.com/" onclick="window.open(this.href);return false; .Předpokládám že je nutné si pronajmout slunečník a lehátko.Akorát ten akvapark vypadá zajímavě.Já zůstanu v chorvatsku,Ty v Itálii.Kromě toho do jugošky jezdí hromada talošů,mezi Senjem a Rijekou bylo každé páté auto italské a nevypadalo to,že by se vraceli zpátky.
Nejlepší přesunout tento spor sem http://italie.orbion.cz/diskuse/italie- ... sko--6331/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ano správně slunečník se dvěma lehátky si musíš zaplatit tím že si pronajmeš aprtmán tak potom je to v ceně Jak sis jistě všiml každý hotel má jinou barvu a nebo můžeš na pláž bez servisu ale všechny pláže i ty bez servisu se denně uklízejí a bordel kterej si pamatuju z Chorvatska není na žádný A s těma cenama nemáš pravdu na těch stránkách se prezentujou jen hotely s celoročním provozem a ty jsou samozřejmě dražší Já jezdím a bydlím pouze v soukromí
Italové samozřejmě jezdí do Chorvatska a hlavně do Dalmácie stejně jako Nizozemci do Čech a Francouzi do Slovinska i Itálie ale Italové do Dalmácie taky z důvodu specifických Vracejí se do domoviny Dalmácie patřila v meziválečném období Itálii ale to jen na okraj
Loni jsme si udělali z Caorle dvoudenní výlet do Slovinska a Chorvatska z Caorle jsem jel na Latisanu, Monfalcone přes Miramare, Terst, Muggia dále Isola Piran Portorož a až kus za Poreč Stejný moře ve třech zemích V Chorvatsku i ve Slovinsku minimum turistů ošklivý zaneřáděný moře vším možným bordelem a odpadky kamkoli šlápneš-nejmizernější přístup do moře co sem kdy viděl snad jedině v gumovejch botách služby na hovno všechno předražený silnice horší než v Čechách v Chorvatsku nefungoval jak Tmobile tak Vodafone Chtěli jsme v Chorvatsku přespat ale nocleh byl tak drahej jak 3 noci v Caorle takže jsme se kus vrátlili do Slovinska a nocovali v kempu Ankaran Kemp byl poměrně čistej a udržovanej ale ačkoli bylo 2.8. byl poloprázdnej moře bylo opět velice špinavý s děsným přístupem dalo se do něj vlézt jen mezi dvěma moly s omezením pásem bojí Ráno sme se sbalili a odjeli jen o 5km dál ale v itálii moře s dlážděnými moly čstý moře parkování bez poplatku a hlavně ten přístup domorodců tím narážím na tvou hlášku o 4 měsíční sezoně a v tom je zásadní rozdíl
Ital si tě váží jako zákazníka a ví že když se chová slušně že se tam vrátíš Chorvat tě bezostyšně okrade protože žije dneškem je mu jedno jestli se vrátíš nebo ne a podle toho to tam potom vypadá Většina hotelů v Chorvatsku se postavila za éry Jugoslávie Do ničeho se tam neinvestuje nic se nezlepšuje a nebo když tak potom to zaplatíš 3krát dražším poplatkem na dálnici než v Itálii Naposled jsem byl v Chorvatsku na dovče před 8 lety ale loni jsem pochopil že se nic nezměnilo a jen tak nezmění
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
darko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 21 úno 2007, 21:00
Bydliště: prostejov

Re: Tipy na dovolenou 2010

Příspěvek od darko »

doufám že jsi při tomto výlevu testosteronu rozbil klávesnici.Už nehodlám s tebou diskutovat. :?
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na dovolenou 2010

