Nestartuje

Všeobecná témata týkající se motoru, např. servo, topení, rozvody apod.

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
jasek06
Začátečník
Příspěvky: 24
Registrován: 25 zář 2008, 19:58

Nestartuje

Příspěvek od jasek06 »

Dneska jsem prisel k autu a nenastartoval jsem.Starter normalne toci ale nechytne.
Nestalo se to nekomu nebo nemate nejakou radu?
dik
Multipla 1,9 JTD 110, r.v.2002
Reklama
 

Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje

Příspěvek od kubiii »

jasek06 píše:Dneska jsem prisel k autu a nenastartoval jsem.Starter normalne toci ale nechytne.
Nestalo se to nekomu nebo nemate nejakou radu?
dik
K tomu asi nebylo potřeba zakládat nový vlákno, pár témat pozadu tu nafťáci například řešili, že pomohla výměna žhavičů (stačí jeden vadnej a je problém), ale pes může být zakopán i jinde (čidla, pumpa...)
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
AlexAG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 28 lis 2008, 19:46
Bydliště: Slovensko

Re: Nestartuje

Příspěvek od AlexAG »

Predovšetkym daj to napoiť ns disgnostiku čo ti ukaže. Ja som mal ten isty problem aj ked mam 1,6 a bola to odpalena RJ.Tak sa neda odhaliť problem, ako pisal Kubiii može to byť hocičo...
Uživatelský avatar
MarekP
Fiaťák
Příspěvky: 65
Registrován: 20 lis 2008, 14:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje

Příspěvek od MarekP »

Tohle znám...... ale u 105JTD...... odešel vstřik (těsnící kroužek), a nechytne. 2* odtahovka......

Jen další typ do pranice......
Multipla 2004, JTD 145
Uživatelský avatar
nero30
Fiaťák
Příspěvky: 52
Registrován: 17 pro 2008, 18:52

Re: Nestartuje

Příspěvek od nero30 »

mne sa to stalo predtym na seate-po napojeni na pc-vadny kluc./odisiel snimac,co snima chip s kluca./
jasek06
Začátečník
Příspěvky: 24
Registrován: 25 zář 2008, 19:58

Re: Nestartuje

Příspěvek od jasek06 »

Dik za rady, ale dnes jsem zkusil nastartovat a Multa nastartovala jako by nic.Multa si ze me udelala dobrej april .Moc z toho radost nemam protoze nevim kdy se to zase stane.S tim klickem me to napadlo ale na palubce klicek zhasnul tak jsem to vyloucil, mozna jsem mohl zkusit jiny klic.Asi to zkusim nekde nechat napichnout na pocitac jestli se tam nahodou neco nenajde.Kdyby mel nekdo tip co to muze byt sem snim.
Multipla 1,9 JTD 110, r.v.2002
jasek06
Začátečník
Příspěvky: 24
Registrován: 25 zář 2008, 19:58

Re: Nestartuje

Příspěvek od jasek06 »

Tak multa uz zase jezdi.Diagnostika hlasila vadny snimac otacek, namontoval se novy snimac a zatim to vypada ok.
Jinak podle diagnostiky mam nalitano 210000km a ne 144000 podle tachometru, holt cesky rucicky zapracovali
Multipla 1,9 JTD 110, r.v.2002
Uživatelský avatar
petko95
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 03 říj 2006, 10:31
Bydliště: Povazska Bystrica / SK

Re: Nestartuje

Příspěvek od petko95 »

Mne sa stalo nieco pobodne... Auto normalne startovalo, potom zrazu nechcelo nastartovat... Starter tocil ale nechytilo... Po nejakom case normalne nastartovalo... Zatial sa mi to stalo 3x, vzdy bol uz motor zahriaty... Ale po nejakom case normalne nastartovalo... Zahadu dufam vyriesia v servise, diagnostika nic neukazala tak neviem...
Multipla 11/99 1,9 JTD 77 kW
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje

Příspěvek od kubiii »

Toto by mohlo být teplotní čidlo, to jsem už myslím na nějakých vláknech četl, stačí čidlo ochladit a samozřejmě při první možné příležitosti vyměnit.
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Uživatelský avatar
petko95
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 03 říj 2006, 10:31
Bydliště: Povazska Bystrica / SK

Re: Nestartuje

Příspěvek od petko95 »

OK, poviem chalanom v servise nech skontorluju aj toto cidlo... Ale zas nie je pravidlo ze to pri zahriatom motore nenastartujem... Zatial sa mi nepodarilo za posledny cca mesiac 3x nenastartovat a medzitym to startovalo v pohode, aj pri studenom aj pri zahriatom motore...
Multipla 11/99 1,9 JTD 77 kW
Uživatelský avatar
petko95
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 03 říj 2006, 10:31
Bydliště: Povazska Bystrica / SK

Re: Nestartuje

Příspěvek od petko95 »

Problem vyrieseny, chybny bol snimac otacok vackoveho hriadela... Takze dalsia moznost pre tych u ktorych sa vyskytne podobny problem... ;)
Doplnene: takze problem nevyrieseny... Po vymene asi 30x auto nastartovalo, potom znova nie a nie nastartovat... Servisak zistil ze by to malo byt cidlo polohy vacky alebo take nieco... Takze uvidime po vymene tohto cidla....
Doplnene: zda sa ze uz je to OK... Po vymene snimaca polohy vacky zatial Multinka startuje...
Multipla 11/99 1,9 JTD 77 kW
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - všeobecně“