Samé dobré zprávy - pište zjištěné výhody Multiply :)

Nevíte kam to patří, pište to sem...

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

mt3
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 14 led 2008, 10:46
Kontaktovat uživatele:

snih :)

Příspěvek od mt3 »

Tak dnes rano jsem "ocenil" ze nemusim cisit strechu od snehu .... Protoze narozdil od jinych osobaku tam nedosahnu :lol:
Reklama
 

Uživatelský avatar
darko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 21 úno 2007, 21:00
Bydliště: prostejov

Příspěvek od darko »

mkn píše:
Globusman píše:
darko píše:nepochopils mě.Původní příspěvek zněl,že multiplu na parkovišti hned najde,což je blbost,protože na parkovištích je stále víc větších aut než Multipla.Co se týče zcátek: sice se do nich hezky kouká při couvání a parkování,ale takhle velké psí uši mít nemusela.Proto ta narážka na Ducato.Ještě se mi nestalo ,aby se mi při 160 km/h samovolně zavřelo zrcátko.Jenom u Multi
Že se do toho zapojím - nepotkal jsem ještě parkoviště, kde by převažovaly BMW a Santa Fé. Já parkuji na parkovištích, kde je vždy minimálně 80 % klasických osobáků, takže se mulťa hledá podstatně líp, než třeba felda. A s tím zrcátkem bys měl zajet "k doktorovi", protože mně se ještě nezavřelo. A to jsem jel víc, než 160 :wink: To je jak kdybys ze dveří vymontoval zámky a stěžoval si, že se ti u multi při brždění otvírají všechny dveře :lol:
Ano, tady u nás - na Královéhradecku také odhaduji množství aut na parkovištích, která zastíní multiplu, okolo 15-20%. Proto jsem také psal, že VĚTŠINOU Multipla vyčnívá. Možná, že v bydlišti DARKA je koncentrace "tanků" o něco větší. :D

Co se týká zrcátek, tak jsem s Mulťou ještě 160-kou nejel, tak nevím, jak by se zachovaly moje zrcátka. Asi jí to ani neudělám, neboť dodržuji pravidla silničního provozu. A jsem si jistý, že 100x častěji budu někde parkovat u obrubníku a ocením postraní zrcátka taková, jaká jsou, než že pojedu někde, kde se to může, rychlostí, při které se mi zrcátka samovolně sklopí. :)

P.S.: při 10000km spotř. benzinu 7,44 (50:50 město:mimo)
Pokud zaparkuji např před Tescem tady v Prostějově nebo v Brně,velmi často si vedle mě stoupne Scenic či podobné auto.Jelikož Multipla je krátká,nejde vidět ani její kufr pokud si zajedu hlouběji do parkovacího místa.
Zrcátka by opravdu mohly být trochu menší. 20ti cm zrcadla pro čtyřmetrové auto je trochu moc.Pokud si spolujezdcovo zrcátko nastavím tak, abych viděl na obrubník,nevím v čem je problém.
P.S.: ta spotřeba...no jestli nejedeš po dálnici tak jo,ale nad 120 km/h tak o litr víc.
peta
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 18 srp 2006, 09:53
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od peta »

Mně zrcátka absolutně vyhovují a že se při 160 sklápí je blbost. Mám to vyzkoučený a drží i při 180 a znova to můžu zkoušet až za rok, protože mně za to v sobotu na D5 dali 3 body a vzali si 5000. :oops:
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Minimaxa »

peta píše:Mně zrcátka absolutně vyhovují a že se při 160 sklápí je blbost. Mám to vyzkoučený a drží i při 180 a znova to můžu zkoušet až za rok, protože mně za to v sobotu na D5 dali 3 body a vzali si 5000. :oops:
No jasně, že je to blbost, pokud nejsou nemocný, sama se nesklopí.