Příspěvek od peta.smolik »

darko píše:doufám že jsi při tomto výlevu testosteronu rozbil klávesnici.Už nehodlám s tebou diskutovat. :?
No nediskutuj Ono stejně nemělo smysl ti něco psát bo jseš přesvědčenej Chorvatomil(to mám z těch tvejch odkazů kde sem se celkem ztotožnil s názory mnoha lidí) Závěrem v obou zemích v Itálii i Chorvatsku se dá určitě strávit pěkná dovolená Já začal Chorvatskem a zůstanu u Itálie ale na tebe ta Itálie ještě čeká Ono sever Itálie jako Bibione Caorle Lido tohle všechno se ještě dá s Chorvatskem možná srovnávat i když na straně Chorvatska s mnoha kompromisy ale kdybysme se bavili o Calabrii tak je o dvě kategorie výš než celý Chorvatsko Ještě mně tak napadlo Proč vlastně k moři jezdíš? Jestli kvůli atrakcím tak by bylo schůdnější zajet na Mácháč tam je atrakcí habakuk a nebude to drahý
Já jezdím k moři kvůli moři a přiznám se v Akvaparku v Caorle sem byl jen jednou a skůtry a rybaření to je jen okrajovka hlavní je plavání a potápění ale každému se líbí něco jiného
Letos mně Itálie ještě čeká rozdělím to jako předloni 1. týden Regio di Calabria 2. týden Caorle s výletem na Lago di Garda + Torino automobilka a muzeum Fiat
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
andreapipo
Fiaťák
Příspěvky: 182
Registrován: 11 úno 2009, 12:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na dovolenou 2010

Příspěvek od andreapipo »

Známé úsloví říká: "Všude dobře, doma nejlépe". Já se toho držím a jezdím na dovolenou jen po vlastech českých, naposledy Krušný hory, bydleli jsme tady https://www.pensionduel.cz/kontakty/" onclick="window.open(this.href);return false; a jezdili na výlety, paráda. . Jiní si toto úsloví modifikují a říkají si, že: "Všude dobře, doma to znám." Jenže po vlastech českých jezdím už drahná léta a nemohu říci, že bych to doma znal. Ale je to jako s tím: Někdo rád holky a někdo zase vdolky." :)
/F/I/A/T/ Multipla 1.6 100 16V, r. v. 2001
Šťastnou cestu!
Uživatelský avatar
ivopav
Fiaťák
Příspěvky: 71
Registrován: 26 črc 2009, 12:06
Bydliště: kousek od Pohořelic

Re: Tipy na dovolenou 2010

Příspěvek od ivopav »

Pravda pravda, :wink:
Obrázek samozřejmě,že CNG
Uživatelský avatar
ivopav
Fiaťák
Příspěvky: 71
Registrován: 26 črc 2009, 12:06
Bydliště: kousek od Pohořelic

Re: Tipy na dovolenou 2010

Příspěvek od ivopav »

Tak moje dovolená proběhla na jihu Čech,v kempu na břehu Orlické přehrady.Absolvoval jsem to již po 3. a zase max. spokojenost.Po okolí jsme najezdily 850.km. a zdaleka jsme neviděly vše.Hlavně se chci pochlubit s variabilitou,kterou mulťa nabízí.osádku jsem tvořil já,moje paní a děti ve věku 10.,6. a jeden rok.Takže mraka hader,cestovní postýlka,dětská židlička na krmení a samozřejmě golfáč.A průměr pořád 6,5 kg.s plnou polní není tak zlí.
než jsem vyjel Obrázek zastávka v Táboře
Obrázek Obrázek a dnešní odjezd domů
Obrázek
Obrázek samozřejmě,že CNG
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na dovolenou 2010

Příspěvek od peta.smolik »

Tak to je ale brutál :)
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na dovolenou 2010

Příspěvek od kubiii »

Jj, to znám moc dobře, sedadla zatím necháváme v zadní poloze a dáváme bagáž děckám pod nohy. Obsazenos plná 4+2 :!:

Ještěže už jsme bez kočárku, hlavně s tím dvočatovým to bylo zábavný :twisted:
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Uživatelský avatar
darko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 21 úno 2007, 21:00
Bydliště: prostejov

Re: Tipy na dovolenou 2010

Příspěvek od darko »

brutal je hlavně ta židlička na krmení a cestovní postýlka.Těch pár dní není problém dítě nakrmit na klíně a nechat spát mezi sebou.
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Ostatní“