Multipla - přeprava nákladu (lyží)

Nevíte kam to patří, pište to sem...

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Re: Multipla - přeprava nákladu (lyží)

Příspěvek od bikus »

4 Globusman a Matess

Takže když to shrnu, s těmi italskými příčníky CAM: podle popisu montáže (myslím že psal Matess) to není nějaký systém "cvak-cvak", takže mi to jen tak někdo nesundá, pakliže nenosí běžně v kapse třeba desítku golu s ráčnou, sadu imbusů a šroubovák....?
Přidělat to zvládnu, ať je to jak chce složitý, pokrátit tyče taky, v tom si věřím, jde mi jen o to, aby to nezmizelo během prvního nákupu v Lidlu...
Pak mi ještě zajímá, jestli dosedací plochy těch konzolí tak nějak utěsní montážní stěrbinu, aby tam třeba neteklo do střechy. Je to domyšlený ?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Matess
Fiaťák
Příspěvky: 123
Registrován: 26 zář 2008, 09:36
Bydliště: Blasnko
Kontaktovat uživatele:

Re: Multipla - přeprava nákladu (lyží)

Příspěvek od Matess »

Jo ta "podložka se dotýká stěny střechy po celém obvodu. Vodotěsné to asi není, ale to ani ta ucpávka lišty.
Přemýšlel jsem nad systémem toho potencionálního zámku, zbytečné. Je to stejná systém jako moje předchozí příčníky od HAKRu, zamyká se jen krycí plast. A ten je jednoduší urvat bez nářadí i se zámkem, než povolit ty šrouby.
Kdyby byl čas vyfotím.
Fiat MAREA Weekend - 100 16V ELX 76Kw *09/1999 (již tatínkova)
Fiat BARCHETTA - 1,8 VFD 96Kw limited edition *02/1998 (služení kráska)
Fiat MULTIPLA - 1,9 JTD 85Kw Dynamic *04/2004 (rodina už se nedusí)
bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Re: Multipla - přeprava nákladu (lyží)

Příspěvek od bikus »

fšem

...tak jsem si dal tu práci a vyhrabal příručku k autu, jak to vlastně Italové vymysleli s těma lyžema uvnitř. Je to logický: u spolujezdce vyndat šuplík, za ním vyndat PZ sedadlo a je to. Lyže musí stát na hraně, jestli se tam mají vejít aspoň dva páry.
Pro ty, kteří k autu brožuru neměli, přikládám kopii fotky
Obrázek.
stillo
Fiaťák
Příspěvky: 57
Registrován: 25 pro 2007, 12:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Multipla - přeprava nákladu (lyží)

Příspěvek od stillo »

Prečítal som celé fórum o strešných nosičoch a mám otázku. Neumann a niekoľko predajcov nosičov zn. Thule mi povedali, že strešný nosič s uchytením do bodov v streche (bez uchytenia okolo dverí) ponúka iba Fiat.

Mne sa podarilo nájsť iba Superauto YAK 4088065 so zámkami. Bohužiaľ na ilustračných fotkách vidieť držiaky na uchytenie okolo strechy. Predajca tvrdí, že platí to, čo je uvedené v návode (foto dole). Pretože takmer nikto nemá ten model na sklade, dá sa iba dúfať, že taliansky producent narysoval všetko ako má byť.
Viete mi niekto potvrdiť, či ten držiak je naozaj iba do 4 bodov v streche? Alebo poradiť ešte nejaký iný (bez uchytenia okolo dverí). Ináč mi zostane iba možnosť kúpiť originál za 210,-Euro :-(
Přílohy
Yak navod.png
Yak navod.png (128.9 KiB) Zobrazeno 7852 x
Yak.jpeg
Yak.jpeg (26.53 KiB) Zobrazeno 7852 x
Multipla 1.6 16V, 12/2007
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Multipla - přeprava nákladu (lyží)

Příspěvek od Alda »

stillo píše:Prečítal som celé fórum o strešných nosičoch a mám otázku. Neumann a niekoľko predajcov nosičov zn. Thule mi povedali, že strešný nosič s uchytením do bodov v streche (bez uchytenia okolo dverí) ponúka iba Fiat.

Mne sa podarilo nájsť iba Superauto YAK 4088065 so zámkami. Bohužiaľ na ilustračných fotkách vidieť držiaky na uchytenie okolo strechy. Predajca tvrdí, že platí to, čo je uvedené v návode (foto dole). Pretože takmer nikto nemá ten model na sklade, dá sa iba dúfať, že taliansky producent narysoval všetko ako má byť.
Viete mi niekto potvrdiť, či ten držiak je naozaj iba do 4 bodov v streche? Alebo poradiť ešte nejaký iný (bez uchytenia okolo dverí). Ináč mi zostane iba možnosť kúpiť originál za 210,-Euro :-(
Zkus pohledat na fóru, někde to tady bylo i s fotkami a cena cca 1800Kč bez zámků a 2400(?)Kč se zámky...A montáž jen do střechy.
1,6 16V BiPower
stillo
Fiaťák
Příspěvky: 57
Registrován: 25 pro 2007, 12:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Multipla - přeprava nákladu (lyží)

Příspěvek od stillo »

Ešte jedna otázka: chcel by som kúpiť box HAKR Future Line 390, ktorý ma šírku 70cm. Neviete mi náhodou pred nákupom poradiť, či sa mi na strešný nosič vedľa toho boxu vojdú ešte 2 držiaky na bicykle /volant môžem otočiť, alebo dať jeden bicykel proti smeru jazdy/? Nemám ešte strešný nosič, takže to nemôžem premerať. Šírka otvorov na streche je cca 130cm.

Tu je živé foto boxu na nejakom inom osobnom aute.
Multipla 1.6 16V, 12/2007
Uživatelský avatar
Mark L.
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 215
Registrován: 15 lis 2006, 10:59
Bydliště: Zastávka u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Multipla - přeprava nákladu (lyží)

Příspěvek od Mark L. »

Mam na MPlu pricniky ktery se montuji do tech zamku ve strese. Je to italsky vyrobce CAM (http://camcar.it" onclick="window.open(this.href);return false;), dostal jsem je k autu. Montaz je sice trosku zdlouhava, ale mozna, ze i u ostatnich je to tak, nemam jinou zkusenost. Nedovedu si ale predstavit, ze bych na tom mel jeste box a chtel z nej neco vyndat. To si tak vozit s sebou schudky :)
http://camcar.it/storage/docs/40607.pdf" onclick="window.open(this.href);return false; Najdi si kdo to u nas prodava.
Tipo 1.4 T-Jet LPG kombi (2017)
F127 0.9 (1975), Sport 1.05 70HP (1980), 1.05 50HP (1977)
Ex: Multipla 1.9 JTD 115k (12/2002)
Ex: Punto I. 1.2 8V 60SX (1995)
Uživatelský avatar
Mark L.
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 215
Registrován: 15 lis 2006, 10:59
Bydliště: Zastávka u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Multipla - přeprava nákladu (lyží)

Příspěvek od Mark L. »

Inzerat: http://auto.bazos.cz/inzerat/5827558/Fi ... -nosic.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Ale pozor, podle fotky se montuje kolem hrany dveri.
Tipo 1.4 T-Jet LPG kombi (2017)
F127 0.9 (1975), Sport 1.05 70HP (1980), 1.05 50HP (1977)
Ex: Multipla 1.9 JTD 115k (12/2002)
Ex: Punto I. 1.2 8V 60SX (1995)
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Ostatní“