Patří ti to :!: máš jezdit podle předpisů a ne jako hov... :D :D :D a ještě se tady s tím chlubí, no jo je děs velebnosti :D :lol:
www.minimaxa.cz
peta
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 18 srp 2006, 09:53
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od peta »

Minimaxa píše:
peta píše:Mně zrcátka absolutně vyhovují a že se při 160 sklápí je blbost. Mám to vyzkoučený a drží i při 180 a znova to můžu zkoušet až za rok, protože mně za to v sobotu na D5 dali 3 body a vzali si 5000. :oops:
No jasně, že je to blbost, pokud nejsou nemocný, sama se nesklopí.

Patří ti to :!: máš jezdit podle předpisů a ne jako hov... :D :D :D a ještě se tady s tím chlubí, no jo je děs velebnosti :D :lol:
Já se nechlubím jen zveřejňuji test zrcátek :twisted: A navíc o 50 km dál ta rychlost je už legální takže z hov... je vzorný řidič.
Uživatelský avatar
darko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 21 úno 2007, 21:00
Bydliště: prostejov

Příspěvek od darko »

to sklopené zrcátko bylo u řidiče.Zkoušel sem ho potom sklopit rukou a šlo to dost ztuha.Zatím se mi samovolně sklopilo jenom jednou.Při vyšší rychlosti to zrcátko trochu vibruje,tak nevím v čem je zavada.
K tématu fora :výhoda-nemusím se bát že se mi uvaří motor.Až se to stane,,poznám to pouze podle toho, že budu mít s auta parní stroj a rožne se nenápadná kontrolka.
Kontrolku prasklé žárovky taky nepotřebuju.Upozorní mě na ni uvědomělý policista,který za tuto informaci bude chtít 200 kč. :?
bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Jak to lidem vysvětlit...?

Příspěvek od bikus »

Není co řešit.
Kolegové a kamarádi se mnou sice souhlasí, že "je to dobrý, ale jak to vypadá..."?!
Vypadá sqěle!!! A i kdyby - jak často pozorujete při jízdě auto zvenčí ?! Častěji ho řídím a něco v něm vozím, než abych ho okukoval....
Mlok má na dýlku skoro na milimetr stejně jako nová Fábka, dokonce snad míň, než nový Péža 207. A vejde se tam 6 lidí, nebo 3 spolu s Euro paletou, která projde zadním víkem. Navíc do auta NASTUPUJU a NELEHÁM si na silnici, jako u služební Fábky. Mám dva metry na výšku a v našem Mlokovi jsem naprosto spokojen.
Přiznávám - možná že Sharan nebo Alhambra při 160 km/h na dálnici nevydávají takový hluk od větru, páč jsou uhlazenější, ale mají skoro o metr navíc a stojí o 100 litrů víc. A co se týče vzhledu, je to konfekce....
Globusman
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 379
Registrován: 26 lis 2006, 21:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak to lidem vysvětlit...?

Příspěvek od Globusman »

bikus píše:Není co řešit.
Kolegové a kamarádi se mnou sice souhlasí, že "je to dobrý, ale jak to vypadá..."?!
Vypadá sqěle!!! A i kdyby - jak často pozorujete při jízdě auto zvenčí ?! Častěji ho řídím a něco v něm vozím, než abych ho okukoval....
Mlok má na dýlku skoro na milimetr stejně jako nová Fábka, dokonce snad míň, než nový Péža 207. A vejde se tam 6 lidí, nebo 3 spolu s Euro paletou, která projde zadním víkem. Navíc do auta NASTUPUJU a NELEHÁM si na silnici, jako u služební Fábky. Mám dva metry na výšku a v našem Mlokovi jsem naprosto spokojen.
Přiznávám - možná že Sharan nebo Alhambra při 160 km/h na dálnici nevydávají takový hluk od větru, páč jsou uhlazenější, ale mají skoro o metr navíc a stojí o 100 litrů víc. A co se týče vzhledu, je to konfekce....


