Rad bych koupil

Nevíte kam to patří, pište to sem...

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
dusbaj2
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 19 čer 2006, 14:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Rad bych koupil

Příspěvek od dusbaj2 »

Zdravim vsechny,

nevite nahodou o nejake hezke a hodne Multince na prodej? Nejlepe dieslacek.


Dekuji
1,9JTD, 2002
Kdo nema, neuveri.......
Reklama
 

Uživatelský avatar
andreapipo
Fiaťák
Příspěvky: 182
Registrován: 11 úno 2009, 12:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Rad bych koupil

Příspěvek od andreapipo »

"Hodná a hezká" Multinka v dieselu se bude opravdu těžko shánět. Diesel si kupují ti, co s ním pak hodně lítají, zkrátka to auto hodně používají, málo o ně pečují, takže bývá pak hodně opotřebované a má nalítáno spoustu km.
/F/I/A/T/ Multipla 1.6 100 16V, r. v. 2001
Šťastnou cestu!
Uživatelský avatar
Tomas-Oaza
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 281
Registrován: 01 dub 2006, 22:04
Bydliště: Nikol-City 608479374
Kontaktovat uživatele:

Re: Rad bych koupil

Příspěvek od Tomas-Oaza »

to je teda nazor na facku akorat.
takze dle tebe kdo si koupi naftaka tak je hovado a o auto se nestara? ja sem treba jen na naftu protoze si ji shanim jinde.
autem jezdim porad ale staram se o nej aby jezdilo. multinu co ma pritelkyne je naftova, jezdi s ni denne tak 60 km a stara se o ni taky,protoze kdyby se nestarala tak auto asi prestane jezdit.
Lancia Kappa 2,4 TDS
Renault Master
Iveco daily 2,3 jtd
fiat multipla rallye hobbycros

www.lanciaklub.cz
Uživatelský avatar
ivopav
Fiaťák
Příspěvky: 71
Registrován: 26 črc 2009, 12:06
Bydliště: kousek od Pohořelic

Re: Rad bych koupil

Příspěvek od ivopav »

Tomas-Oaza píše:to je teda nazor na facku akorat.
takze dle tebe kdo si koupi naftaka tak je hovado a o auto se nestara? ja sem treba jen na naftu protoze si ji shanim jinde.
autem jezdim porad ale staram se o nej aby jezdilo. multinu co ma pritelkyne je naftova, jezdi s ni denne tak 60 km a stara se o ni taky,protoze kdyby se nestarala tak auto asi prestane jezdit.
Tak to asi andreapipo,nemyslel,jen tím chtěl asi říct,že naftový verze jsou vesměs 200000km a víc a můžou podle toho vypadat.Ale jsou tací,že do 50000 udělají z auta hujdu a naopak.
Obrázek samozřejmě,že CNG
Uživatelský avatar
Tomas-Oaza
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 281
Registrován: 01 dub 2006, 22:04
Bydliště: Nikol-City 608479374
Kontaktovat uživatele:

Re: Rad bych koupil

Příspěvek od Tomas-Oaza »

ja osobne kilakum neverim, vim i o benzinech co maji skoro pul mega a nikdo by to nerekl do nich.a je fakt ze nekdo dokaze auto zlikvidovat i po 50 tis :D
Lancia Kappa 2,4 TDS
Renault Master
Iveco daily 2,3 jtd
fiat multipla rallye hobbycros

www.lanciaklub.cz
Uživatelský avatar
andreapipo
Fiaťák
Příspěvky: 182
Registrován: 11 úno 2009, 12:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Rad bych koupil

Příspěvek od andreapipo »

No, já nevím jaké máte zkušenosti Vy, ale já na silnicích velmi často potkávám diesely co kouří, na chodníku slyším kolemjedoucí diesely co mají zvuk jak traktor, oni ty diesely dost vydrží, jejich údržba je podstatně dražší než u benzínu a tak jejich majitelé jezdí dokud to jede a pak to buď opraví nebo prodají, to záleží na ceně té opravy. Dále mají diesely o dost těžší předky, takže dost trpí i přední náprava a to nemluvím o mnohdy dost zhuntovaném interieru a hlavně zavazadlového prostoru, protože diesely jsou dost často k podnikání a to se auto zhuntuje hned. Tím nepaušalizuji, jen konstatuji, že bude prostě dost problém najít v dieselu nějakou "hezkou a hodnou" Multinku. Jo a mimochodem, jsme v sekci Multipla, proč se do této diskuse "míchá" nějaký náplavka a ještě k tomu agresivní, že chce hned rozdávat facky. Už se celej třesu. Diskuse je od toho, aby si v ní diskutující vyměnili názory a ne aby se vzájemně fyzicky napadali. Ono když chybí argumenty, používá se násilí.
/F/I/A/T/ Multipla 1.6 100 16V, r. v. 2001
Šťastnou cestu!
Uživatelský avatar
Tomas-Oaza
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 281
Registrován: 01 dub 2006, 22:04
Bydliště: Nikol-City 608479374
Kontaktovat uživatele:

Re: Rad bych koupil

Příspěvek od Tomas-Oaza »

ja nejsu agresivni, to bylo mysleno obrazne,ale tady asi humor nefrci. jinak multiplu mame doma taky. kdybys pohledal tak sem tu i daval fotky. mame ji v nafte jtd 105. zhuntovana neni krom palubky,ale to ma skoro kazda multina co sme jich videli.
a kdyz sme v sekci multipla na vymenu nazoru, tak muzu rict teda ze me osobne se v ni jezdi uplne naprd, bocni vedeni nic moc, posez neni vubec pohodlnej,malo mista atd.atd. pritelkyne ji chtela protoze to ma 6 sedadel, a ze se ji libi. me se taky vzhledove libi,ale jak sem ji vezl dom tak po 200 km sem si musel presednout do svyho protoze uz me boleli zada. tot je muj nazor na multu. kdyz jsme ji hledali tak jsme hledali jen naftu kvuli levnemu provozu, benzin jsme zavrhli hned a na CNG nebo LPG pritekyne nechtela bo ma z toho strach a ja ji nevymluvil ze to je bezpecny.sam mam na autech s LPG nalitany mraky km. co se tyce dilu tak vse za pakatel asi tak jako na moje auti,proste kdo vi kde hledat tak najde.
ja proste nesnasim nazory typu naftaky jsou vylitany protoze na ne kazdej se.. a dalsi nazory jak se vyklada ze italsky auta sou na ho... to by me bral dycky cert. ale delaji si to lidi samy,kdyz koupi auto ktery ma stocenej tachec a mysli si ze ma najety jen 130 tis. to se pak neni cemu divit jake vznikaji nazory.
fuj to sm se rozepsal hovgh
Lancia Kappa 2,4 TDS
Renault Master
Iveco daily 2,3 jtd
fiat multipla rallye hobbycros

www.lanciaklub.cz
Uživatelský avatar
andreapipo
Fiaťák
Příspěvky: 182
Registrován: 11 úno 2009, 12:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Rad bych koupil

Příspěvek od andreapipo »

Já původně také sháněl naftu, ale žádnou kloudnou jsem nesehnal. Měly najeto nejméně 170.000 a tomu se ještě nedá věřit, no a vůbec vypadaly hodně použitě. Nakonec jsem vzal v benzínu a jsem spokojen. Byla a je dodneška jak nová, měla najeto skutečných 82.000. Pokud jde o jízdní vlastnosti, Multipla a ani já nejsme žádní "závodníci" a na rychlosti, kterými se pohybujeme, její jízdní vlastnosti stačí bohatě. Pokud jde o místo, musíš být obr, protože já nejsem žádný drobeček, mám 180 cm a 130 kg a na sedadlo řidiče se vejdu naprosto dokonale a to jej nemám zdaleka vzadu. Sedačka je seřiditelná a to včetně bederní opěrky, takže nevím jak tě mohou bolet záda. Já jsem přes záda expert, proležel jsem s nima svýho času dost dlouho v nemocnici, tak vím o čem je řeč, přesto v Multě mě záda nebolí a to ani po dlouhé jízdě. Dokonce ani tu palubku nemám zničenou, jak říkám, jako nová. Místo třetího sedadla mám ledničku a jsem naprosto spokojenej. Jediné, co mi na ní opravdu vadí, je větší hlučnost a to, že nemá šestku.
/F/I/A/T/ Multipla 1.6 100 16V, r. v. 2001
Šťastnou cestu!
Uživatelský avatar
Tomas-Oaza
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 281
Registrován: 01 dub 2006, 22:04
Bydliště: Nikol-City 608479374
Kontaktovat uživatele:

Re: Rad bych koupil

Příspěvek od Tomas-Oaza »

tak obr teda nejsem se svyma 170 cm a 80 kg :D , ale proste mi to nesedlo. bederku myslim serizovatelnou nemame. to bych se musel kouknout. ja s autem nejezdim,me staci kdyz to nahodou musim ridit. do tech 30 km se to da,pak uz je to na me moc :wink:
Lancia Kappa 2,4 TDS
Renault Master
Iveco daily 2,3 jtd
fiat multipla rallye hobbycros

www.lanciaklub.cz
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Rad bych koupil

Příspěvek od kubiii »

Moje zkušenost je následující (výška 184, 80kg): obecně známá věc, že sedadla v mlokovi mají téměř nulové boční vedení. Jinak jsou ale dobře tvarovaná, dobře seřiditelná (bederní opěrka!) a ani po několikahodinové jízdě z nich záda rozhodně nebolí. Spíš bych zvlášť v těchto dnech ocenil nějaké odvětrávání, protože záda se v nich potí fest, ale to už je trochu jiná liga...

Problém bych v tomto případě viděl spíše mezi sedačkou a volantem :wink:
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Ivo
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 13 říj 2015, 21:05

Re: Rad bych koupil

Příspěvek od Ivo »

Opět stejné otázky :D : chystám se koupit Multiplu. Jsem jedním z těch nenormálních, kteří design tohoto auta přijali s pochvalným mručením a uznáním. Leč doposud jsem nepocítil potřebu jí vlastnit. Vše se změnilo letos v létě, kdy jsem každý víkend najezdil 500 - 1000 km, kvůli muzice. Po průzkumu trhu se ve mě probudily staré sympatie. Dnes mi byla umožněna prohlídka jednoho auta a myslím, že je to ono. Spotřeba, prostor, komfort, dostačující .
Proto bych chtél poprosit zkušené majitele, ochotné podělit se o zkušenosti o rady - kde koroze, na co dát nejvíce pozor. Pokud by měl někdo typ na nějaký pěkný kousek 1.9 JTD rád si nechám poradit.
Ivo
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 13 říj 2015, 21:05

Re: Rad bych koupil

Příspěvek od Ivo »

Tak . . . už je koupeno, koukám tady asi zbytečný pokus o diskuzi :( škoda, mrtvo :cry:
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Ostatní“