:idea: naprosto přesné a výstižné... :idea:
stifmajstrABARTH
Znalec
Příspěvky: 725
Registrován: 09 led 2007, 18:35

Příspěvek od stifmajstrABARTH »

zase srovnani nesrovnatelneho :?
Cinquecento 1.1 Sporting ABARTH-červéný:-D a Multipla fanda:)
bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Pro rejpala Abartha:

Příspěvek od bikus »

...beru to tak, že mám doma jedno auto. Nic víc. Jedno auto do práce, na stěhování, na kupování myčky, a pořád jedno a to samý auto, když jedu s klukama na závody s kolama..... Moje žená nemá nějakou mrchu do města, máme jen jedno.....
Uživatelský avatar
darko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 21 úno 2007, 21:00
Bydliště: prostejov

Příspěvek od darko »

stifmajstrABARTH píše:zase srovnani nesrovnatelneho :?
a s čím bys chtěl aby se to srovnávalo ,když přímá konkurence prakticky neexistuje? Je to MPV? Je! Konkurentem je snad Honda FR-V,která má taky 3+3 sedadla.Ale ta cena je dvojnásobná.
stifmajstrABARTH
Znalec
Příspěvky: 725
Registrován: 09 led 2007, 18:35

Příspěvek od stifmajstrABARTH »

darko píše:
stifmajstrABARTH píše:zase srovnani nesrovnatelneho :?
a s čím bys chtěl aby se to srovnávalo ,když přímá konkurence prakticky neexistuje? Je to MPV? Je! Konkurentem je snad Honda FR-V,která má taky 3+3 sedadla.Ale ta cena je dvojnásobná.
Ano je to MPV proto nechapu srovnani s fabii a 207 :roll:
Cinquecento 1.1 Sporting ABARTH-červéný:-D a Multipla fanda:)
Uživatelský avatar
darko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 21 úno 2007, 21:00
Bydliště: prostejov

Příspěvek od darko »

stifmajstrABARTH píše:
darko píše:
stifmajstrABARTH píše:zase srovnani nesrovnatelneho :?
a s čím bys chtěl aby se to srovnávalo ,když přímá konkurence prakticky neexistuje? Je to MPV? Je! Konkurentem je snad Honda FR-V,která má taky 3+3 sedadla.Ale ta cena je dvojnásobná.
Ano je to MPV proto nechapu srovnani s fabii a 207 :roll:
tím mě taky pobavili,když ve fábce nedáš málem ani dvě sedačky vedle sebe
bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Vysvětlení:

Příspěvek od bikus »

...tak já to zkusím upřesnit. Nechtěl jsem srovnávat. Myslel jsem to tak, že prostě nechápu, proč někdo vyndá z kapsy stejně (nebo i víc) peněz za auto typu Fabia, nebo P-207, tedy stejně velké auto zvenku, do kterého se 5 lidí nikdy nevejde, ikdyž to v TP má psáno..... A o kufru se už vůbec nebavím. Až budu shánět druhé auto do rodiny, prosím. Ale jako jediné, to bych s rodinou na krku fakt do fábky nešel. Jezdím v ní v práci a je to utrpení: výhled, posed, místo za mnou..... Asi tak. Multipla není ani MPV, ani VAN, ani kombi, ani velkoprostorový vůz - je to MULTIPLA a odborníci to ví a nezařazují jí.
Když jsem měl vloni na stole 160 papírů, a chtěl jsem auto 6-7 let staré, kam se vejdou 3 dospělí a nějaké ty kola, abych mohl pohodlně sedět při své výšce skoro 2 metry, stejně jako ty za mnou, nebylo prostě na výběr. A pak, když jsem nasedl poprvé do Mloka, už jsem nechtěl vylézt ven. Galaxy, Sharan, ani Alhambra mi ničím moc nezaujaly, snad jen tím, že stejně staré stály skoro o 100 litrů víc.......
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alda »

Kua tak už se nehádejte :!: A ty stifmajstrABARTHe sem prostě nepříspívej a je to, ne? My (nebo alespoň já) taky nepřispíváme do fóra k autům, ke kterým nemáme co říct...Většina Tvých příspěvků na f.Multipla je opravdu o ho**ě.
1,6 16V BiPower
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Ostatní“